[ad_1]

تحریک به خشونت ، حمایت از گروه های مافوق سفیدپوست ، نسبی سازی ویروس کرونا ، غفلت از اقدامات پیشگیری یا تحریک تقلب در هنگام انتخابات بدون هیچ گونه مدرکی تنها برخی از قسمت های انجام شده توسط دونالد ترامپ در تقریبا چهار سال است که وی رهبری آنها را بر عهده داشته است. آمریکا

رسوایی های دیگری نیز وجود داشت که نزدیک بود هزینه شغل او را بپردازد.

یکی از رسوا ترین فصل ها ، اصطلاحاً “توطئه روسیه” بود ، ادعای مداخله روسیه به نفع مبارزات ریاست جمهوری وی در سال 2016.

مدیر وقت FBI ، جیمز کومی ، تحقیق در مورد توطئه احتمالی بین اعضای کمپین ترامپ و مسکو برای سرنگونی هیلاری کلینتون ، رقیب دموکرات را قبل از کنگره اعلام کرد. این اقدام برای کومی هزینه شغل وی را در پی داشت و موجب عصبانیت رئیس جمهور شد.

وکیل ویژه تعیین شده در این پرونده رابرت مولر بود ، که تحقیقات گسترده ای را که منجر به قربانی اصلی پل مانافورت ، مدیر سابق مبارزات انتخاباتی ترامپ شد ، رهبری می کند.

گزارش نهایی هرگز به طور کامل فاش نشد و فقط یک خلاصه چهار صفحه ای منتشر شد که نشان می داد مدارک کافی برای در نظر گرفتن توطئه رئیس جمهور با روسیه وجود ندارد و هیچ مانعی در برابر عدالت وجود ندارد.

استیضاح

ترامپ سومین رئیس جمهور ایالات متحده شد که با استیضاح روبرو شد. دادگاه به دلیل ادعای فشار رئیس جمهور به ولدیمیر زلنسکی ، همتای اوکراینی خود برای تحقیق در مورد جو بایدن و پسرش هانتر ، در اواخر سال 2019 افتتاح شد.

شکایت یک خبرگذار ناشناس که شاهد یک تماس تلفنی بین ترامپ و رئیس جمهور اوکراین بود ، در آن آمریکایی از او خواسته است تحقیق کند که آیا بایدن معاون رئیس جمهور سابق از نفوذ خود در زمان حضور در دفتر استفاده کرده است تا خاتمه تحقیقات علیه شرکت گاز بوریسما را به اتمام برساند. در اوکراین ، جایی که پسرش هانتر شاغل است.

در مجلس نمایندگان ، اکثریت دموکرات تحقیق در مورد ترامپ را آغاز کردند و فاش کردند که پس از این تماس ، کاخ سفید نزدیک به 400 میلیون دلار کمک نظامی به اوکراین ، بودجه مورد تأیید کنگره و در نهایت آزاد شد.

مجلس نمایندگان ادعای انسداد کنگره و سو abuse استفاده از قدرت را تأیید و استیضاح را آغاز کرد. سرانجام و در اوایل سال 2020 ، سنا رئیس جمهور را با اکثریت جمهوری تبرئه کرد.

مالیات

در سپتامبر سال 2020 ، نیویورک تایمز محتوای اظهارنامه مالیاتی رئیس جمهور را فاش کرد ، اطلاعاتی که رئیس جمهور مدتها بود از انتشار آن امتناع می ورزید.

به گفته این روزنامه ، ترامپ در سال 2016 هنگام انتخاب به عنوان رئیس جمهور فقط 750 دلار مالیات فدرال پرداخت كرد و در سال 2017 به همان میزان پرداخت كرد. علاوه بر این ، تحقیقات نشان می دهد كه رئیس جمهور در 15 سال گذشته مالیات بر درآمد پرداخت نكرده است. بر اساس این گزارش ، رئیس جمهور خسارات زیادی را گزارش داد که به وی اجازه داد با روش بهینه سازی مالی سازگار شود.

وی در توئیتر برای توجیه صورتحساب خود ضمن انتقاد از مطبوعات به دلیل “بدست آوردن غیرقانونی اطلاعات و سو mal قصد” ، در توئیتر گفت: “من چندین میلیون دلار مالیات پرداخت کردم ، اما مانند بقیه حق استرداد و اعتبار مالیاتی را داشتم.” کمتر از دو ماه مانده به انتخابات.

توهین و جراحت

مبارزات ترامپ با رسانه ها قبل از رئیس جمهور شدن وی آغاز شد ، وقتی مطبوعات او را به خاطر سخنان و افکارش و افشای قسمت های تاریک در زندگی عمومی و خصوصی وی انتقاد کردند.

برچسب “اخبار جعلی” برچسب مورد استفاده رئیس جمهور برای برچسب گذاری هر کانال مهم است. اما او همچنین از هیچ شرایط تحقیرآمیزی برای رقبای سیاسی خود ، دیگر متحدان ، رهبران خارجی و دیگران دریغ نکرد. به عنوان مثال ، او بایدن را “خواب آلود” ، رهبر حزب دموکرات مجلس نانسی پلوسی را “عصبی” (عصبی) و رهبر ارشد کره شمالی ، کیم جونگ اون را “مرد موشکی کوچک” خواند.

وی همچنین مهاجران مکزیکی را به عنوان “جنایتکار و متجاوز” محکوم کرد ، به سایر کشورها توهین کرد و سربازان آمریکایی را که در جنگ کشته شدند رد صلاحیت کرد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 01/08/2021 در نسخه چاپی ما منتشر شده است.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *