[ad_1]

روسیه روز جمعه روابط خود را با اروپا متشنج کرد ، تصمیم به اخراج دیپلمات ها از سوئد ، لهستان و آلمان برای شرکت در اعتراضات غیرمجاز حامیان مخالف الکسی ناوالنی گرفت ، اقدامی که توسط سه کشور مورد سوال قرار گرفت اما انتقاداتی را به سمت نخست وزیر آلمان نیز به دنبال داشت. آنگلا مرکل و رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون.

وزارت امور خارجه روسیه سفیر نمایندگی دیپلماتیک سوئد ، کاردار لهستان و نماینده سفارت آلمان را برای ابراز امتناع از مشارکت مقامات در “تظاهرات غیرقانونی” در سن پترزبورگ و مسکو احضار کرد.

وزارت خارجه روسیه گفت: “دیپلمات های درگیر در فعالیت های غیرقانونی مطابق با کنوانسیون وین در روابط دیپلماتیک 18 آوریل 1961 افراد نامطلوب اعلام شدند” ، توضیح داد که این اقدامات “غیرقابل قبول” است و با وضع موجود مطابقت ندارد. ، بنابراین آنها به زودی باید روسیه را ترک کنند.

وزارت خارجه روسیه همچنین ابراز امیدواری کرد که در مأموریت های دیپلماتیک آینده “کاملاً از قواعد حقوق بین الملل پیروی کنند”.

واکنش اروپا به این اقدام بلافاصله نه تنها از طرف سه کشور مربوطه ، بلکه از سوی مرکل و ماکرون نیز صورت گرفت ، که البته پرواز دیگری به اختلافات دیپلماتیک بخشید.

مرکل در یک کنفرانس خبری که با مکرون به اشتراک گذاشت ، گفت: “ما این اخراج ها را غیرموجه می دانیم. ما معتقدیم که این یکی دیگر از جنبه های قابل مشاهده در زمانی است که روسیه بسیار از حاکمیت قانون فاصله دارد.”

در همین حال ، فرانسوی ها “هرچه سخت تر از آنچه اتفاق افتاد – از مسمومیت تا محکومیت (ناوالنی) و اکنون اخراج دیپلمات ها” منصرف شدند.

روابط بین المللی

واقعیت اصلی در مورد این روز ، که به نظر می رسد تصمیم مسکو را پیچیده می کند ، این است که همه چیز در حالی بود که وزیر خارجه اروپا ژوزپ بورل به پایتخت روسیه سفر می کرد ، که در جریان ملاقات با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه از اخراج مطلع شد. سخنگوی اسپانیایی پیتر استانو تصمیم مسکو را به شدت محکوم کرد و تأکید کرد که “باید در آن تجدید نظر شود”.

پیش از این ، بورل اعتراف کرده بود که روابط با روسیه به دلیل ماجرای ناوالنی در “پایین ترین” سطح قرار دارد ، اگرچه او با لاوروف توافق کرد که راه های همکاری را پیدا کند.

لاوروف گفت ، با وجود اختلافات فراوان ، همچنین در اوکراین ، سوریه یا لیبی ، روسیه و اتحادیه اروپا ابراز تمایل به همکاری می کنند “در صورت وجود منافع مشترک”.

بورل “فرهنگ ، پژوهش ، شرایط Covid-19” را به عنوان زمینه های همکاری عنوان می کند ، اما گفت که او سایر موارد مانند حقوق بشر یا آزادی های سیاسی را مهم می داند.

از طرف خود ، سوئد گفت که اخراج یکی از دیپلمات های خود “کاملاً غیر موجه” است و گفت که “آن را به طرف روسی ابلاغ کرده است”.

بورل اولین سفر یک ارگان سطح بالا اتحادیه اروپا از سال 2017 بود و وزیر خارجه اتحادیه اروپا از این دیدار به عنوان راهی برای انتقال نگرانی های دست اول اروپا در مورد رانش سرکوبگرانه در روسیه ، در برابر مخالفت شرق و بالتیک ، دفاع کرد. .

کنفرانس مشترک راحت نبود. وقتی بورل از اوضاع با ناوالنی صحبت کرد ، لاوروف از خشونت پلیس در کشورهای اتحادیه اروپا صحبت کرد و موازی با زندانی شدن رهبران کاتالان برای استقلال در اسپانیا بود.

“آنها به جرم سازماندهی همه پرسی در زندان به سر می برند ، تصمیمی که دادگستری اسپانیا آن را لغو نکرده است ، علی رغم اینکه دادگاه های آلمان و بلژیک علیه آن رأی صادر کرده اند. با این حساب ، اسپانیا از قوه قضائیه دفاع کرده و از تصمیمات خود خواسته مورد سوال قرار گیرد. ، که ما از نظر متقابل از غرب می خواهیم “، لاوروف استدلال کرد.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه ، منتشر شده توسط خبرگزاری فرانسه ، سوئد در مواجهه با بیانیه سخنگوی خود هشدار داد که “حق پاسخ کافی را برای خود محفوظ می دارد”.

و لهستان هشدار داد که این حادثه می تواند “بحران روابط دو جانبه را عمیق تر کند” ، از دیپلمات خود دفاع کرد زیرا وی فقط “وظایف رسمی” را انجام می داد و اقدامات دیگر را رد نمی کرد مگر اینکه مسکو “تصمیم اشتباه” را لغو کند.

وزارتخانه های خارجه لهستان و آلمان برای ابراز ناراحتی سفیر روسیه را به پایتخت خود احضار کردند.

فله

ناوالنی قرار بود امروز جمعه متهم به انتشار اطلاعات “دروغ” و “توهین” در مورد مبارز سابق جنگ جهانی دوم شود که از یک رفراندوم سال 2020 برای دادن قدرت بیشتر به پوتین دفاع کرد ، در دادگاه حاضر شد.

حریف ، که می تواند به پرداخت جریمه نقدی یا مجازات زندان محکوم شود ، شرکت کنندگان در این ویدئو را “رسوایی ملت” و “خائنان” توصیف کرده بود.

در طول دادرسی ، ناوالنی ، که آزار و شکنجه را به دلایل سیاسی محکوم کرد ، نزدیکان متقاضی را متهم کرد که از پیرمرد برای “کسب درآمد از هزینه او” استفاده کرده اند.

اعتراضات 23 ژانویه در دفاع از ناوالنی تشکیل شد که سه شنبه گذشته به سه سال و نیم حبس تعلیقی محکوم شد.

حریف 10 ماه را در حبس خانگی به سر برده است ، به این معنی که اگر درخواست تجدیدنظر وی ناموفق باشد ، دو سال و هشت ماه زندان دارد.

به گفته دولت روسیه ، در پی محاکمه ، تجمعات “غیرمجاز” در مرکز مسکو در حال انجام است.

ناوالنی در 17 ژانویه در فرودگاه شرمتیوو مسکو ، که تازه از آلمان به آنجا رسیده بود ، پس از ادعای مسمومیت در شهر تومسک روسیه ، از اواخر ماه اوت در آنجا اقامت داشت ، دستگیر شد.

این بازداشت توسط سازمان تعزیرات فدرال فدرال (FSIN) تشویق شد ، كه تأكید كرد كه ناوالنی در سه سال گذشته بیش از 60 بار شرط آزمایشی را نقض كرده است زیرا به عنوان بخشی از سوابق كلاهبرداری كیفری در امتحانات حاضر نشده است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *