[ad_1]

وکلای وی امروز گفتند ، الکسی ناوالنی ، رهبر مخالفان روسی ، که روز یکشنبه هنگام بازگشت به روسیه دستگیر شد ، فردا به اتهام افترا دادن به یک کهنه سرباز جنگ جهانی دوم محاکمه خواهد شد.

دادستان های روسیه پرونده افترا را علیه ناوالنی در ماه ژوئیه آغاز کردند ، متهم به انتشار اطلاعات “دروغین و مخل عزت و حیثیت جنگجوی سابق”.

این شخص سال گذشته در تلویزیون از همه پرسی قانون اساسی حمایت كرد كه به رئیس جمهور ولادیمیر پوتین این فرصت را داد تا دوره خود را تا سال 2036 تمدید كند.

تحقیقات در مورد پرونده در هنگام بستری شدن دشمن در آلمان پس از ادعای مسمومیت وی در ماه آگوست ، که نوالی کرملین را مقصر دانست ، متوقف شد.

یکشنبه گذشته ، هنگامی که وی از برلین وارد مسکو شد ، در حالی که در حال بهبود بود ، حریف به دلیل نقض شرایط آزادی مشروط در مدت اقامت خود در آلمان دستگیر شد و تا 15 فوریه در زندان خواهد بود.

روند جدید افترا ، که مقامات روسی در مورد آن اظهاراتی نکرده اند ، ممکن است برای ناوالنی تا 5 میلیون روبل جریمه نقدی (67000 دلار) و تا پنج سال زندان هزینه داشته باشد.

اگرچه ممکن است تحت تحریم های کمتری مانند کار با منافع عمومی باشد.

به ناوالنی قبلاً هشدار داده شده بود كه به دلیل نقض كنترل قضایی كه به عنوان بخشی از حكم اختلاس 5 ساله به وی تحمیل شده بود ، هنگام بازگشت به روسیه بازداشت خواهد شد.

از اواخر ماه دسامبر ، وی همچنین سو on ظن صرف 356 میلیون روبل برای کمک های مالی شخصی خود ، مورد تحقیقات جدید کلاهبرداری قرار گرفت.

ناوالنی 44 ساله ادعا می کند که پرونده های مربوط به او با انگیزه های سیاسی است و پوتین را متهم می کند که با مسموم کردن وی با یک عامل عصبی از نوع تازه کار ، دستور ترور او را صادر کرده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد ، کرملین این ادعاها را رد می کند و امروز انتظار دارد که “خواستهای غرب برای آزادی وی” را “در نظر نخواهد گرفت”.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین با استناد به درخواست های برلین ، پاریس ، واشنگتن ، بروکسل و لندن به خبرنگاران گفت: “این یک مسئله کاملاً داخلی است و ما به هیچ کس اجازه دخالت نمی دهیم.”

از طرف دیگر سخنگو نسبت به “تماس های نگران کننده” مخالف خود برای تظاهرات گسترده خواستار آزادی وی هشدار داد.

پسکوف با یادآوری اینکه تجمع های گسترده توسط همه گیری ممنوع شده و مجوز برای یک تظاهرات لازم است ، گفت: “این می تواند موضوع تجزیه و تحلیل باشد تا مشخص شود آیا فراخوانهایی برای اقدامات غیرقانونی وجود دارد.”

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، سردبیران ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کنند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *