[ad_1]

رقیب روسیه ، الکسی ناوالنی ، که این هفته به حدود سه سال زندان محکوم شد ، امروز از طرفداران خود خواست که بر ترس غلبه کنند و روسیه را “از دزدان قدرت” آزاد کنند.

ناوالنی 44 ساله که زندان اوست در روزهای اخیر اعتراضات بزرگی را برانگیخت ، که به شدت توسط مقامات سرکوب شد.

وی در بیانیه ای همراه با عکس لبخند او در هنگام دادگاه در مسکو گفت: “و ما این کار را خواهیم کرد ، ما وظیفه داریم. برای ما و برای نسل های آینده. حقیقت با ماست. آزاد باشید”.

حریف همچنین با اشاره به سرکوب پلیس و دستگیری بسیاری از طرفدارانش ، از جمله همسرش ، خواستار فریب “این توهم زور” نشود.

وی بار دیگر كرملین را متهم كرد كه پس از زنده ماندن در تلاش برای مسمومیت در این تابستان كه ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه را متهم كرد ، تلاش كرد او را ساكت كند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه ، “غیرقانونی بودن ظاهری که از زمان پیاده شدن از هواپیما مورد من قرار گرفته انتقام پوتین از من است. زیرا من زنده مانده ام و جرات بازگشت داشته ام.”

این دشمن حبس شده امروز دو خبر کاملاً متفاوت دریافت کرد: از یک طرف ، مرگ ناگهانی پزشکی که پس از مسمومیت با نوویچوک در تابستان گذشته در یک بیمارستان 55 ساله در اومسک او را درمان کرد. از سوی دیگر ، بیانیه جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده در مورد آزادی وی.

“ما عمیقا متاسفیم که به شما اطلاع می دهیم معاون پزشک متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه بیمارستان فوری اورژانس N1 ، استادیار گروه دانشگاه دولتی دولتی

د اومسک ، دکتر علوم پزشکی ماکسیمیشین سرگئی والنتینوویچ به طور غیر منتظره ای درگذشت “، بیمارستان در بیانیه ای که توسط سی ان ان صادر شد توضیح داد.

والنتینوویچ – که علت مرگ وی مشخص نبود – یکی از بهترین پزشکان بیمارستان به حساب می آمد.

در همین حال ، رئیس جمهور بایدن از واشنگتن طرفدار آزادی “فوری و بدون قید و شرط” ناوالنی بود. رئیس جمهور هنگام بازدید از وزارت امور خارجه گفت: “ما ، ما و کل جامعه بین المللی بسیار نگران هستیم.”

ناوالنی پس از 5 ماه گذراندن در آلمان در دوره نقاهت ، در 17 ژانویه در مسکو دستگیر شد.

روز سه شنبه دادگاه مسکو وی را به حبس تعلیقی محکوم کرد که شامل 10 ماه حبس خانگی است ، بنابراین اگر وکلای وی در این مورد اعتراض نکنند ، برای حریف دو سال و هشت ماه زندان در نظر گرفته شده است.

بسیاری از سازمان های غیردولتی ، رسانه های روسیه و دولت های غربی سرکوب وحشیانه تظاهرات طرفدار نیروی دریایی در 23 ، 31 ژانویه و 2 فوریه را محکوم کردند که منجر به حدود 10 هزار بازداشت شد ، که در سال های اخیر یک رکورد است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *