[ad_1]

نخست وزیر پیشین ایتالیا ، ماتئو رنزی از عزیمت دو وزیر ایتالیا ویوا از دولت جوزپه کنته خبر داد که قوه مجریه را در هوا رها می کند ، که جنبش 5 ستاره (M5S) و حزب نیز بخشی از حزب دموکرات (PD) هستند.

پس از هفته ها گمانه زنی و ساعت ها پس از تصویب طرح بهبود اقتصادی ، رنتزی در رسانه ها ظاهر شد تا ایتالیا ویوا را ترک کند و پیشنهاد استعفای دو وزیر – ترزا بلانوا و النا بونتی – و وزیر امور خارجه را بدهد.

رنزي با انتقاد از اينكه سياست ايتاليا به يك “واقعيت شو” تبديل شده است ، از نتيجه اين بحران كه “ماه هاست” باز شده است و خواستار “احترام به شكل هاي دموكراتيك” شد ، شكايت كرد. اکنون نخست وزیر سابق به رئیس جمهور ایتالیا به سرجیو ماتارلا به عنوان “داور” سناریوی جدید اعتماد دارد.

قبل از ظهور رنزي ، طبق منابعي كه رسانه هاي مختلف نقل كرده اند ، كنته قبلاً به كويرينال رفته بود تا ماتارلا را ببيند ، كه باز هم به او مي گويد لزوم حل مشكلات عدم قطعيت سياسي را هر چه زودتر برطرف مي كند.

پس از جلسه ، نخست وزیر در اظهارات خود به خبرنگاران اذعان کرد که دولت فعلی فقط “با حمایت همه نیروهای ائتلاف” قابل حمایت است ، اگرچه وی اعلام کرد که برای جلوگیری از تجزیه نهایی با رنزی کار می کند. کونته امیدوار بود که از بحرانی جلوگیری کند که به گفته وی “کشور نمی فهمد”.

آخرین انگیزه بین شرکای دولت مسئول بودجه بازسازی اروپا ، بیش از 200 میلیون یورو است که دولت سه شنبه در شورای وزیران شکل داد. او این کار را در یک جلسه پرتنش انجام داد و ادعا کرد که دو وزیر ایتالیا ویوا رای ممتنع داده اند.

حزب رنزي فقط 3 درصد در نظرسنجي ها دارد ، اما حمايت وي براي حفظ اكثريت كنوني پارلماني خود كليدي است. پیشبرد انتخابات یکی از گزینه هایی است که در صورت بحران مورد بررسی قرار می گیرد ، و از آن می توان یک مدیر جدید Conte ظهور کرد – اکنون این سومین گزینه پس از آزمایش M5S با لیگ Matteo Salvini است – یا یک کابینه تکنوکرات.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *