[ad_1]

پس از چهار سال تنش بالا ، ایالات متحده وارد مرحله جدیدی شده است. جو بایدن که از وحدت ملی ، آشتی و امید صحبت می کرد ، روی کار آمد و مستأجر جدید کاخ سفید شد.

کامالا هریس مانند معاون رئیس جمهور خود اولین زن سیاه پوست و آسیایی بود که این سمت را به عهده گرفت.

در یک ناهار سرد در واشنگتن ، مراسم تحلیف با یک خاطره هنوز زنده از حمله به پایتخت و غیبت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق برگزار شد.

“این یک روز دموکراسی ، یک روز تاریخی امید به تجدید و راه حل است. ایالات متحده مورد آزمایش قرار گرفته و با این چالش مقابله کرده است. رئیس جمهور 78 ساله گفت: “امروز ما پیروزی نه یک نامزد ، بلکه یک هدف ، یک علت دموکراسی را جشن می گیریم.”

بدون ذکر صریح ، بایدن از جمهوری خواهان ، به ویژه کسانی که برای تقلب در انتخابات تبلیغات انتخاباتی کرده اند ، کنایه می زند. “خواست مردم شنیده شد و خواست مردم مورد توجه قرار گرفت. ما یاد گرفته ایم که دموکراسی ارزشمند است. وی افزود: “دموکراسی شکننده است و امروز دوستان ، دموکراسی حاکم است.”

چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده ، که خواستار مدارا و نجابت بود و از حضور رهبران مخالف جمهوری خواه تشکر کرد ، قول داد که “با سرعت و فوریت” برای مقابله با بحران های پیش روی آمریکایی ها ، به طور عمده بیماری همه گیر که منجر به کشته شدن بیش از 400000 نفر شده است و سقوط اقتصادی آن باعث شده است.

رئیس جمهور جدید همچنین قول داد “اتحاد” ایالات متحده در سراسر جهان را “برای پاسخگویی به چالش های امروز و فردا” حل کند.

میت رامنی ، سناتور جمهوری خواه ، سخنرانی بایدن را “بسیار قدرتمند” خواند ، در حالی که پت تومی جمهوری خواه ، فراخوان اتحاد را ستود و لیزا مورکوسی ، نماینده کنگره ، آن را “ضروری” خواند.

مراسم منتشر نشده

هیچ جشن مردمی در خیابان ها و هیچ مراسم سنتی که معمولاً معاون رئیس جمهور را دور می زنند وجود نداشت. بله ، یک نصب هنری با هزاران پرچم و یک رژه مجازی که جایگزین موکب از کاپیتول به کاخ سفید شد.

علاوه بر همه گیری ، عنصر بی سابقه دیگری نیز در سازماندهی این رویداد وجود داشت: تهدیدهای گروه های راست افراطی که تهدید به نمایش و ایجاد خشونت و هرج و مرج می کردند.

قبل از این آخرین فرصت ، روز گذشته واشنگتن عملاً یک شهر استحکام یافته بود. حدود 25000 عضو گارد ملی امنیت روز را تضمین کردند.

صفحه بزرگ ملی مال ، که بنای یادبود آبراهام لینکلن را به پایتخت متصل می کند ، در طول تاریخ مکانی برای ملاقات شهروندان برای دیدن مستقیم سوگندهای روسای جمهور خود بوده است ، اما روز گذشته دسترسی به آن برای عموم بسته بود.

موج انسانی با نصب عظیم هنری به نام میدان پرچم ها جایگزین شد ، در حدود 191،500 غرفه آمریکایی که توسط 56 نورافکن به نمایندگی از همه کشورها و سرزمین های کشور روشن شده بودند.

با توجه به این اثر نوری ، National Mal کامل به نظر می رسید ، اگرچه در واقع مهمانان کمی در این مراسم شرکت می کردند.

خواننده لیدی گاگا ، یکی از هنرمندان کشور که از بایدن با برنامه ها و کنسرت ها در این کمپین حمایت کرد ، میکروفن را برداشت و سرود ملی را خواند. سپس جنیفر لوپز ، دیگر طرفدار فرمول دموکراتیک آمد. پورتوریکو ، بزرگ شده در نیویورک برانکس ، پس از اجرای او فریاد زد: “یک ملت تحت خدا ، غیر قابل تقسیم ، با وحدت و عدالت برای همه!”

شاعر آماندا گورمن ، نویسنده جوان آفریقایی-آمریکایی که آثار وی فمینیسم و ​​تبعیض نژادی را در بر می گیرد ، نیز شعری را به نفع “ترمیم ، آشتی و بازسازی” کشور خواند. “آمریکایی بودن بیش از غروری است که ما به ارث می بریم. ما به گذشته می رویم و چگونه آن را اصلاح می کنیم. “

از جمله رهبران حاضر رئیس جمهور پیشین باراک اوباما ، بیل کلینتون و جورج دبلیو بوش با شرکای مربوطه خود ، میشل اوباما ، نامزد پیشین ریاست جمهوری هیلاری کلینتون و لورا بوش بودند. مایک پنس معاون رئیس جمهور در حال خروج ، میچ مک کانل رهبر حزب جمهوری خواه سنا و سناتور دموکرات و نامزد سابق ریاست جمهوری سندرز.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *