[ad_1]

اولگا سانچز کوردرو ، وزیر کشور ، روز سه شنبه اعلام کرد ، رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور “بسیار خوب از ویروس کرونا بهبود می یابد”.

سانچز کوردرو ، که در کنفرانس صبح معمول خود جایگزین رئیس جمهور 67 ساله شد ، در حالی که بهبود یافت و در انزوا به سر برد اما کار می کرد ، گفت: “او در زندان بوده است ، او بسیار خوب و بهبود یافته است.”

سانچز از کاخ ملی افزود: “او خوش بین ، قوی است” و خاطرنشان کرد که لوپز اوبرادور همچنان به انجام وظایف خود و مداخله در “برخی از مهمترین تصمیمات” ادامه می دهد.

لوپز اوبرادور یکشنبه شب اعلام کرد که آزمایش ویروس کرونا مثبت است ، اما روز گذشته برنامه خود را حفظ کرد و با همتای روسی خود ولادیمیر پوتین ، که با او تعهد خرید 24 میلیون دوز واکسن Sputnik V را امضا کرد ، تلفنی صحبت کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، وزیر گفت که جزئیات سلامتی لوپز اوبرادور مخفی نگه داشته شد ، زیرا “داده های حساس” بود ، با توجه به موقعیت وی به عنوان رئیس دولت.

رئیس جمهور که در دسامبر سال 2013 دچار حمله قلبی شد و فشار خون بالا دارد ، روز یکشنبه اظهار داشت که علائم وی خفیف است. این آخر هفته او سه رویداد عمومی در شمال کشور داشت.

طی یک سال گذشته ، لوپز اوبرادور به دلیل کم اهمیت جلوه دادن ماسک در جلوگیری از عفونت ها مورد انتقاد قرار گرفت و به ندرت از آن استفاده کرد ، مانند زمانی که ژوئیه گذشته به دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا در واشنگتن رفت.

با این حال ، او به شدت بحران اعتراف کرد و اطمینان داد که بزرگترین چالش وی مقابله کافی با بیماری همه گیر است ، که در حال حاضر 150273 کشته و 1.7 میلیون نفر در کشور آلوده کرده است.

طبق داده های دانشگاه جان هاپکینز ، در 24 ساعت گذشته ، مکزیک 8521 مورد عفونت کوید -19 و 659 مورد مرگ را گزارش کرده است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *