[ad_1]

در پی تصمیم توییتر برای بستن دائمی حساب رئیس جمهور دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، یک جنجال آغاز شده است (realdonaldtrump) ، با استناد به خطرات “تحریک بیشتر به خشونت” پس از قیام مرگبار در کپیتول فدرال در روز چهارشنبه.

شانون مک گرگور ، دانشیار روزنامه نگاری و رسانه در دانشگاه کارولینای شمالی ، گفت که این اقدام به توئیتر اجازه می دهد تا با دولت بایدن ظاهر خوبی داشته باشد. وی گفت: “ترامپ” فقط دو هفته قدرت دارد و این قطعاً حذف رئیس جمهور از روی تریبون را آسان تر می کند “.

مک گرگور گفت ، تا زمانی که ترامپ بتواند به یک سیستم عامل جایگزین دیگر برای توییتر مانند پارلر یا گاب مهاجرت کند ، تأثیر او را به طور قابل توجهی محدود می کند. ترامپ علی رغم شکایت از کار سنتی روزنامه نگاران ، که مدتهاست آنها را “اخبار جعلی” می نامد ، همیشه آرزوی مشروعیت و جایگاه در رسانه ها را داشته است. استاد گفت: شما آن را در سیستم عامل های دیگر پیدا نخواهید کرد.

دیگران در عمل در توییتر فال شوم تر را مشاهده کردند. کی جیمز ، رئیس گروه محافظه کار بنیاد میراث فرهنگی ، در توئیتی گفت: “رشته های اصلی با رئیس جمهور ایالات متحده متوقف نخواهند شد.” آنها می توانند شما و هرکسی را که این مقاله را بخواند تحریم کنند. “

جاناتان گرینبلات ، رئیس اتحادیه مبارزه با افترا (ADL) ، روز جمعه گفت که راه اندازی توییتر توسط ترامپ “یک گام عالی” و “پایان مناسب برای میراث نفرت و انتقاد است. بدخواهانه.” حزب عدالت و توسعه بخشی از ائتلاف گروه های حمایت بود. حقوق مدنی ، که روز جمعه از توییتر درخواست کرد حساب ترامپ را فسخ کند.

توییتر که مدتها متهم به سردی رئیس جمهور بود ، با شدت بیشتری تماشای توییت های ترامپ را از همان روزهای آغاز کارزار انتخابات ریاست جمهوری آغاز کرد ، زمانی که این شرکت فعالانه توییت های جعلی خود را به اتهام تقلب در رای دهندگان برچسب گذاری کرد. گسترده ، با بیان اینکه آنها مشکوک هستند. در واقع ، تعلیق دائمی تقریباً غیرقابل تصور بود ، حداقل تا زمانی که وی نامزدی مجدد خود را از دست داد.

توییتر مدت طولانی است که استثنائات گسترده ترامپ و سایر رهبران جهان را در قوانین خود ، که حملات شخصی ، سخنان نفرت انگیز و سایر رفتارها را منع می کند ، قرار داده است ، اما این شرکت در توضیحی که روز جمعه در وبلاگ خود منتشر کرد ، این شرکت گفت که توییت های اخیر ترامپ یک جشن است خشونت به عنوان خوانده شده در چارچوب شورش های کاپیتول و برنامه هایی که برای اعتراضات مسلحانه آینده در مورد مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور منتخب در اینترنت پخش می شود

فشار پس از حمله به پایتخت

این شبکه اجتماعی تحت فشارهای فزاینده ای برای اقدام علیه ترامپ پس از خشونت های روز چهارشنبه است. روز پنجشنبه ، فیس بوک حساب ترامپ را تا 20 ژانویه و احتمالاً به طور نامحدود تعلیق کرد. توییتر پس از انتشار ویدیویی در ابتدا حساب رئیس جمهور را به مدت 12 ساعت به حالت تعلیق درآورد و در آن او اتهامات دروغین مربوط به تقلب در انتخابات را تکرار کرد و از همزنانی که به کنگره حمله کردند ، تمجید کرد.

ترامپ در توییتر

حساب توییتر ترامپ به عنوان ترکیبی از پیام های سیاسی ، اغلب غیر منتظره عمل می کند. شکایت از رسانه ها؛ تحقیر نسبت به زنان ، اقلیت ها و کسانی که دشمن خود می داند. و تمجید از هوادارانش ، پر از علامت تعجب ، کلماتی که کاملاً با حروف بزرگ نوشته شده و عباراتی در یک کلمه مانند “غمگین”

رئیس جمهور با استفاده از توئیتر اخراج بسیاری از مقامات را اعلام کرد. توییت های وی و همچنین سخنرانی های وی در تجمعات مملو از اطلاعات غلط بود.

کاخ سفید بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. توییتر دسترسی به مدیر عامل خود جک دورسی را فراهم نکرده و جزئیات بیشتری ارائه نکرده است.

گزارش رسمی رئیس جمهور ایالات متحده همچنان فعال است. در حقیقت ، ترامپ که جمعه شب با صدور بیانیه ای توئیتر را به دشمن بودن در آزادی بیان متهم كرد و این ایده را مطرح كرد كه می تواند “پلتفرم” خود را توسعه دهد ، همچنین آن را در حسابPOTUS خود قرار داد ، جایی كه به سرعت حذف شد.

توییتر می گوید استفاده از یک حساب دیگر برای جلوگیری از تعلیق خلاف قوانین آن است و اگرچه حساب های دولتی مانندPOTUS یا @ WhiteHouse را ممنوع نمی کند ، “اقدامات محدود کردن استفاده از آنها را انجام خواهد داد.”

در توییت های ترامپ به نقل از توئیتر ، رئیس جمهور گفته است که در مراسم تحلیف شرکت نخواهد کرد و طرفداران خود را “میهن پرستان آمریکایی” توصیف کرد و گفت که آنها “تا مدتها صدای” غول پیکر خواهند داشت. توییتر گفت که این ادعاها “به احتمال زیاد دیگران را ترغیب می کند تا اقدامات خشونت آمیز را که در 6 ژانویه 2021 اتفاق افتاده است ، انجام دهند ، و نشانه های بسیاری وجود دارد که آنها دریافت شده و به عنوان انگیزه ای برای آن درک شده اند.”

آنها نمی توانند خشونت تحریک کنند

توییتر گفت که سیاست هایش به رهبران جهان اجازه می دهد تا با مردم ارتباط برقرار کنند ، اما گفت که این حساب ها “کاملاً بالاتر از استانداردهای ما نیستند” و نمی توانند از شبکه اجتماعی برای تحریک خشونت استفاده کنند. ترامپ تقریباً 89 میلیون پیرو داشت.

سهام توییتر در معاملات پس از بسته شدن حدود 4 درصد کاهش یافت ، و این نشان دهنده ترس از تعلیق حساب ترامپ در استفاده از این شبکه اجتماعی و فروش تبلیغاتی آن است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *