[ad_1]

با ادامه روند شیوع بیماری همه گیر و محدودتر شدن محدودیت در رفت و آمد میلیون ها مسافر در سراسر جهان ، تنش ها بر سر واکسن ها همچنان افزایش می یابد.

اتحادیه اروپا ، که گمان می رود AstraZeneca دوزهایی را به گفته انگلیس مطابق با اتحادیه اروپا تأمین می کند ، هشدار داده است که پس از تأمین اعتبار 2.9 میلیارد یورویی برای تولید آن ، تعداد واکسن تولید شده و به کدام کشورها را کنترل خواهد کرد.

این اقدام از شنبه تا 31 مارس اعمال می شود و فقط دوز آزمایشگاه هایی را که کمیسیون اروپا با آنها توافق نامه خرید اولیه امضا کرده است ، تحت تأثیر قرار می دهد. اینها Pfizer-BioNTec ، Moderna و AstraZeneca هستند که علاوه بر جانسون و جانسون ، Sanofi-GSK و CureVac ، واکسن های آنها در اتحادیه اروپا مجاز است ، که بروکسل در مجموع 2.3 میلیارد دوز با آنها قرارداد بسته است.

شرکت ها باید صادرات را به کشورهای اروپایی که کارخانه خود را دارند اطلاع دهند و همچنین اطلاعات مربوط به تولید و مقصد محموله ها را در اختیار آنها قرار دهند و مقامات ملی باید ظرف دو روز درخواست آنها را تأیید یا رد کنند.

برای این منظور ، آنها همراه با کمیسیون ارزیابی خواهند کرد “اگر حجم صادرات به حدی نباشد که تهدیدی برای اجرای توافق نامه های خرید مقدماتی منعقد شده توسط اتحادیه اروپا باشد”.

“تهیه واکسن برای شهروندان یک وظیفه اساسی است بدون اینکه مجبور به انجام آن باشید. ما نمی توانیم وقت تلف کنیم زیرا واکسن ها طبق برنامه زمان بندی نمی شوند. ما باید از رعایت کلیه توافقنامه های خرید اطمینان حاصل کنیم. ما برای افزایش تولید هزینه پرداخت کردیم و اکنون انتظار داریم که آنها مطابقت داشته باشند. “

تحویل به دلایل بشردوستانه ، کمک ها ، محموله ها به کشورهای جنوب و شرق اتحادیه اروپا و هر یک از 92 کشور با درآمد کم و متوسط ​​که در ابتکار دسترسی COVAX سازمان ملل متحد شرکت می کنند ، از عهده کنترل جهانی واکسن خارج است.

پاسخ WHO

در برابر این زمینه ، سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که اقدام اتحادیه اروپا “به مبارزه جهانی با ویروس کرونا کمک نمی کند”. مدیر عامل شرکت Tedros Adhanom Gebreesus و سایر کارمندان این سازمان در مورد اختلالات زنجیره تأمین که ممکن است در سراسر جهان اتفاق بیفتد و احساس شوند ، هشدار دادند و این امر به طور بالقوه مانع تلاش های کنترل همه گیر می شود.

دکتر بروس ایلارد ، مشاور ویژه تدروس ، گفت که این اقدامات “مانع تلاش برای ریشه کن کردن بیماری در سراسر جهان نیست”.

وی افزود: “آنچه در چنین شرایطی بیشتر ما را نگران می کند این است که در نهایت آسیب پذیرترین کشورها بیشترین آسیب را می بینند.”

در همین حال ، فدراسیون صنایع دارویی اروپا (EFPIA) گفته است که تصمیم اتحادیه اروپا “متناسب” نیست و به کاهش موقت تعداد واکسن های تحویل شده به واحد کمک نخواهد کرد.

وی گفت: “در حالی که ما ناامیدی ناشی از کاهش موقتی واکسن های covid-19 تحویل به اتحادیه اروپا را درک می کنیم و از هدف اتحادیه اروپا برای دستیابی به بیشترین تعداد واکسن در کوتاه ترین زمان ممکن پشتیبانی می کنیم ، اما این اقدام کمکی نمی کند.”

در اوج مسئولیت AstraZeneca برای تحویل واکسن به اتحادیه اروپا ، این شرکت و بروکسل توافق کردند که نسخه سانسور شده قرارداد خرید را که شامل داده هایی مانند میزان واکسن هایی که شرکت متعهد شده است ، منتشر نکنند. توزیع و مهلت.

با این وجود ، یک خطای رایانه ای به ما اجازه داد که در متن رقم 870 میلیون یورو را به عنوان کل قیمتی که اتحادیه اروپا برای 300 میلیون واکسن خریداری شده ، با 2.9 یورو در هر دوز ، باید پرداخت کند ، و AstraZeneca نباید متحمل ضرر شود تولید این دارو

در بخش بدون سانسور این متن آمده است که AstraZeneca باید “تلاش منطقی” برای تولید واکسن خود در گیاهان اروپایی از جمله انگلستان داشته باشد و در صورت لزوم بتواند آن را در سایر نقاط جهان تولید کند “تا تسریع در تحویل باشد. “

اتحادیه اروپا شک دارد که این شرکت از کارخانه خود در انگلستان برای تولید و عرضه واکسن در آن کشور استفاده می کند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *