[ad_1]

والریا کاربون ، متخصص تاریخ و متخصص ایالات متحده ، به تلهام گفت که کنگره ایالات متحده از دو قرن گذشته به روسای جمهور تازه منتخب بدون هیچ حادثه ای صلاحیت داده است ، وی گفت آنچه امروز در پایتخت اتفاق افتاد “آخرین چاره” است که رئیس جمهور دونالد ترامپ را نادیده گرفت رقیب دموکراتیک آن

جلسه دو مجلس قانون که قرار بود پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را تأیید کند ، بعد از ظهر امروز پس از شکستن حصار امنیتی هزاران نفر از طرفداران ترامپ ، قدم زدن و ورودی کنگره و حتی ورود به محفظه ها ، خاتمه یافت.

گرچه این کار در تاریخ اخیر کشور “که سابقه تصدیق ریاست جمهوری معمولاً یک امر رسمی است” “بی سابقه” است ، اما کربن اظهار داشت که “از نظر تاریخی” چنین نیست.

محقق در انستیتوی تحقیقات بین رشته ای آمریکای لاتین و استاد گروه تاریخ دولت خارجه توضیح داد: “فراتر از دلایل پیچیده ، دلیل جنگ داخلی 1860 این بود که تعدادی از ایالت های جنوبی پیروزی لینکلن را به رسمیت نمی شناختند.” کشورهای UBA

وی افزود: “اینگونه جدایی آن سرزمین ها كه رئیس جمهور خود را انتخاب كردند و جنگی درگرفت ، اتفاق افتاد.”

با این حال ، در حال حاضر ، وی گفت که برای برخی از سناتورها معمول است که نتایج انتخابات را در روند کپیتول هیل زیر سال ببرند ، گرچه او آنها را به “اقدامات نمادین تر” پیوند داد.

وی گفت: “هم اکنون تعداد سناتورها و نمایندگان نتایج به رهبری تد کروز و اخراج توسط رئیس جمهور را به چالش می کشند ، اتفاقی است که حداقل در کل قرن 20 رخ نداده است.”

با این حال ، مورخ از خشونت ثبت شده امروز در واشنگتن ، که توسط گروه های راست افراطی مانند پسران مغرور به آن دامن زده شده ، تعجب نکرد ، زیرا معتقد است که این اتفاق از قبل از انتخابات رخ داده است.

“ترامپ قبلاً تبخیر شده است ، خصوصاً پس از آنكه تمام سخنرانی های دادگاه وی به دلیل كمبود مدارك رد شد. او همیشه به دادگاه بعدی می رود و این آخرین موردی است كه از او باقی مانده است ، زیرا 6 ژانویه تاریخی است كه كنگره این عمل را نمادین می داند. “، او گفت.

وی توضیح داد: “وقتی كنگره پیروزی رئیس جمهور را به رسمیت بشناسد ، بازگشتی وجود نخواهد داشت مگر اینکه در مورد كودتای سنتی صحبت كنیم.”

از نظر کاربون ، حوادث امروز بخشی از استراتژی ترامپ برای رد پیروزی بایدن است: “او دو جبهه را آماده کرد: قضایی و خیابانی. و در اینجا نتیجه گیری از آنچه 60 روز پیش آماده کرده بود ، است.”

گرچه تاکنون مجوز بایدن به عنوان رئیس جمهور توسط قانونگذار به حالت تعلیق درآمده است ، اما محقق تأکید کرد که پیروزی وی هم در سطح نهادی در کشور – حتی توسط دیوان عالی کشور – و هم توسط رهبران جهان ، حتی جائر بولسونارو ، رئیس جمهور برزیل ، به رسمیت شناخته شده است.

وی در پایان گفت: “این چالشی است كه توسط رئیس جمهور معزول رهبری می شود ، وی موارد نهادی را كه درخواست می كند برای نادیده گرفتن پیروزی بایدن به رسمیت نمی شناسد. چالش مشروعیت از طرف اقلیتی است كه وی از او رهبری می كند ، هم در م bothسسات و هم در خیابان ها.” او

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *