[ad_1]

بر اساس مطالعه جدیدی که روز جمعه توسط مرکز مطالعات روابط عمومی آسوشیتدپرس-NORC منتشر شد ، اکثر آمریکایی ها معتقدند که رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ حداقل تا حدودی مقصر قیامی است که به حمله مرگبار کاپیتول ختم شد.

تقریباً نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی می گویند سنا باید به دنبال استیضاح ترامپ ، که هفته آینده آغاز می شود ، محکوم شود.

تقریباً از هر سه آمریکایی دو نفر معتقدند که ترامپ حداقل مسئولیت شکستن تپه کاپیتول را دارد.

نیمی از آنها می گویند مسئولیت آنها بسیار زیاد است.

بیش از یک سوم می گویند مسئولیت کمی دارند یا هیچ مسئولیتی ندارند.

بیشتر جمهوری خواهان وی را تبرئه می کنند ، اما از هر ده نفر سه نفر معتقدند که او مقصر متوسطی است.

تنها 47 درصد از نظرسنجی ها معتقدند سنا باید ترامپ را پس از استیضاح محکوم کند.

40٪ می گویند نباید آن را محکوم کنند و 12٪ هم مطمئن نیستند.

ترامپ اولین رئیس جمهور تاریخ است که از دو مجلس استیضاح برخوردار است ، اما اینکه دموکرات ها اکثریت دو سوم لازم برای محکومیت وی در مجلس بالا را بدست آورند تردید برانگیز است.

انتخاب متقلبانه

همان نظرسنجی نشان داد که بسیاری از جمهوری خواهان – با وجود تمام شواهد خلاف آن – معتقدند که انتخاب رئیس جمهور جو بایدن غیرقانونی است.

این آخرین نشانه ای است که نشان می دهد مبارزات غیرمجاز چند ماهه ترامپ می تواند عواقب ماندگاری برای بایدن داشته باشد زیرا وی سعی دارد یک کشور پراکنده را اداره کند.

در همان زمان ، این اختلافات عمیق چریکی برجای مانده از دوران ریاست جمهوری ترامپ را برجسته می کند ، اما همچنین برخی از اجماع را نشان می دهد ، زیرا بسیاری از جمهوری خواهان می گویند رئیس جمهور وقت حداقل تا حدی مسئول حمله مرگبار به پیروان تپه کاپیتول در تپه کاپیتول بود. 6 ژانویه در تلاش برای لغو نتایج انتخابات در ماه نوامبر.

بازخورد

نظرات مطابق با خطوط چریکی است ، از هر 10 دموکرات بیش از هشت نفر می گویند که سنا باید او را فقط در مقابل یک جمهوریخواه از یک نفر محکوم کند. در میان کسانی که معتقدند وی مسئولیت بزرگی دارد ، اکثریت طرفدار محکومیت هستند ، در حالی که در میان کسانی که معتقدند وی مسئولیت متوسطی را بر عهده دارد ، اکثریت می گویند نباید او را محکوم کرد.

در همان زمان ، این نظرسنجی نشان داد که بسیاری از جمهوری خواهان با این ایده که توسط افرادی که به کاپیتول حمله می کنند ، مبنی بر غیرقانونی بودن انتخاب بایدن موافق هستند.

66٪ آمریکایی ها به طور کلی معتقدند که این قانونی بوده است ، اما 65٪ جمهوری خواهان می گویند که این امر قانونی نبوده است.

این نظرسنجی نشان می دهد که بیشتر آمریکایی ها نسبت به دیدگاه مثبت به ریاست جمهوری ترامپ و تأثیر آن بر این کشور ، دیدگاه منفی دارند. 36٪ می گویند که او رئیس جمهور عالی یا حداقل خوب بود ، در حالی که 50٪ می گویند او رئیس جمهور بد یا بدی بود.

برای مقایسه ، وقتی باراک اوباما در پایان سال 2016 دوره ریاست خود را به پایان رساند ، 52٪ او را یک رئیس جمهور خوب یا خوب می دانستند و 28٪ او را رئیس جمهور بد یا بدی می دانستند.

آژانس AP

بولتن 9:00

خطایی رخ داد لطفاً بعداً دوباره امتحان کنید.

[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *