[ad_1]

در ابتدای این دیدار ، دکتر محمد بیکر کلیباف از حضور هیئت پارلمانی آفریقای جنوبی در تهران برای شرکت در افتتاحیه سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ابراز خرسندی کرد. ایران احترام ویژه ای برای نلسون ماندلا فقید به عنوان نمادی از مبارزه با آپارتاید و نژادپرستی قائل است.

وی گفت: ما از تقویت روابط با پارلمان آفریقای جنوبی در زمینه های مختلف سیاسی و اقتصادی ، به ویژه پارلمانی استقبال می کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرصت های بزرگ اقتصادی و تجاری دو کشور بر لزوم توسعه و تقویت همکاری های دو کشور تاکید کرد و افزود: ارتقاء بیشتر.

کالیباف در قسمت دیگری از سخنان خود گفت وگوی نمایندگان زنان در پارلمان های ایران و آفریقای جنوبی را مهم دانست و تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی آمادگی خود را برای گفتگوهای مستمر و تبادل تجربه بین نمایندگان زنان در پارلمان های دو کشور اعلام می کند. به

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: سیاست تحریم کشورهای مستقل در سراسر جهان شکست خورده است.

در ابتدای این دیدار ، تاندی مودیسه ، رئیس پارلمان آفریقای جنوبی از سفر خود به کشورمان ابراز خرسندی کرد و گفت: “دولت و مردم آفریقای جنوبی همیشه در مورد توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران.”

تندی مودیسه افزود: پارلمان آفریقای جنوبی از افزایش سطح همکاری با جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف به ویژه ارتباطات پارلمانی استقبال می کند.

وی همچنین به پیشرفت کشورمان در زمینه فناوری ، علمی و دانشگاهی اشاره کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم از تجربه و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران بهره مند شویم که این امر روابط را بیشتر گسترش می دهد.

در پایان ، رئیس پارلمان آفریقای جنوبی نقش زنان در پارلمان های هر دو کشور را مهم توصیف کرد و بر ضرورت تقویت همکاری جناح زنان در پارلمان های هر دو کشور تاکید کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *