[ad_1]

در زمان رکورد ، مجلس عوام ایالات متحده امروز با حمایت اکثریت دموکرات و تعداد کمی از نمایندگان جمهوری خواه ، افتتاحیه دادگاه استیضاح دوم علیه رئیس جمهور دونالد ترامپ در سنا را تصویب کرد ، تصمیمی بی سابقه در تاریخ این کشور و تنها هفت روز پس از آن در دفتر رئیس جمهور منتخب جو بایدن.

پس از یک جلسه پرتنش که با یک ماراتن سخنرانی حداکثر 30 ثانیه ای به پایان رسید تا بیشترین تعداد نمایندگان کنگره ، موافق و مخالف و با شور غیرمعمول بتوانند ابراز عقیده کنند ، مجلس عوام با 232 رأی موافق و 197 رأی مخالف کیفرخواست تأیید کرد. اتهامی به “دامن زدن به قیام” در جریان حمله هفته گذشته هزاران نفر از طرفداران وی به پایتخت.

تصویب بسیار بیشتر از 218 رأی مورد نیاز بود و 10 نماینده مجلس نمایندگان جمهوری خواه با دموکرات ها رأی دادند – اتفاقی که در افتتاح اولین روند استیضاح در سال 2019 رخ نداد – یکی از آنها لیز چنی ، دختر دیک چنی معاون رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش بود. و حزب فعلی شماره سه در مجلس عوام.

کیفرخواست استیضاح چهار صفحه ای به ادعاهای بی اساس ترامپ درباره تقلب در انتخابات در تاریخ 3 نوامبر و سخنرانی او در 6 ژانویه متمرکز است که از هوادارانش می خواهد ساعت ها قبل از حمله به پایتخت ، با درگیری با پلیس به کنگره بروند. و موفق شد برای چند ساعت اعلام رسمی پیروزی بایدن در انتخابات را متوقف کند.

بر خلاف آنچه در اواخر سال 2019 اتفاق افتاد ، هنگامی که اکثریت دموکرات ها اولین روند استیضاح ترامپ در مجلس عوام را تصویب کردند ، این بار این بحث کمتر از یک روز کامل به طول انجامید ، سخنرانی هایی که گاهی آنقدر کوتاه بودند که محدود به اعلامیه ها بودند. روشن است و هیچ شاهد یا جلسات عمومی قبلی وجود ندارد.

اکثر جمهوری خواهان از افزایش مواقع شکایت داشتند و دموکرات ها استدلال می کردند که از یک سو ، هیچ تحقیقاتی لازم نبود زیرا همه افراد هرج و مرج و خشونت را در هفته گذشته به صورت زنده مشاهده می کردند و از سوی دیگر ، تداوم قدرت در کار ترامپ “یک خطر آشکار” بود. رئیس مجلس نانسی پلوسی.

وقتی تصویب آغاز دادرسی استیضاح دوم علیه رئیس جمهور قریب الوقوع به نظر می رسید ، داگ آندرس ، میچ مک کانل ، دبیر مطبوعاتی رئیس اکثریت سنا ، در توییتر خود اعلام کرد که سنا تا پس از تعطیلات فعلی خود سه شنبه ، 19 اکتبر تشکیل نمی شود. .е درست یک روز قبل از مراسم افتتاحیه بایدن.

پس از اعلام این ژست که با روشن شدن احتمال برکناری سریع ترامپ به پایان رسید ، مک کانل موضع مبهم خود را عمیق تر کرد ، زیرا رئیس جمهور شکست خود را قبول نکرد و تقلب در انتخابات را بدون مدرک محکوم کرد.

مک کانل به همکاران خود اطلاع داد: “در حالی که مطبوعات پر از حدس و گمان بود ، من تصمیم نهایی در مورد چگونگی رأی خود (در صورت استیضاح) نگرفتم و قصد دارم استدلال های قانونی را هنگام حضور در سنا بشنوم.”

حتی اگر برخی از سناتورهای جمهوری خواه بتوانند در این استیضاح جدید علیه ترامپ رأی دهند ، بعید به نظر می رسد که مخالفان دموکرات اکثریت ویژه لازم برای استیضاح وی را از آن خود کنند.

با این حال ، وضعیت همان اوایل سال 2020 نیست ، زمانی که ترامپ در اولین دادگاه استیضاح تبرئه شد.

نه تنها بسیاری از سناتورهای جمهوری خواه که به آنها رأی می دهند نسبت به اقدامات رئیس جمهور قبل و هنگام حمله به کنگره انتقاد کرده اند ، بلکه ترامپ پس از شکست در انتخابات نوامبر گذشته و همچنین جمهوری خواهان با این استیضاح نهایی ضعیف می شود. اکثریت در سنا ، با دو رای اخیر در ایالت جورجیا.

با پشت سر گذاشتن این سناریو و افزایش نظامی شدن کنگره و پایتخت ایالات متحده از ترس اعتراضات جدید و هرج و مرج در مراسم تحلیف بایدن ، امروز ترامپ امروز برای اولین بار خواست تا از اقدامات خشونت آمیز جدید جلوگیری کند.

“با توجه به گزارش تظاهرات جدید ، من به شما می گویم که نباید هیچ گونه خشونت و نقض قانون یا تخریب از هر نوع باشد. این چیزی نیست که من طرفدار آن هستم و آن چیزی نیست که ایالات متحده مدافع آن است. رئیس جمهور در بیانیه کوتاهی که از کاخ سفید صادر شد ، گفت: “من از همه آمریکایی ها می خواهم تا به کاهش تنش و آرامش روحیه کمک کنند.”

ترس از حمله جدید یا صحنه های جدید خشونت به گونه ای است که به گفته یک کاپیتان ، وزارت دفاع امروز اجازه استفاده از سلاح توسط 15000 نفر از اعضای گارد ملی مستقر در واشنگتن را برای اطمینان از امنیت پایتخت در هنگام استیضاح صادر کرد. چلسی جانسون ، سخنگوی گارد ملی در پایتخت.

از امروز صبح ، ده ها نفر از اعضای گارد ملی ملبس به لباس استتار در برخی از راهروهای کوچک پایتخت دیده می شوند که روی زمین خوابیده یا در حال استراحت هستند ، تصویری که از اوضاع و هوای حاکم بر واشنگتن در چند روز قبل از روی کار آمدن بایدن توصیف می کند. .

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *