[ad_1]

در رژه نظامی به مناسبت هشتمین کنگره حزب کارگران ، کره شمالی روز پنجشنبه از یک موشک بالستیک پرتاب شده با زیردریایی جدید رونمایی کرد که توسط مقامات این کشور “قوی ترین سلاح در جهان” توصیف شده است.

سلاح جدید با نام Pukguksong-5 نسخه جدیدی از موشک بالستیک است که از یک زیردریایی شلیک می شود. آخرین باری که این کشور برای آزمایش چنین سلاح هایی شناخته شده بود ، در سال 2019 با Pukguksong-3 SLBM بود که برد آن 1900 کیلومتر بود ، 900 کیلومتر بیشتر از مسافتی که کره شمالی را از ژاپن جدا می کند.

رژه ، که در میدان کیم ایل سونگ در مرکز پیونگ یانگ برگزار شد ، کیم جونگ اون ، رهبر کره شمالی نیز حضور داشت ، خبرگزاری مرکزی خبر رسمی کره شمالی (KCNA) را تایید کرد.

هفته گذشته ، همچنین در چارچوب کنگره حزب – اولین کشور در 5 سال گذشته – کیم اطمینان داد که آنها با تولید سلاح های جدید برای توسعه “سپر هسته ای عالی” ظرفیت سلاح های هسته ای کشور را بهبود می بخشند.

کیم در سخنرانی خود مباهات کرد که “هرگونه تلاش برای آسیب رساندن به منافع و عزت عالی کشور را رد می کند و هیچ امتیازی برای اصول انقلابی نمی دهد” به “حمله ناامیدانه” ایالات متحده.

آخرین رژه نظامی کره شمالی تا روز پنجشنبه در سال 2020 و به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد حزب کارگران کره برگزار شد ، اگرچه ظاهراً تظاهرات نیرو در رژه در آن روز آخر کمتر بود.

در آن زمان موشک جدید زیردریایی Pukguksong-4A و یک ICBM جدید معرفی شدند که به هیچ وجه مشخص نشده بودند.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *