[ad_1]

یک جلسه مهم که قرار است روز چهارشنبه بین مقامات اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و روسای آزمایشگاه AstraZeneca انگلیس برای بحث در مورد پیش بینی و تولید واکسن های ویروس کرونا ناشی از عبورهای متقابل قبلی انجام شود ، نشانه تنش و سردرگمی موضوع است.

آزمایشگاه و واحد به دنبال اعلام AstraZeneca جمعه گذشته مبنی بر تأخیر ادعایی در تحویل دوزهای درخواست شده توسط اتحادیه اروپا ، که قرار بود این هفته واکسن را تأیید کند ، درگیر اختلاف هستند.

اتحادیه اروپا تأیید می کند که AstraZeneca توافق نامه پیش خرید منعقد شده برای تأمین حداکثر 400 میلیون دوز واکسن خود را که به طور مشترک با دانشگاه آکسفورد تهیه شده است ، نقض می کند.

روز دوشنبه ، یک مقام جامعه اعلام کرد که آزمایشگاه برنامه جدیدی را برای تحویل پیشنهاد کرده است که “غیرقابل قبول” است. وی همچنین افزود توضیحات ارائه شده توسط این شرکت تاکنون “قانع کننده” نبوده است.

به نوبه خود ، پاسكال سوريو ، مدير عامل آزمايشگاه ، در مصاحبه اخير خود با روزنامه ايتاليايي La Reppublica توضيح داد كه در اين قراردادها آنچه را كه بروکسل در مورد تهيه واكسن مي گويد ، پيش بيني نشده و انتقال دوزها به انگلستان را انكار كرده است. سرانجام در اوایل سال جاری از اتحادیه آزاد شد.

وی گفت: “واکنش های زیادی به واکسن ها در اتحادیه اروپا وجود دارد. اما این مسئله پیچیده است ، درست نیست که ما واکسن را از اروپا به کشورهای دیگر هدایت می کنیم تا برنده شود.”

به نظر نمی رسد اتحادیه اروپا به گفته این شرکت اعتقاد داشته باشد: “آیا ما انتظار داریم گیاهان در انگلیس دوزهای زیادی را تحویل دهند؟ پاسخ مثبت است” ، یک مقام اتحادیه که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری فرانسه گفت

در همین حال ، Soriot گفت AstraZeneca توانسته است واكسن های خود را از سه ماه قبل كه قرارداد خود را امضا كرده بود به انگلیس برساند و به این شركت فرصت داد تا خسارات وارد شده به گیاهان انگلیس را برطرف كند.

مدیر عامل شرکت اضافه کرد که “در هر صورت ، ما خود را به اتحادیه اروپا متعهد نکرده ایم … این یک تعهد قراردادی نیست. ما گفته ایم: ما بهترین کاری را که می توانیم انجام خواهیم داد ، اما بدون تضمین اینکه به آنجا خواهیم رسید.”

نسخه های متقاطع جلسه کلیدی که قرار بود امروز در پایتخت بلژیک برگزار شود ، برای تلاشی برای روشن شدن وضعیت به این اختلاف اضافه شد.

یک مقام مسئول از اتحادیه اروپا اعلام کرد که نمایندگان شرکت داروسازی از حضور خود “کناره گیری” کرده اند ، اما اندکی پس از آن سخنگوی شرکت آن را انکار کرد.

سخنگوی این آزمایشگاه گفت: “ما می توانیم تأیید کنیم که عقب نشینی نکرده ایم ، امروز در جلسه با نمایندگان اتحادیه اروپا شرکت خواهیم کرد.”

تاکنون اتحادیه اروپا استفاده از دو واکسن Pzifer / BioNTech و Moderna را مجاز دانسته است.

هفته گذشته ، این بلوک اعلام کرد که هدفش واکسیناسیون 70 درصد بزرگسالان در 27 کشور عضو تا پایان ماه آگوست است ، طرحی که به نظر می رسد به دلیل تأخیر در تحویل واکسن ، تحقق یابد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *