[ad_1]

دولت آلبرتو فرناندز روز سه شنبه یک مقام را فرستاد تا زمانی که چاویسم به مجلس ملی ونزوئلا منتقل شد ، که پیروزی در انتخابات را که توسط مخالفان یا اتحادیه اروپا ، ایالات متحده و 16 ایالت دیگر ایالات متحده شناخته نشده بود ، برنده شد.

مجلس شورای ملی ، نهادی به ریاست خوان گوئیدو تا دیروز ، آخرین سنگر بود که نیکولاس مادورو در تلاش برای تحکیم قدرت در ونزوئلا از آن خارج شد.

همانطور که توسط La Nación منتشر شده است ، دولت آرژانتین دولت مادورو را به رسمیت می شناسد. منابع دیپلماتیک گفتند: “این خبر نیست ، ما انتقادات خود را داریم ، اما ما آن را تأیید می کنیم.”

نمایندگان کشورهای متعهد به رژیم در تصویب مجمع ونزوئلا شرکت کردند: روسیه ، ایران ، چین ، کوبا ، نیکاراگوئه ، سوریه ، ترکیه ، عربستان سعودی ، بولیوی ، ترینیداد و توباگو ، مصر و آرژانتین و غیره.

وزارت امور خارجه آرژانتین ادواردو کاناله را برای شرکت در این مراسم اعزام کرد. در دسامبر گذشته ، دولت در آخرین انتخابات ، که در آن چاویسمو 253 کرسی از 277 کرسی را به دست آورد ، با مشارکت 31 درصدی ، کمتر از 40 درصد کمتر از انتخابات پارلمانی قبلی ، رای نیاورد.

دفتر وحدت دموکراتیک میزان مشارکت در انتخابات گذشته ونزوئلا 16.1 درصد را تخمین زده است.

خورخه رودریگز اکنون مسئول کنگره ونزوئلا خواهد بود. وی در سخنرانی مقدماتی خود ، از مخالفت ها و محاصره ایالات متحده انتقاد کرد ، کشوری که خوان گوئیدو را به عنوان یک رئیس جمهور قانونی می شناسد. بولیواریان با یک سارکوم گفت که اتاق پس از پنج سال کنترل مخالفت “مجبور به اخراج” شد. وی گفت: “خیلی زود ما هر گوشه دیوار را مقدس مقدس پاشیدیم.”

رودریگز هشدار داد: “هیچ گونه بخششی با فراموشی یا سازش با فراموشی وجود ندارد.”

به نوبه خود ، مجلس مخالف جلسه موازی برگزار کرد ، بدون اینکه مکان دقیق آن از نظر عمومی مشخص باشد. پلیس بولیوی خانه شخصی گیدو را محاصره کرد ، به وضوح نشان داد قدرت در ونزوئلا ، در یک بحران سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی فرو رفته است که به مدت پنج سال ادامه دارد.

از چپ به راست: رهبر حزب سوسیالیست دیوسدادو کابلو ؛ معاون اول رئیس جمهور کنگره ، آیریس وارلا ؛ رئیس کنگره خورخه رودریگز معاون دوم رئیس کنگره ، دیدالکو بولیوار و بانوی اول ، سلیا فلورس. (AP)

هیچ شناختی وجود ندارد

دولت های برزیل ، کانادا ، شیلی ، کلمبیا ، ایالات متحده و اروگوئه گفته اند که آنها از ترکیب مجلس شورای ملی ونزوئلا اطلاعی ندارند و چندین نفر اضافه کرده اند که آنها همچنان رهبر مخالف خوان گوآیدو را به عنوان رئیس جمهور و رئیس جمهور به رسمیت می شناسند. جمهوری. .

موقعیت برزیل ، کشوری که با ونزوئلا همسایه است ، ارنستو آراوخو وزیر امور خارجه برزیل در حساب توئیتر خود فاش کرد.

آراوخو گفت: “دولت برزیل در مواجهه با ادعای (رئیس جمهور ونزوئلا) نیكولاس مادورو برای ایجاد مجمع جدید ، بر اساس تمسخر انتخابات دسامبر گذشته ، مجدداً به رسمیت شناختن AN به طور قانونی انتخاب شده در سال 2015 و تعهد خود به نیروهای دموكرات ونزوئلا تأكید كرد.”

گزارش سازمان ملل به رهبری میشل باشلت ، رئیس جمهور پیشین شیلی ، بی نظمی های جدی و نقض حقوق بشر در کشور کارائیب را محکوم کرد.

از نظر آراجو ، تمدید دوره 2015 شورای ملی ، به ریاست گوئیدو ، توسط قانون اساسی و “دادگاه عالی قانونی” محافظت می شود و با بی احترامی رژیم مادورو به قوانین انتخاباتی ، قانون ، مردم “.

وزیر امور خارجه برزیل افزود که به کار خود با “خوان قانونیدو فعلی قانون گذار فعلی و رئیس جمهور فعلی” ادامه خواهد داد و خواستار انتخابات جدید “شفاف” ریاست جمهوری و قانونگذاری شد.

در همین حال ، وزیر امور خارجه کانادا ، فرانسوا-فیلیپ شامپاین در توییتر خود گفت که “از آنجا که انتخابات 6 دسامبر نه آزاد بود و نه عادلانه ، کانادا به رسمیت شناختن مجلس شورای ملی در سال 2015 به عنوان قانونگذار قانونی ونزوئلا و رئیس جمهور آن به عنوان دموکراتیک ادامه خواهد داد رئيس جمهور. موقت “جمهوری.

همتای شیلی وی ، آندرس آلاماند ، نیز از طریق توئیتر تأیید کرد که AN “توسط دیکتاتوری مادورو نصب شده به دلیل منشأ تقلب فاقد مشروعیت است” و خاطرنشان کرد که کشور وی “کمیسیون تفویض شده به ریاست خوان گوئیدو را به رسمیت می شناسد” ، کنایه از هیئت حاکمه. پارلمان باید با حکمی که توسط اکثریت مخالف تمدید می شود فعالیت کند.

کلمبیا در بیانیه ای از وزارت امور خارجه گفت که انتخابات پارلمانی فاقد “حداقل تضمین بی طرفی ، آزادی ، فرصت های برابر و عدالت” است و به رسمیت شناختن “مجلس شورای ملی قانونی که در دسامبر 2015 انتخاب شد” و همچنین خوان گوایدو رئیس جمهور موقت ، تصویب شد. “، ANSA گزارش می دهد.

وی گفت: “ما پارلمانی را كه امروز كار خود را آغاز كرد” غیرقانونی “می دانیم و آن و اظهارات آن را به رسمیت نمی شناسیم ، زیرا” رئیس جمهور گیدو و AN (سابق) تنها نمایندگان دموكرات مردم ونزوئلا هستند كه توسط جامعه جهانی شناخته شده اند. ” ، به گزارش اروپا پرس ، مایک پمپئو ، در بیانیه ای.

به نوبه خود ، دولت اروگوئه در بیانیه ای گفت كه “مشروعیت AN را كه امروز نصب شده به رسمیت نمی شناسد ، زیرا” این نتیجه یك عمل انتخاباتی است كه بدون حداقل تضمین های شفافیت ، درج و بررسی انجام شده است. “

در این یادداشت که در وب سایت وزارت خارجه قرار گرفت ، تأکید شده است که انتخابات ششم دسامبر “مطابق با اصول و ارزشهای دموکراتیک انجام نشده است ، زیرا هیچ تضمینی برای مشارکت آزاد و برابر گروههای مخالف وجود ندارد.”

برزیل ، کانادا ، شیلی ، کلمبیا ، ایالات متحده و اروگوئه از جمله 59 کشوری هستند که از دوره فعلی مادورو مطلع نیستند ، زیرا این انتخابات ناشی از انتخابات نامنظم است ، بیشتر آنها قبلاً ناآگاهی از انتخابات پارلمان را پیش بینی کرده بودند. انتخابات

با این حال ، تعداد زیادی ، از جمله اتحادیه اروپا ، هنوز در مورد تصویب تمدید دوره قانونگذاری خارج از کشور که در اواخر دسامبر توسط اکثریت مخالف AN تصویب شد و توسط دیوان عالی (TSJ) فاقد اعتبار شناخته شد ، تصویب نکردند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، سردبیران ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کنند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *