[ad_1]

نخست وزیر هلند مارک روته استعفای دولت خود را اعلام کرد ، متأثر از رسوایی ای که هزاران خانواده به اشتباه به کلاهبرداری در امور رفاهی متهم شده اند.

روت در یک کنفرانس خبری پس از اینکه فاش کرد کابینه خود را به پادشاه ویلیام الکساندر استعفا داده است ، دو ماه قبل از انتخابات قانونگذاری و در جریان کامل ، گفت: “قانون باید از شهروندان خود در برابر دولت متعال محافظت کند و در اینجا با وحشت ناکام ماند.” از بحران سلامتی که توسط همه گیر ویروس کرونا رخ داده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه ، وی اظهار داشت: “همه ما توافق داریم: وقتی کل سیستم از کار بیفتد ، تنها مسئولیت مشترک می تواند بر عهده گرفته شود.”

هزاران خانواده به اشتباه متهم به کلاهبرداری شده و مجبور به پرداخت آنها شده اند و بسیاری از آنها را با مشکلات جدی مالی روبرو کرده است.

برخی از خانوارها به دلیل منشأ قومی مبتنی بر تابعیت مضاعف ، مورد هدف دولت قرار گرفتند.

یک تحقیق پارلمانی که در ماه دسامبر منتشر شد ، نشان داد که مقامات مالیاتی مزایای هزاران خانواده را که به اشتباه متهم به کلاهبرداری بودند ، بین سال های 2013 و 2019 فسخ کرده و آنها را مجبور به بازگشت به گذشته کرده است.

در بعضی موارد ده ها هزار یورو بود.

رهبران ارشد سیاسی ، از جمله چندین وزیر ، متهم شده اند که ترجیح می دهند چشم خود را روی اشتباهاتی که از آنها آگاه بودند ، بسته کنند.

استعفای دولت دو ماه قبل از انتخابات قانونگذاری 17 مارس در حالی رخ داده است که در بحران بهداشتی مقامات را مجبور به اعمال شدیدترین محدودیت ها از زمان شیوع بیماری همه گیر در کشور کرده است.

در انتظار دولت جدید

سیستم سیاسی در هلند امکان وجود “دولتی استعفا داده شده” را فراهم می کند که می تواند به پرونده های جاری تا زمان تشکیل دولت جدید یا انتخابات جدید رسیدگی کند.

نخست وزیر پیش از این پیشرفت کرده بود که به کار خود ادامه خواهد داد ، با این وجود ، از جمله دلایل دیگر ، برای جلوگیری از ایجاد خلا در وسط بیماری همه گیر Covid-19.

اکنون شاه ویلیام باید استعفای خود را مطالعه کند و به طور کلی از دولت می خواهد تا انتخابات موقتاً بماند.

معلوم شد که مقامات مالیاتی به دلیل دو تابعیتی بودن ، از جمله برخی از کسانی که تحت تأثیر پرونده مزایای خانواده قرار گرفته اند ، به “تمایز قومی” حدود 11000 نفر رسیده اند.

در ماه دسامبر ، دولت اعلام کرد که حداقل 30،000 یورو (35،000 دلار) غرامت به هر یک از والدین درگیر در چهار ماه آینده پرداخت خواهد کرد ، اما این اقدامات برای آرام کردن رسوایی کافی نبود.

روته از سال 2010 تاکنون سه دولت ائتلافی را رهبری کرده است. در سال 2017 ، حزب وی از تشکیل نماینده راست افراطی “گرت ویلدرز” پیشی گرفت.

بر اساس نظرسنجی های اخیر ، تشکیلات لیبرال-محافظه کار روت (VVD) می تواند یک بار دیگر رهبری انتخابات قانونگذاری را انجام دهد ، که توسط حکومت همه گیر او تقویت می شود.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *