[ad_1]

معصومه پاشا بهرام در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت وی با اشاره به تحولات شمال غربی کشور گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و آذربایجان بر اساس عشق و دوستی افرادی است که به جنگ و دشمنی با یکدیگر اعتقاد ندارند ، بنابراین اگر آقای علی اف به دنبال جنگ ، بدانید که این جنگ بدون سرباز خواهد بود. ریشه های دوستی و همسایگی مانع او می شود.

نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق قانون ، هر کشوری می تواند آمادگی نظامی خود را در مناطق مرزی حفظ کند و هیچ یک از این رزمایش ها تجاوز و خصومت نشان نمی دهد. جمهوری اسلامی همواره به دنبال دوستی با همسایگان خود ، به ویژه جمهوری آذربایجان بوده است. ما فراموش نکرده ایم که بزرگترین راه ورود سلاح به کشور در طول جنگ تحمیلی با عراق از طریق مرز جلفا بوده است ، بنابراین نباید عشق و دوستی بین دو ملت را فدای مداخله بیگانگان کرد.

وی خواستار خویشتنداری مقامات جمهوری آذربایجان شد و گفت: امنیت جمهوری آذربایجان توسط این کشور و همسایگان آن تضمین می شود ، درخواست کمک از خارجی ها و کشورهای فرامرزی یک اشتباه استراتژیک است. با دوستی ایران ، آذربایجان می تواند رابطه شما را برقرار کرده و امنیت شما را تضمین کند.

پاشا بهران با اشاره به دین و فرهنگ مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان گفت: ایران به دنبال رویارویی با هیچ کشوری نیست ، مردم آذربایجان نیز ایران را برادر و دوست خود می دانند. با این حال ، جمهوری اسلامی نسبت به تغییرات ژئوپلیتیکی و حضور بیگانگان در منطقه مرزی خود حساس است و هرگز حضور دشمنان در چند کیلومتری مرز خود را تحمل نخواهد کرد ، چه کسی می داند آنها با چه هدفی به این منطقه آمده اند.

وی گفت: “امیدوارم آقای علی اف در سیاست خود تجدید نظر کند و درگیری ها را دنبال نکند.” “جمهوری اسلامی ایران هدفی جز دوستی ندارد و هرگز خصمانه نبوده است. در تاریخ خود هرگز به کشوری حمله نکرده است و به همه کشورهای مسلمان ، مظلوم و همسایه کمک کرده است.

پاشا بهران با تأکید بر اینکه امنیت جمهوری آذربایجان امنیت ایران است ، افزود: رئیس پارلمان آذربایجان در سفر خود به ایران از ما خواست تا در پاکسازی مین های منطقه قره باغ به آنها کمک کنیم. ما همچنین آماده کمک به بازسازی منطقه هستیم و هرگز ارمنستان را در منطقه قره باغ شناسایی نکرده ایم.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران کشوری است که در سال های اخیر در بحران قره باغ در طول مرزها همه آوارگان آذربایجان را در امتداد مرزها پناه داده است و همچنان در کنار آنها خواهد ماند. به /

انتهای پیام

[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *