[ad_1]

مجلس نمایندگان ایالات متحده کیفرخواست علیه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا را امروز دوشنبه به سنا ارسال می کند که امشب رسماً دومین دادگاه استیضاح وی به دلیل “دامن زدن به قیام” در حمله اخیر صدها نفر از طرفداران وی را آغاز می کند.

ترامپ ، که در حال حاضر اولین استیضاح رئیس جمهور دوبار US ایالات متحده است ، اولین کسی است که کمتر از یک هفته پس از خروج از دفتر با چنین دادگاهی روبرو خواهد شد ، هنگامی که هیئت رئیسه دموکرات ها کیفرخواست را امروز دوشنبه حدود ساعت 19 ارائه می دهد.

رئیس جمهور پیشین متهم به تحریک حمله جمعی توسط پیروان خود به پایتخت در 6 ژانویه گذشته شد و پنج کشته برجای گذاشت در حالی که نمایندگان مجلس پیروزی رئیس جمهور جو بایدن را که چهارشنبه گذشته روی کار آمد ، تصدیق کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، پس از تحویل سند امشب ، سناتورهایی که به عنوان هیئت منصفه بازی خواهند کرد ، فردا سوگند یاد می کنند و دادگاه خود در 9 فوریه آغاز می شود.

این تأخیر دو هفته ای بین ارائه و شروع روند اجازه می دهد تا چندین عضو کابینه بایدن توسط مجلس سنا تأیید شوند ، مانند جانت یلن ، که قرار است انتصاب وی امروز بعد از ظهر توسط مجلس عالی تحت کنترل دموکرات ها انجام شود. چهار شنبه.

در همین حال ، رای گیری برای تأیید وزیر خارجه آینده آنتونی بلینکن هنوز تعیین نشده است ، اما انتظار می رود این هفته باشد.

دموکرات ها در حال حاضر 50 کرسی در سناتورها ، به اندازه جمهوریخواهان دارند ، با این تفاوت که در صورت تساوی ، رأی دادن به کمال هریس ، معاون رئیس جمهور خواهد بود.

برای محکوم کردن ترامپ به دو سوم مجلس سنا نیاز است ، به این معنی که دموکرات ها باید از 17 جمهوریخواه حمایت کنند ، در حال حاضر گزینه نامشخصی است ، زیرا چندین سناتور جمهوری خواه آن را خلاف قانون اساسی می دانند ، اما برخی دیگر از این روش حمایت می کنند.

سناتور میت رامنی ، به عنوان مثال ، دیروز در شبکه خبری فاکس گفت: “اگر ما می خواهیم این کشور متحد شود ، مهم است که تشخیص دهیم مسئولیت ، حقیقت و عدالت لازم است.”

در صورت محکومیت ترامپ ، وی از پستی که قبلاً ترک کرده است برکنار نخواهد شد ، اما در سال 2024 مجدداً به دنبال صندلی در کاخ سفید نیست.

در اولین دادگاه سیاسی علیه ترامپ – که در فوریه سال 2020 با تبرئه وی به اتمام رسید – رئیس جمهور وقت متهم شد که از اوکراین خواسته است تحقیقات در مورد ادعای فساد مربوط به بایدن ، رقیب سیاسی خود را قبل از انتخابات بررسی کند ، که در نهایت از دست داد.

در آن زمان ، ترامپ تقریباً از حزب خود پشتیبانی كامل داشت ، اما پس از حوادث 6 ژانویه و فعالیت شدید وی برای به چالش كشیدن نتایج انتخابات ، این حمایت ها بهم خورد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *