[ad_1]

نمایندگان کنگره که در استیضاح رئیس جمهور سابق به آزار و شکنجه دونالد ترامپ منصوب شدند ، استدلال کردند که این سرمایه دار باید به تحریک قیام برای حمله به پایتخت محکوم شود ، با این استدلال که این “تهدید سیستم مشروطه محافظت از آزادی های اساسی است”.

در ارائه پرونده علیه ترامپ در گزارش حقوقی این سه شنبه ، “مدیران” به دلیل اینکه نمایندگان کنگره به عنوان دادستان در اصطلاح اصطلاحاتی “استیضاح” شناخته می شوند ، رئیس جمهور سابق را متهم به تحریک “خشونت” علیه کنگره ایالات متحده در تلاش برای “ریشه” “معکوس کردن” انتقال مسالمت آمیز قدرت بین دولت ها. آنها همچنین برای توجیه راه اندازی دادرسی سیاسی علیه رئیس جمهور پیشین از قانون اساسی حمایت کردند.

تیم دموکرات با تأکید بر اینکه “رئیس جمهور باید مسئولیت رفتار خود را از روز به روز کاملاً به عهده بگیرد ، نوشت:” مسئولیت پرزیدنت ترامپ در قبال حوادث 6 ژانویه مسلم است. “

آنها افزودند: “تلاش های رئیس جمهور ترامپ برای گسترش قدرت خود با دامن زدن به خشونت علیه كنگره نقض عمیق سوگند وی بود” تصور اینکه جرم مشمول “استیضاح” چیست دشوار است؟ “

اقدامی که این سه شنبه انجام شد ، اولین سخنرانی قانونی است که قبل از دادرسی ، برای روز سه شنبه آینده ، ارائه شده است.

وکلای ترامپ به نوبه خود می گویند رئیس جمهور سابق توسط سنا قابل محکومیت نیست زیرا وی دیگر ریاست جمهوری ایالات متحده را ندارد ، خط دفاعی که انتظار می رفت.

در یک سند 14 صفحه ای ، تیم حقوقی این سرمایه دار بسیار مهم همچنین دفاع کرد که تجمعی که معترضانی را که سرانجام به پایتخت آمریكا هجوم بردند ، و در آنجا وی آنها را تشویق كرد ، با اولین اصلاحیه قانون اساسی آمریكای شمالی محافظت كرد ، كه مدتهاست آنها را رد كرده بودند. که گفتار مهاجمان را تحریک می کند.

سنای ایالات متحده قبلاً سه شنبه گذشته تلاش جمهوری خواهان برای غیرقانونی دانستن دادرسی علیه ترامپ را که در اوایل سال 2020 با استیضاح روبرو بود لغو کرد. این قطعنامه با 55 رأی رد شد زیرا پنج جمهوری خواه – میت رامنی ، بن ساسه سوزان کالینز ، لیزا مورکوفسکی و پت تومی در رای گیری به صفوف دموکرات پیوست.

اکثر سناتورهای حزب جمهوری خواه ، 45 ساله – از جمله رهبر اقلیت جمهوری خواه سنا ، میچ مک کانل ، از این پیشنهاد حمایت کردند و حدس زدند که 67 رای لازم برای محکوم کردن سرمایه دار بسیار بعید است.

به همین مناسبت ، ترامپ در جریان ناآرامی ها و حمله 6 ژانویه به پایتخت به “دامن زدن به شورش” متهم شد. مجلس نمایندگان با اکثریت قریب به اتفاق استیضاح رئیس جمهور پیشین در 13 ژانویه با رأی گیری که در آن حداکثر ده جمهوری خواه رأی مثبت دادند ، تصویب کرد.

حمله به پایتخت که در آن پنج نفر کشته شدند ، در روزی برگزار شد که کنگره آمریکا جلسه مشترکی را برای تصویب پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری در 3 نوامبر برگزار کرد. رئیس جمهور سابق ترامپ بارها نتیجه انتخابات را رد کرده و گفته است “تقلب” صورت گرفته است ، البته بدون ارائه شواهد.

در فوریه سال 2020 ، ترامپ پس از متهم شدن به سو abuse استفاده از قدرت و جلوگیری از فشار كنگره به رهبران اوكراين جهت تحقيق درباره جو بازن و پسرش هانتر براي فعاليت هاي تجاري خود ، تبرئه شد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *