[ad_1]

مقامات روسی امروز ، یک روز قبل از یک روز بزرگ تظاهرات غیر مجاز به نفع این فعال ، که توسط تیم او فراخوانده شده بود ، چندین حامی مخالف الکسی ناوالنی را دستگیر کردند ، که پلیس قبلاً هشدار داده است که آنها را سرکوب خواهد کرد.

امروز همچنین ، رئیس شورای اروپا ، اجلاس سران اتحادیه اروپا ، چارلز میشل ، تلفنی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه صحبت کرد و خواستار آزادی فوری ناوالنی شد که روز یکشنبه دستگیر شد.

تیم مخالف روسیه خواستار تظاهرات در 65 شهر روسیه شده و خواستار آزادی این فعال فعال شده است كه حداقل تا 15 فوریه در بازداشت بود و پرونده های قضایی متعددی نیز در آن برگزار شده است.

از نظر مقامات روسی ، این اعتراضات “غیرقانونی” است و پلیس مسکو قول داده است “هرگونه تظاهرات غیر مجاز را” بلافاصله سرکوب کند.

پلیس که روز گذشته چندین نفر از همکاران ناوالنی را دستگیر کرد ، امروز هماهنگ کننده دفتر مخالفت در شرق این کشور ، اکاترینا ودرنیکووا و یکی از اعضای سازمان او را در نووسیبیرسک ، سیبری دستگیر کرد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که این دستگیری توسط تیم ناوالنی و سازمان غیردولتی OVD-Info اعلام شده است.

لیوبوف سوبول ، یکی از مشهورترین چهره های جنبش ناوالنی و سخنگوی وی کیرا یارمیش که امروز در برابر قاضی حاضر می شود و باید تظاهرات دعوت شده را توضیح دهد ، نیز روز گذشته دستگیر شدند.

سایر افراد وابسته این فعال در مناطق مختلف کشور دستگیر شدند.

کرملین روسیه ، دادستانی کل و وزارت کشور درباره عواقب شرکت در اعتراضات فردا هشدار داده اند.

پس از دستگیری ، ناوالنی روز سه شنبه با انتشار تحقیق در مورد دارایی مجلل پوتین در دریای سیاه ، که هزینه آن بیش از 1.2 میلیارد دلار بود ، پاسخ داد.

ناوال 44 ساله در بازگشت به روسیه پس از 5 ماه بهبودی در آلمان به جرم مسمومیت دستگیر شد ، كه در آن یك فعال مخالف دولت روسیه را مقصر دانست ، چیزی كه كرملین همیشه آن را انكار كرده است.

در گفتگوی تلفنی با رئیس جمهور روسیه ، میشل ، دادگستری روسیه از او خواست “تحقیق در مورد قتل” این فعال را بررسی کند.

طبق بیانیه ای که شورای اروپا صادر کرد ، میشل به پوتین اطلاع داد که اتحادیه اروپا “در این درخواست از روسیه برای آزادسازی سریع ناوالنی و تحقیق درباره حمله” که در اوت گذشته توسط رهبر مخالف انجام شد ، متحد است.

روز دوشنبه ، رئیس کمیسیون اروپا ، اورسولا فون در لاین ، مدیر اجرایی اتحادیه اروپا ، قبلاً از روسیه خواسته بود تا “سریعا” ناوالنی را آزاد کند.

به ناوالنی پیش از این اخطار داده شده بود که در بازگشت به روسیه به دلیل نقض کنترل قضایی که به عنوان بخشی از حکم اختلاس پنج ساله به وی تحمیل شده بود ، دستگیر خواهد شد.

از اواخر دسامبر ، وی همچنین سو on ظن صرف 356 میلیون روبل در کمک های مالی برای استفاده شخصی ، مورد تحقیقات جدید کلاهبرداری قرار گرفت.

بازداشت ناوالنی خواستار تحریم های ویژه علیه روسیه در اتحادیه اروپا شده است ، اگرچه این اقدامات به اتفاق آرا در میان کشورهای بلوک نیاز دارد.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا جلسه ای را برای دوشنبه آینده ، 25 ژانویه در دستور کار دارند و این موضوع باید بخشی از دستور کار باشد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *