[ad_1]

حزب دموکرات روز گذشته درخواستی رسمی برای آغاز دادگاه سیاسی یا استیضاح علیه دونالد ترامپ به دلیل “دامن زدن به قیام” به دلیل حمایت وی از بسیج هایی که با حمله 6 ژانویه به پایتخت خاتمه یافت ، ارائه داد.

مهلت های قانونی مانع از برکناری ترامپ قبل از 20 ژانویه ، زمانی که جو بایدن روی کار می رود ، می شوند اما به او اجازه می دهند که از داشتن پست های دولتی رد صلاحیت شود و برای انتخاب مجدد در سال 2024 نامزد شود.

اعضای مجلس نمایندگان ، دیوید سیسیلین ، تد لیو و جیمی راسکین ، از درخواست آغاز مراحل استیضاح علیه ترامپ به دلیل “تحریک عمدی خشونت علیه دولت آمریکا” پشتیبانی می کنند.

این طرح برای رسیدگی فوری به این فرجام خواهی توسط جمهوری خواهان تجدید نظر شده است ، اما روند استیضاح علیه ترامپ اکنون رسماً افتتاح شده است.

دموکرات ها اکنون امیدوارند که کمیته آیین نامه مجلس امروز برای تصویب چارچوب رویه ای برای جلسه عمومی پارلمان جلسه بگذارد تا درباره ابتکاری که با اصلاحیه 25 قانون اساسی محافظت می شود ، بحث کند ، به موجب آن ، در صورت رد صلاحیت رئیس جمهور ، معاون رئیس جمهور مسئولیت ریاست جمهوری را به عهده بگیرد. قدرتها

رئیس کمیته قوانین مجلس جیم مک گاورن گفت این کمیته احتمالاً فردا برای تصویب قانون قطعنامه استیضاح مجدداً تشکیل جلسه می دهد. رأی گیری در جلسه عمومی اتاق به همه این مراحل بستگی دارد ، اما ممکن است فردا یا شاید پنجشنبه باشد. در حال حاضر ، یکی از سازمان دهندگان استیضاح ، دیوید سیسیلین ، تأیید کرده است که 210 نفر از 435 عضو کنگره از این طرح حمایت می کنند.

بحث و جدال

در متن ارائه شده ادعا می شود که ترامپ ادعاهای نادرست پیرامون پیروزی ادعایی خود در انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر را تکرار کرد و پیروان خود را در سخنرانی ای که در 6 ژانویه پخش شد ، زیر سوال برد.

وی همچنین به تماس تلفنی ترامپ با وزیر امور خارجه گرجستان برای تحت فشار قرار دادن وی برای “جستجوی” حدود 10000 رأی برای برگرداندن نتایج انتخابات در آن قلمرو اشاره کرد.

در قطعنامه ای که CNN زود به آن دسترسی داشت ، آمده است: “با همه اینها ، رئیس جمهور ترامپ امنیت ایالات متحده و نهادهای دولتی آن را به طور جدی تهدید کرده است.” “این یکپارچگی نظام دموکراتیک را تهدید کرده ، در انتقال مسالمت آمیز مقامات دخالت کرده و توازن قدرت دولت را به خطر می اندازد. بنابراین وی به اعتبار خود به عنوان رئیس جمهور خیانت کرد تا مردم در ایالات متحده را آزار دهد. “

ترامپ اولین رئیس جمهور ایالات متحده خواهد شد که پس از تبرئه در فوریه سال 2020 پس از تبرئه به سو abuse استفاده از قدرت ریاست جمهوری و جلوگیری از فشار کنگره به رهبران اوکراین برای تحقیق در مورد رقیب سیاسی خود ، جو بایدن و پسرش هانتر بایدن برای فعالیت های تجاری آنها.

احتمالات

روند تلاش برای یک رئیس جمهور در قانون اساسی گنجانده شده و در مجلس نمایندگان آغاز می شود ، ابتدا در کمیته عدالت و سپس در جلسه عمومی. برای شروع روند کار اکثریت ساده لازم است ، بنابراین دموکرات ها برای استیضاح کافی هستند.

اگر مجلس نمایندگان استیضاح را تأیید کند ، توپ به سقف سنا ، نهادی که مسئول توسعه روند سیاسی است ، می رود.

در حال حاضر ، رئیس جمهور متهم فقط دو سناریو ممکن دارد: برائت ، همانطور که برای جانسون ، کلینتون و ترامپ اتفاق افتاد ، یا برکناری که برای رأی موافق به دو سوم مجلس سنا – 67 کرسی نیاز دارد. ایالات متحده هرگز شاهد سقوط یک رئیس جمهور در این سیستم نبوده است.

اکثریت ساده ای که دموکرات ها پس از روی کار آمدن معاون رئیس جمهور کمالا هریس خواهند داشت کافی است که ترامپ را از تصدی سمت های دولتی رد صلاحیت کند و بنابراین از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 جلوگیری کند.

پس از پیروزی دموکرات ها در دو انتخابات گذشته به جای دو سناتور گرجی ، مجلس عالی با 50 رأی به دموکرات ها و جمهوری خواهان مقید است ، اما معاون رئیس جمهور – اکنون مایک پنس و از 20 ژانویه کامالا هریس – حق رای دادن به عنوان رئیس جمهور را دارد. مجلس سنا.

در روز روی کار آمدن جو بایدن 15000 نیرو حضور خواهند داشت

نگرانی در مورد اقدامات احتمالی خشونت توسط طرفداران ترامپ وجود دارد.

ژنرال دانیل هوکانسون ، رئیس گارد ملی ایالات متحده ، اجازه استقرار 15000 سرباز را برای مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن در 20 ژانویه در واشنگتن دریافت کرد. FBI در مورد اقدامات احتمالی خشونت هشدار داده است. در بخشنامه داخلی وی که در آن به تلویزیون ABC دسترسی داشت ، آمده است: “اعتراضات مسلحانه از 16 تا 20 ژانویه در پایتخت 50 ایالت این کشور و همچنین در پایتخت (واشنگتن) بین 17 تا 20 ژانویه در حال آماده سازی است.” .

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 01/12/2021 در نسخه چاپی ما منتشر شده است.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *