[ad_1]

دولت روسیه روز دوشنبه گفت كه كشورهای غربی با انتقاد از دستگیری مخالف برجسته الكسی ناوالنی پس از معالجه در آلمان پس از مداوا در آلمان به دنبال ادعای مسمومیت در آگوست سال 2020 ، به دنبال “جلب توجه از بحران عمیق خود” هستند. г.

سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه در یک کنفرانس خبری گفت: “ما می بینیم که آنها چگونه از اخبار دیروز بازگشت نوالی به روسیه سو advantage استفاده کردند. شما شادی اظهار نظرها را تقریباً یکسان می بینید.”

وی افزود: “لذت این است که به سیاستمداران غربی اجازه می دهد فکر کنند که به این ترتیب آنها می توانند توجه را از بحران عمیقی که در آن مدل لیبرال توسعه قرار دارد منحرف کنند.”

وی بنابراین تأکید کرد که “برای توجیه اقدامات روسیه نباید به دنبال هیچ دلیل بیرونی” یا “برای جلب توجه از مشکلات و بحران های کشور” بود. وی گفت: “برعکس ، فرد باید منصفانه بازی کند و به دنبال فرصتی برای حل مشکلات داخلی خود در همکاری بین المللی عادلانه و برابری طلبانه باشد.”

لاوروف با استناد به انتقادات اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و ایالات متحده که خواستار آزادی “فوری” ناوالنی شدند ، اطمینان داد: “اکنون هیچ کس قادر به رسیدگی به مشکلات خود بدون مشارکت قالب های چند جانبه بین المللی نیست.” .

چرا دستگیر شد؟

سازمان تعزیرات فدرال روسیه (FSIN) گفت که ناوالنی بازداشت شده است زیرا “او در انتظار مجازات تعلیقی است و از 29 دسامبر سال 2020 در جستجوی چندین مورد نقض مشروط است.” FSIN افزود ، حریف تا زمان تصمیم دادگاه در بازداشت خواهد بود.

ناوالنی در 20 آگوست در یک پرواز داخلی سقوط کرد و بعدا برای مداوا به برلین منتقل شد. پس از آزمایشگاه های آلمان ، فرانسه و سوئد ، در ماه اکتبر ، اتحادیه اروپا چندین مقام ارشد نزدیک به رئیس جمهور روسیه ، ولادیمیر پوتین را تحریم کرد که نوالی با یک ماده عصبی شیمیایی توسط شوروی معروف به نوویچوک مسموم شده است.

حریف برجسته روسی ، سرویس امنیتی فدرال (FSB) ، آژانس اصلی جانشین KGB اتحاد جماهیر شوروی ، را مسئول مستقیم سو assassقصد وی دانست. رئیس جمهور روسیه بارها این اتهامات را رد کرده است.

اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا دستگیری رهبر مخالف الکسی نوالنی توسط مقامات روسی را هنگامی که قصد ورود به کشور را داشت ، ماه ها بعد در آلمان ، جایی که در حال بهبود از مسمومیت تابستان گذشته بود ، محکوم کرد و خواستار آزادی فوری او شد.

ژوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهار نظری در توییتر خود گفت: “مقامات روسیه باید به حقوق الکسی ناوالنی احترام بگذارند و وی را فوراً آزاد كنند. سیاسی كردن عدالت قابل قبول نیست.”

روسیه ادعا می کند که ناوالنی در انتظار صدور حکم تعلیقی است و از ماه دسامبر تخلفات آزمایشی متعددی را تحت پیگرد قرار داده است.

در همین شبکه اجتماعی ، رئیس شورای چارلز میشل ، اپیزودی را که حریف روسی هنگام ورود به مسکو متحمل شد ، “غیر قابل قبول” توصیف کرد. نخست وزیر سابق بلژیک اصرار داشت: “من از مقامات روسی می خواهم که او را فوراً آزاد کنند.”

در حقیقت ، میشل رهبران 27 کشور این پنجشنبه را در یک کنفرانس ویدیویی جمع آوری کرد تا درباره ویروس کرونا در اروپا بحث کند و در مورد استراتژی واکسیناسیون بحث کند. سخنگوی میشل در پاسخ به این س ifال که آیا می توان در این جلسه به مسئله ناوالنی رسیدگی کرد ، گفت که وی در حال تحقیق در این باره است.

از طرف خود ، دیوید ساسولی ، رئیس پارلمان اروپا آنچه را “توهین به جامعه بین المللی و اروپا پس از نجات جان خود” می داند ، تقبیح کرد. به همین دلیل ، وی پیام را برای آزادی وی به مقامات روسی تکرار کرد و از ناوالنی دعوت کرد تا برای توضیح وضعیت خود به پارلمان اروپا برود.

آلمان

وزیر امور خارجه آلمان خواستار آزادی فوری حریف روسی الکسی ناوالنی شد.

وزیر گفت: “الکسی ناوالنی پس از بهبودی عمداً با اراده خود به روسیه بازگشت زیرا وی آن را خانه سیاسی و شخصی خود می داند. این واقعیت که وی بلافاصله پس از ورود توسط مقامات روسیه دستگیر شد کاملاً قابل درک نیست.” آلمانی

ناوالنی ، یکی از برجسته ترین منتقدان ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، در تاریخ 20 اوت ناگهان در پرواز از شهر تومسک سیبری به مسکو سقوط کرد و تحت درمان فوری در بیمارستانی در اومسک قرار گرفت.

دو روز بعد ، وی برای معالجه به آلمان منتقل شد و هفته ها در کما بود. وی در تاریخ 23 سپتامبر مرخص شد.

آزمایشگاه هایی در آلمان ، فرانسه و سوئد در خون ماده عصبی نیروی دریایی از گروه novichok یافت شده است که توسط روسیه توسعه یافته و در سطح بین المللی ممنوع شده است ، که توسط سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW) تأیید شد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *