[ad_1]

نیروهای امنیتی روسیه در چارچوب سرکوبی که به نظر می رسد در برابر روز بسیج در حال شدت گرفتن است ، مخالفانی که روز یکشنبه در همه شهرهای کشور خواستار آن بودند ، چندین نفر را در اطراف الکسی ناوالنی رهبر مخالفان بازداشت کرده اند.

ایوان ژدانف ، مدیر بنیاد مبارزه با فساد اداری ، گفت: در میان بازداشت شدگان ، اولگ نوالنی برادر رهبر ، و همچنین فعالان لیوبوف سوبول و آناستازیا واسیلیوا ، که حداقل 48 ساعت در بازداشت بوده اند ، وجود دارد. .

وزارت کشور دستگیری ها را تأیید کرد ، همانگونه که ماریا آلخینا ، عضو گروه Pussy Riot ، اما بازداشت شد که همه آنها تبرئه شدند. به گفته سخنگوی به نقل از TASS ، در پرونده واسیلیوا ، رئیس اتحادیه پزشکی ، وی به نقض استانداردهای بهداشتی تعیین شده توسط همه گیری متهم شده است.

دولت جنایات مشابه را به دیگران دستگیر شده نسبت داد و اظهار داشت که در تظاهرات در مسکو افرادی که آزمایش ویروس کرونا داشتند مثبت بوده و مجبور بودند در خانه های خود در انزوا بمانند.

به گفته کمیته تحقیق ، مقامات همچنین پرونده ای جنایی علیه یکی از شرکای اصلی ناوالی ، لئونید ولکوف ، به این دلیل که وی مشارکت افراد خردسال در اعتراضات 23 ژانویه را تشویق کرده است ، تشکیل داده اند.

ولوکوف در حساب کاربری خود در توئیتر شکایت کرد و انکار کرد که کودکان را به شرکت در تظاهراتی که ده ها هزار نفر را در شهرهای بزرگ روسیه جمع می کند تشویق کرده است: “مثل همیشه ، رنگ سفید سفید است ، آزادی بردگی است و دو برابر دو برابر است.” بلومبرگ گزارش می دهد. در آن زمان بیش از 3700 نفر دستگیر شدند.

اعتراض در چشم

ناوالنی در 17 ژانویه ، اندکی پس از فرود در مسکو ، پس از چند ماه گذراندن دوره نقاهت در برلین ، دستگیر شد. ولادیمیر پوتین ، یکی از مهمترین صداهای رئیس جمهور ، دو روز پس از مسمومیت که مسکو هرگز تشخیص نداد ، در 22 آگوست فوراً به آلمان منتقل شد.

دادگاه در نظر دارد به فرجام خواهی وکلای وی علیه بازداشت که در اصل برای مدت 30 روز صادر شد و بنا به گفته مقامات ، بر اساس نقض شرایط حکم قبلی است ، رسیدگی کند.

اطرافیان وی به دنبال بسیج مجدد مخالفان در روز یکشنبه هستند ، یک روز بسیج جدید قبل از هشدارهای دادستان ها و دولت است. خود پوتین این هفته گفت که بیرون رفتن از اعتراضات غیرمجاز می تواند “خطرناک” باشد.

سخنگوی کرملین ، دیمیتری پسکوف این پنجشنبه بار دیگر به عنوان شبکه اجتماعی بارگذاری کرد که وی را به عنوان سخنگوی “اقدامات غیرقانونی” متهم کرد. تنظیم کننده ارتباطات از راه دور چهارشنبه تحریم ها را علیه شرکت های بزرگ به دلیل تحریک خردسالان برای راهپیمایی اعلام کرد.

پسکوف همچنین در مورد احتمال ضد تظاهرات به نفع پوتین صحبت کرد ، گرچه گفت هیچ مدرکی وجود ندارد. به گزارش اسپوتنیک ، وی به رسانه ها گفت: “من چیزی در این مورد نمی دانم. من هیچ اطلاعاتی ندارم.”

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *