[ad_1]

براساس تصاویر منتشر شده توسط این شرکت ، نمونه اولیه موشک SpaceX به نام Starship 9 روز سه شنبه هنگام سقوط به زمین منفجر شد.

این هواپیما قبل از سقوط و تولید گلوله آتشین موفق به بلند شدن و بالا رفتن از حدود 10000 متر شد. “پرواز عالی دیگری نیز داشتیم. فقط باید کمی روی زمین کار کنیم. “، مجری SpaceX هنگام پخش مستقیم این مراسم گفت.

ایلان ماسک ، بنیانگذار شرکت ، پس از اعلام دوشنبه گذشته در مورد اینکه “برای مدتی از توییتر خارج خواهد شد” در مورد شبکه های اجتماعی خود توضیحی نداد.

فضاپیماهای S9 و S10 اسپیس ایکس روی سکوهای بوکا چیکا. (DPA)

موشک در ساعت 3:30 بعد از ظهر به وقت محلی از ایستگاه بوکا چیکا ، تگزاس ، که توسط اداره هواپیمایی فدرال ایالات متحده (FAA) مجاز است ، به پرواز درآمد. این هواپیما مانورهای آزمایشی موفقیت آمیزی را انجام داد ، اما هنگام فرود مشکل داشت و سقوط کرد.

دسامبر گذشته ، رویداد مشابهی با نمونه اولیه SN8 در کامرون ، تگزاس رخ داد. اگرچه این موشک قادر به پرواز در ارتفاع زیاد بود ، اما در فرود مشکل داشت و با لمس زمین آتش گرفت.

پروازها

با تلاش ناموفق Starship ، اکنون پنج قسمت آزمایشی وجود دارد که توسط SpaceX انجام شده است ، اگرچه سه مورد اول پیچیدگی کمتری دارند. نمونه اولیه این سه شنبه اولین نسخه استیل با سه موتور رپتور ، روکش بدنه و دماغه مخروطی بود.

این شرکت هوافضا دارای تاسیساتی در بوکا شیکاگو ، تگزاس جنوبی است ، جایی که Starships را ساخته و آزمایش می کند. برنامه این شرکت استفاده از این موشک ها برای پرتاب ماهواره های بزرگ به مدار و سپس فرستادن افراد به ماه و مریخ است.

عناصری که SpaceX برای ساخت موشک استفاده می کند قابل استفاده مجدد هستند.

پرواز آزمایشی Starship 8 که در ماه دسامبر آغاز شد. (AP)

فرود ناموفق Starship 9 پس از آن صورت می گیرد که این شرکت دوشنبه گذشته اعلام کرد که اولین مأموریت را با یک خدمه غیرنظامی به فضا می فرستد. هدف تولید بازار فضایی خصوصی از طریق فضاپیمای Dragon است. اجرای این طرح برای سه ماهه چهارم سال 2021 برنامه ریزی شده است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *