[ad_1]

دادگستری انگلیس روز چهارشنبه از آزادی جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس امتناع کرد ، علی رغم اینکه دادگاه دادگستری وست مینستر روز دوشنبه به دلیل سلامتی برنامه نویس استرالیایی رای استرداد وی به ایالات متحده را صادر کرد.

به گفته یک روزنامه ، اگرچه ادعاهای قبلی در این زمینه رد شد ، اما تیم حقوقی آسانژ معتقد بودند که این بار احتمال آزاد شدن وی تا زمان حل شکایت توسط دادستان های ایالات متحده وجود دارد – چیزی که ممکن است ماه ها طول بکشد. روزنامه گاردین.

وکلای آسانژ به روابط خانوادگی موکلش در انگلیس اشاره داشتند ، جایی که وی دارای دو فرزند توسط استلا موریس است. از این نظر ، آنها اطمینان داده بودند که او در خانه ای که هر دو در پایتخت انگلیس داشتند می ماند.

از طرف خود ، وکیل آمریکایی کلر دابین تأیید کرد که ایالات متحده از تصمیم دادگستری انگلیس که مانع از استرداد آسانژ به کشور آمریکای شمالی می شود ، تجدید نظر کرده است.

در طول دادرسی ، که اظهار داشت آسانژ در زندان باقی خواهد ماند تا زمانی که درخواست تجدیدنظر در دادگاه عالی انگلیس حل شود ، دابین تأیید کرد که دادستان های ایالات متحده دادرسی علیه برنامه نویس را که متهم به نقض قانون جاسوسی آمریکا است ، ادامه می دهند.

از این نظر ، طبق گفته نیویورک تایمز ، دابین تصریح کرد که آسانژ نباید آزاد شود زیرا “نشان داده شده است که وی می تواند آنچه را که برای جلوگیری از استرداد لازم است انجام دهد.”

در اینجا نحوه مراجعه وكیل به هفت سالی كه روزنامه نگار در سفارت اكوادور در لندن گذرانده است ، جایی كه برای عدم استرداد به سوئد ، كشوری كه به جرم خشونت جنسی متهم شده بود ، درخواست پناهندگی كرد – سرانجام اتهامات وی منتفی شد.

قطعنامه این چهارشنبه عمدتا به دلیل سابقه پرواز و پناهندگی آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، رئیس جمهور مکزیک ، و سایر موارد است. قاضی همچنین تأکید کرد که درمان وی در زندان بلمرش ، جایی که آسانژ در آن محبوس است ، تضمین شده است.

روز دوشنبه ، قاضی قاضی وست مینستر ، ونسا باریتزر ، حکم داد که آسانژ به دلیل مشکلات روحی و روانی و خودکشی به ایالات متحده تحویل داده نشود. وی همچنین گفت که این اقدام با توجه به شرایط آن “ناعادلانه و ناامید کننده” خواهد بود.

با این حال ، قاضی استدلال های تیم حقوقی آسانژ را رد کرد ، آنها اصرار داشتند که اتهامات علیه او حمله به آزادی مطبوعات بود و انگیزه های سیاسی داشت.

آسانژ 49 ساله در ایالات متحده به جرم ارتکاب 17 جنایت در قانون جاسوسی اسرار دولتی متهم شده است ، به ویژه هنگام انتشار اسناد مخفی نظامی مربوط به جنگ های عراق و افغانستان. اگر مجرم شناخته شود ، می تواند تا 175 سال زندان محکوم شود.

پناهندگی

به گفته منابع حقوقی نزدیک به موضوع ، جان شیپتون ، پدر بنیانگذار ویکی لیکس ، پس از رد درخواست استرداد دادگستری انگلیس ، در نامه ای به دولت نیوزیلند درخواست کرد به پسرش پناهندگی دهد.

وکیل گرگ بارنز ، مشاور مبارزات استرالیایی برای آزادی آسانژ ، گفت: “نیوزیلند قطعاً یک گزینه است.” هم او و هم کریگ تاک ، همتای نیوزیلندی ، این مسئله را “یک پرونده سیاسی” می دانند که می تواند با انگلستان مذاکره کند.

به گزارش RNZ ، بارنز گفت: “این نامه درخواستی است از كشورهای مترقی مانند نیوزیلند تا اهمیت آنچه را كه آسانژ مورد حمایت خود قرار داده است تشخیص دهند و اطمینان حاصل كنند كه وی به دلیل اعمال آزادی بیان مورد آزار و اذیت قرار نگرفته است.”

این وکیل دادگستری گفت بسیاری از کشورها “نگران این هستند که موضع جولیان آسانژ در مورد آزادی بیان توسط ایالات متحده جرم شناخته نشود” و بر پیشنهاد مکزیک برای اعطای پناهندگی به این فعال استرالیایی تأکید کرد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *