[ad_1]

رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، 67 ساله ، گفت که آزمایش Covid-19 مثبت است و با وجود علائم خفیف تحت “درمان پزشکی” است.

وی در شبکه های اجتماعی گزارش داد: “متاسفم که به شما اطلاع می دهم که به Covid-19 آلوده شده ام. علائم آن خفیف است ، اما اکنون تحت درمان پزشکی قرار دارم. مثل همیشه ، من خوش بین هستم. همه ما به جلو حرکت خواهیم کرد.”

لوپز اوبرادور توضیح داد که در چند روز آینده ، اولگا سانچز کوردرو ، وزیر کشور ، “او را” در کنفرانس های خبری صبحگاهی که رئیس جمهور هر روز ارائه می دهد ، “نمایندگی” خواهد کرد.

رئیس جمهور علی رغم آزمایش مثبت خود ، اطمینان داد که به نظارت بر امور عمومی کاخ ملی ، محل اقامت خود ادامه خواهد داد و روز دوشنبه به تماس برنامه ریزی شده با ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، برای رسیدگی به تأمین واکسن روسی پاسخ خواهد داد. .

وی گفت: “فردا با رئیس جمهور ولادیمیر پوتین تماس خواهم گرفت زیرا علیرغم روابط دوستانه ، آنها این فرصت را دارند كه واكسن Sputnik V را برای ما بفرستند.”

همان روز یکشنبه ، لوپز اوبرادور به همراه فرماندار استان خوان مانوئل کاررس و دبیران امنیتی روزا ایسلا رودریگز در مراسم افتتاح تاسیسات گارد ملی سان لوئیس پوتوسی شرکت کردند. نیروی دریایی ، رافائل اوژدا ؛ و دفاع ملی لوئیس کرسنسیو ساندووال.

روز شنبه ، وی در تور ایالت نووئون لئون بود و در آنجا با فرماندار خیمه رودریگز هم زمان بود.

رئیس جمهور در هیچ یک از اقدامات خود ماسک نزده است ، زیرا لوپز اوبرادور از آغاز شیوع بیماری همه گیر حاضر به استفاده از آن به صورت عمومی نیست.

مکزیک پس از یک هفته ارتباط زنجیره ای از عفونت های ثبت شده و مرگ های روزانه ، در حال جمع آوری 1.7 میلیون بیمار و نزدیک به 150،000 مرگ ناشی از ویروس کرونا است.

با توجه به این داده ها ، طبق اعلام دانشگاه جان هاپکینز ، این کشور پس از ایالات متحده ، برزیل و هند چهارمین کشور در جهان است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *