[ad_1]

چه زمانی حامیان دونالد ترامپ در مقابل پایتخت تجمع کردند هفته گذشته و آنها سرود ملی را خواندند ، ستونی از مردم با کلاه ایمنی سبز زیتونی و تجهیزات محافظ تشکیل شده و از پلکان مرمر در یک پرونده بالا رفتند. هر مردی به یقه ژاکت جلوی خودش چسبیده بود.

این یک تشکیلات معمولی نظامی است که در حال آماده سازی برای حمله به یک ساختمان است که هر کسی که در عراق یا افغانستان خدمت کرده است بلافاصله آن را تشخیص می دهد.

این نشان دهنده تکان دهنده ای بود که بسیاری از اعضای پیشتاز این اوباش که خانه دموکراسی را اشغال کرده اند آموزش نظامی دیده اند.

آسوشیتدپرس اسناد عمومی ، پست ها و فیلم های رسانه های اجتماعی را بازبینی کرد که نشان می دهد حداقل 21 افسر نظامی یا پلیس فعال یا بازنشسته در نزدیکی دستگیری کاپیتول شرکت کرده اند یا در آن بوده اند. و ده ها مورد دیگر نیز در دست بررسی هستند و هنوز شناسایی نشده اند.

کسانی که وارد ساختمان شدند از تاکتیک ها ، تجهیزات حفاظتی و فناوری مشابه با استفاده از پلیس که سعی در بازداشت آنها داشت استفاده کردند.

سالهاست که کارشناسان افراط گرایی داخلی استدلال می کنند که سازمانهای راست افراطی و سفیدپوست سوپرماست در تلاشند تا با آموزشهای نظامی افراد را رادیکال و استخدام کنند. و آنها می گویند شورش 6 ژانویه ، که در آن پنج نفر کشته شدند ، نشان می دهد که به نظر می رسد این تلاش ها سود سهام را پرداخت می کند.

مایکل هرمان ، نماینده سابق FBI که اکنون همکار در مرکز دادگستری برنان دانشگاه نیویورک است ، گفت: “داعش (دولت اسلامی) و القاعده دوست دارند افرادی با آموزش و تجربه نظامی ایالات متحده داشته باشند.” یورک

“این افراد مهارتهایی دارند که فراتر از آنچه یک گروه تروریستی خارجی می تواند انجام دهد. گروههای تروریستی خارجی اعضای دارای نشان نظامی ندارند.”

برجسته ترین چهره ای که تاکنون دیده شده است یک سرهنگ بازنشسته نیروی هوایی تگزاس با افتخار است که پس از عکسبرداری با کلاه ایمنی و لباس محافظ در اتاق سنا که یک جفت دستبند طناب در دست داشت ، بازداشت شد.

یکی دیگر از سربازان نیروی هوایی سن دیگو هنگام تلاش برای پرش از سنگر در نزدیکی مجلس نمایندگان ، توسط پلیس کشته شد.

یک عضو سابق بخش نیروی دریایی SEAL ، یک گروه جنگی نخبه معروف به Navy SEAL ، در فیس بوک ویدیویی از سفر خود از اوهایو به واشنگتن برای شرکت در اعتراض منتشر کرد که به نظر می رسد تصرف “ساختمان ما” را تأیید می کند. ، خانه ما”.

دو افسر پلیس از یک شهر کوچک در ویرجینیا و دو نفر از اعضای سابق پیاده نظام پس از ارسال سلفی در پایتخت توسط FBI بازداشت شدند.

یک کاپیتان جنگ روانی کارولینای شمالی که در حال سازماندهی انتقال سه اتوبوس از مردم به واشنگتن برای حمایت از ادعاهای بی اساس ترامپ در مورد سرقت انتخاب وی است نیز تحت تحقیق است.

اگرچه پنتاگون از محاسبه تعداد سربازان فعال و پلیس خودداری کرده است ، اما رهبران ارتش آنقدر نگران هستند که به همه اعضای خود هشدار دهند که حق آزادی بیان به آنها حق اعمال خشونت را نمی دهد.

رئیس پلیس کاپیتول به دلیل ناتوانی نیروهای امنیتی در بازداشت شورشیان مجبور به استعفا شد و چندین افسر دیگر منتقل شدند تا نتیجه تحقیقات در مورد رفتار آنها ، از جمله یکی برای سلفی شورشی و دیگری که بود پوشیده شده از کلاه های “MAGA” (آمریکا را بزرگ بسازید یا دوباره آمریکا را بزرگ کنیم).

AP صدها فیلم و عکس از این قیام را مشاهده کرد ، که نشان می دهد تعدادی از افراد درگیر در جمعیت با تجهیزات سبک نظامی ، از جمله کلاه ایمنی ، تجهیزات حفاظتی ، کوله پشتی و رادیو ، درگیر شده اند. دهها نفر اسپری ، چوب بیس بال ، چوب هاکی و پرچم های ترامپ را که به چوب بسته شده بود حمل می کردند ، سپس آنها را برای ضرب و شتم پلیس استفاده کردند.

بسیاری از معترضین نشانهای کنایه از گروههای راست افراطی مانند پسران مغرور ، سه درصد ، نگهبانان سوگند و سایر سازمانها داشتند.

متصدیان سوگند که ادعا می کنند هزاران نفر از نیروهای فعال یا بازنشسته در صفوف خود هستند ، اغلب در تظاهرات در سراسر کشور شرکت می کنند ، اغلب به شدت مجهز به تفنگ های نیمه اتوماتیک و هفت تیر تاکتیکی.

استوارت رودز ، پیشکسوت ارتش که سوگند کیپرس را در سال 2009 در واکنش به انتخاب رئیس جمهور باراک اوباما تاسیس کرد ، هفته ها گفته بود که سازمان او برای جنگ داخلی آماده است و “اگر رئیس جمهور بخواهد مسلح است و آماده عمل است”. . “

اعلان فیس بوک

آدام نیوبولد ، عضو بازنشسته نیروی دریایی لیسبون در اوهایو که بیش از دو دهه خدمت کرده و جوایز بی شماری را به دلیل دلاوری در جنگ دریافت کرده است ، در ویدئویی که در 5 ژانویه در فیس بوک منتشر شد ، گفت: “ما میهن پرستان بسیار آماده ، بسیار توانمند هستیم. و بسیار ماهر ، آماده جنگ. “

وی بعدا ویدئویی را منتشر کرد (که پس از تسخیر پایتخت بارگیری شد) که در آن می گوید از اشغال “افتخار” می کند.

نیوبولد 45 ساله به پیام های متعدد AP پاسخ نداد ، اما در مصاحبه با پورتال Task & Purpose ورود وی به پایتخت را تکذیب کرد.

سرهنگ بازنشسته نیروی هوایی راندال بروک جونیور از تگزاس پس از آنکه دادستان گفت خلبان جنگنده سابق با طناب وارد اتاق سنا شد تا از او به عنوان دستبند استفاده کند ، در حالی که قصد داشت گروگان بگیرد ، در حصر خانگی قرار گرفت.

دادستان جی ویمر گفت: “این هدف برای آدم ربایی ، دستگیری ، شاید اعدام اعضای دولت بود.”

“تجربه و آموزش قبلی او خطر او را حتی بیشتر می کند.”

فرماندهان در فورت براگ ، کارولینای شمالی ، در حال بررسی احتمال دخالت کاپیتان امیلی رینی ، یک جانباز جنگ افغانستان متخصص در جنگ روانی هستند که به AP گفت او با 100 نفر به واشنگتن سفر کرده است تا مخالف “انتخابات انتخابات” باشد.

وی اطمینان داد که هیچ قانونی را زیر پا نگذاشته است و هیچ کس در گروه وی به پایتخت نشین وارد نشده و قانون را نقض نکرده است.

رائینی گفت: “من یک شهروند خصوصی بودم که با دفاع از حقوقم همه کارها را درست انجام دادم.”

تا کنون بیش از 110 نفر به اتهام جرایم مختلف برای تصرف پایتخت کشور دستگیر شده اند.

برایان هارل ، که تا سال گذشته معاون وزیر در امور حفاظت از زیرساخت ها در وزارت امور داخله بود ، گفت وقتی “افراط گرایان” آموزش نظامی یا پلیسی می گیرند “آشکارا مشکل ساز است”.

وی گفت: “بسیاری از آنها آموزش های تخصصی را دیده اند ، برخی در جنگ بوده اند و تقریباً همه از اطلاعات غیرقانونی و تبلیغات غیرقانونی استفاده كرده اند.”

“آنها تئوری های توطئه را مصرف می کنند ، احساس می کنند از چیزی محروم شده اند و علاقه ای به بحث ندارند. آنها یک بمب ساعتی هستند.”

FBI می ترسد که قسمت های خونین بیشتری وجود داشته باشد. وی در یک بولتن داخلی که روز یکشنبه منتشر شد ، گفت که اعتراضات اسلحه در هفته های آینده در تمام 50 پایتخت ایالت و واشنگتن برنامه ریزی شده است.

پلیس در چندین شهر در حال تحقیق درباره اینکه آیا نیروهای آنها در اعتراضات شرکت کرده اند یا خیر.

رئیس پلیس هوستون ، آرت آسویدو ، رئیس پلیس هوستون ، كه مجوز گرفته و در حال برنامه ریزی دادرسی انضباطی برای مأموری است كه در اعتراضات كاپیتول حضور داشت ، گفت: “هیچگونه بهانه ای برای فعالیت مجرمانه وجود ندارد.”

وی گفت: “من هیچ كلامی برای ابراز ناراحتی از این ایده كه یك مامور تصور می كند می تواند برود و كاپیتول را بگیرد ، ندارم.”

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *