[ad_1]

ریاست جمهوری روسیه جمعه این هفته خواستار اعتراض “غیرقابل قبول” در اعتراض به دستگیری رقیب سرشناس الکسی ناوالنی پس از ورود به کشور در آخر هفته گذشته پس از بهبود در آلمان از مسمومیت ادعا شده در آگوست 2020 دانست.

سخنگوی کاخ کرملین ، دیمیتری پسکوف تأکید کرد که “طبیعی است که در برابر اعتراضاتی که از مقامات دولت اوراسیا اجازه نگرفته اند ، در مورد عواقب احتمالی مربوط به نقض قانون هشدار بدهیم.”

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه ، وی همچنین از شرکت خردسالان در تظاهرات بعد از اینکه وزارت کشور روز پنجشنبه گفت پلیس برای تأمین نظم در طول روز اقدام خواهد کرد ، از انتقاد از مشارکت خردسالان انتقاد کرد.

الكساندر گورووی ، معاون وزیر داخله به تاس گفت: “ما از هر مبنای قانونی برای اقدامات اداری علیه افرادی كه شخصاً (اعتراضات) را از طریق شبكه های اجتماعی فرا می خوانند و متنی را می فرستند ، داریم.”

پسکوف خود روز سه شنبه تأکید کرد که پس از صدور 30 ​​روز بازداشت پیشگیرانه از سوی دادگاه در این کشور ، کرملین از “اعتراضات” ترسی نداشت. با این حال ، وی درخواست نوالی برای اعتراض را “نگران کننده” توصیف کرد.

پس از صدور حکم دادگاه ، ناوالنی خواستار این شد که پیروانش به خیابان ها بیایند و از طریق فیلم در شبکه های اجتماعی علیه دولت تظاهرات کنند. وی گفت: “نترس. به خیابان ها برو. نه برای من ، بلکه برای خودت در آینده.”

ناوالنی در 20 آگوست در یک پرواز داخلی سقوط کرد و بعدا برای مداوا به برلین منتقل شد. اتحادیه اروپا پس از آنکه آزمایشگاه های آلمان ، فرانسه و سوئد دریافتند که ناوالنی با یک ماده عصبی شیمیایی توسط شوروی معروف به نوویچوک مسموم شده بود ، در ماه اکتبر چندین مقام ارشد نزدیک به رئیس جمهور روسیه را تحریم کرد.

حریف برجسته روس ، سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) ، آژانس اصلی جانشین KGB اتحاد جماهیر شوروی ، را به طور مستقیم مسئول سو assass قصد به قتل رساند ، نسخه ای که هر زمان توسط مسکو رد شد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *