[ad_1]

جو بایدن ، که فردا ریاست جمهوری ایالات متحده را بر عهده خواهد گرفت ، به دلیل احساس بهتر با سنتی شناخته شده است پایگاه انتخاباتی دموکراتیک که با رشد جنبش های اجتماعی و ترقی خواهی در درون حزب او ، و در 50 سال سناتوری و معاون رئیس جمهور ، او موفق شد پس از رسوایی ها و پیشنهادات سیاسی ، با لیست طولانی از منتقدان ، اما دشمنان بسیار کمی ، بهبود یابد.

بایدن که در یک خانواده طبقه کارگر ثروتمند بزرگ شده و از نظر اقتصادی در تلاش بود ، به سرعت به یک حزب دموکرات جوان امیدوار کننده تبدیل شد: در 27 سالگی ، به عنوان مشاور در شهری که در آن بزرگ شده بود انتخاب شد ، نیو قلعه ، دلاور ، و دو سال بعد او به یکی از جوانترین سناتورهای فدرال در این کشور تبدیل شد.

تنها چند هفته پس از انتخابات ، همسر وی ، نیلیا هانتر و نوزاد یک ساله آنها در یک تصادف رانندگی کشته شدند – فاجعه ای خانوادگی که او را رقم زد و او را تنها برای مدیریت دو فرزند بزرگ خود ، 2 و 3 ساله ، تنها گذاشت تا اینکه در سال 1977 ازدواج کرد. برای همسر فعلی خود ، جیل بایدن.

یک حیوان سیاسی

بایدن از کرسی سناتوری خود برای ایجاد اتحاد و قدرت استفاده کرد. تا سال 1987 و با انقضای دو دوره رونالد ریگان ، بایدن جوان تصویری از تجدید مورد نیاز دموکرات ها ساخته بود.

اما مبارزات انتخاباتی وی برای ریاست جمهوری مدت زیادی طول نکشید. مطبوعات فاش کردند که وی سخنرانی رهبر وقت حزب کارگر انگلیس را در مورد ریشه های خود در رابطه با معدنچیان سرقت ادبی کرده است.

بایدن پس از کنار کشیدن از رقابت های ریاست جمهوری ، به کانون توجه خود در مجلس سنا بازگشت و طبق تواریخ آن زمان ، هرگز از متحدان و رقبایی که به او حمله کردند آزرده نشد.

بایدن در 36 سال حضور در سنا ، سمت های کلیدی در قدرت سازی و معیار دموکراتیک همکاری دو حزب را داشته است ، همانطور که دوست او ، جان مک کین نامزد پیشین ریاست جمهوری ، برای جمهوری خواهان بود.

در سال 2008 ، پس از رها کردن دومین تلاش خود برای رسیدن به کاخ سفید ، وی کاندیدای یک امید جدید دموکراتیک جوان شد: باراک اوباما. تحلیل سیاسی در آن زمان به دو دلیل انتخاب وی را توضیح داد.

اولاً ، بایدن در 66 سالگی دیگر وقت زیادی برای ادامه دادن به آرزوهای ریاست جمهوری خود نداشت ، بنابراین این یک عامل بی ثبات کننده نبود. دوم ، او دقیقاً همان چیزی را داشت که اوباما فاقد آن بود: تجربه سیاست خارجی و ارتباطات اثبات شده در واشنگتن. با وجود روابط خوبی که با اوباما برقرار کرد ، بایدن در پایان هشت سال ریاست جمهوری خود ، دیگر به عنوان اپراتور کاخ سفید در کنگره و یا به عنوان معیار سیاست خارجی فعالیت نمی کرد. در هر دو مورد ، وی اعتماد رئیس جمهور را از دست داده بود ، چیزی که بیش از آن با نامزدی خود برای ریاست جمهوری سال گذشته احیا شد.

مورد اعتماد

شکست های وی به عنوان معاون رئیس جمهور در خاطرات اولین وزیر دفاع اوباما ، رابرت گیتس آمده است: “او در چهار دهه گذشته تقریباً در مورد هر مسئله مهم سیاست خارجی و امنیت ملی اشتباه کرده است.” سال گذشته ، زمانی که نامزدی بایدن برای ریاست جمهوری تقریباً واقعیت داشت ، گیتس نظر خود را در مصاحبه با CBS تأیید کرد ، اما گفت: “او مرد پاکدستی است ، قادر به پنهان کردن آنچه واقعاً فکر می کند نیست.”

تا سال گذشته ، هنگامی که شکایت تجاوز جنسی مطرح شد ، وی به نژادپرستی متهم شد – حتی توسط معاون رئیس جمهور آینده او ، کامالا هریس – و هر گونه نفوذ از طریق پسرش هانتر در اوکراین قابل مشاهده بود ، بدخواهان او او را انتقاد نکردند شخص یا رهبر

در سال 2016 ، بسیاری تصور می کردند که بایدن آخرین فرصت خود را برای رسیدن به کاخ سفید ترک کرده است. به طور رسمی ، او ادعا می کند که مرگ پسرش بو بر اثر سرطان برای او بسیار سنگین است ، اما به طور غیررسمی ، او هشت سال معاون خود را تقویت نکرده است.

اما پیروزی ترامپ با آرا بسیاری از کارگران ناامید کننده طبقه متوسط ​​و فقدان کاندیدای مخالف واضح در میان بحران هویت دموکراتیک در حال رشد ، بایدن را به تغییر مجدد یعنی 78 سال امیدوار کرده است.

کمالا هریس ، معاون با سبکی کاملا شخصی

کامالا هریس. وی معاون اول رئیس جمهور ایالات متحده خواهد بود. (AP)

در سن 56 سالگی ، کمالا هریس ، سناتور انتخاب شده توسط جو بایدن به عنوان معاون رئیس جمهور ، در هیچ یک از کلیشه های سیاسی آمریکا نمی گنجد: او دختر مهاجران و محصول رویای آمریکایی او ، فمینیست و مترقی تربیت شد ، اما سقف شیشه ای را شکست. بارها و بارها با نگاه عملی به قدرت که یک رنگین کمان متحد بسیار متنوع را برای او تضمین می کرد.

سابقه خانوادگی وی بارها به او لقب “زن اوباما” داده است. وی در سال 1964 ، سه سال پس از رئیس جمهور سابق به دنیا آمد و مانند او ، دختر مهاجرانی است که در یک دانشگاه مشهور در رشته حقوق تحصیل کرده و دارای کاریزما و گفتاری غیرقابل انکار است که به سختی قابل قبول است.

در سال 1990 ، فقط در 25 سالگی ، هریس معاون دادستان کل اوکلند ، زادگاهش در کالیفرنیا را به عهده گرفت. هشت سال بعد ، هریس معاون دادستان کل سان فرانسیسکو را به عهده گرفت و در سال 2003 ، پس از مواجهه با رهبری که می خواست نوجوانان توسط دادگاه های عادی محاکمه شوند ، همه را متعجب کرد و رئیس خود را به پای صندوق های رای گرفت.

هرچه هریس در کالیفرنیا قویتر شد و پایگاه پشتیبانی خود را حتی در میان نیروهای امنیتی گسترش داد ، وی نیز به عنوان صدایی مترقی و فمینیستی جدید در صفوف حزب دموکرات قرار گرفت. در سال 2019 ، وی برای ریاست جمهوری نامزد شد ، و سپس بایدن او را به عنوان شریک زندگی خود انتخاب کرد.

آنها امنیت عمل حدس را به حداکثر می رسانند

آنها در حال تحقیق در مورد 25000 نفر از اعضای گارد ملی هستند که مسئول قیمومت هستند.

مقامات دفاعی آمریكا اظهار داشتند كه آنها از احتمال حمله مأموران درگیر در امنیت مراسم تحلیف جو بایدن نگران هستند و این امر باعث شد FBI تحقیق در مورد همه 25000 عنصر گارد را انجام دهد. ناسیونال برای رویداد فردا وارد واشنگتن می شود. این وظیفه بزرگ منعکس کننده نگرانی های شدید امنیتی در واشنگتن پس از حمله 6 ژانویه به طرف پایتخت توسط گروهی از طرفداران دونالد ترامپ است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 19.01.2021 در نسخه چاپی ما منتشر شده است.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *