[ad_1]

الکسی ناوالنی ، رهبر مخالفان روسیه ، علی رغم فشارهای غرب و تجمعات گسترده از طرف وی در روسیه ، امروز به دلیل نقض کنترل قضایی در پرونده ای که منجر به چندین سال زندان می شود ، در دادگاه مسکو حاضر شد.

جلسه دادرسی تقریباً نیم ساعت با تأخیر و در میان اقدامات شدید امنیتی پیش از تظاهرات خارج از دادگاه كه حدود 20 نفر قبلاً برای آن دستگیر شده اند ، آغاز شد.

ناوالنی ، که از زندانی که در آن بازداشت شده بود به دادگاه منتقل شد ، وکیل اولگا میاییلوا ، که با همراهی همسر جولیا رهبر مخالف وارد دادگاه شد ، کمک شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، رهبر مخالف 44 ساله که پیراهن آبی سرمه ای به تن داشت ، در “آکواریوم” یا غرفه شیشه ای سمت راست میز قاضی دیده شد.

این دادرسی پس از دو آخر هفته تظاهرات در حمایت از مخالفان در سراسر روسیه برگزار شد که منجر به هزاران دستگیری شد.

نوالنی ، فعال ضد فساد و منتقد سرسخت کرملین ، پس از چند ماه بهبودی در آلمان از مسمومیت که رئیس جمهور ولادیمیر پوتین را مقصر می داند ، هنگام بازگشت به روسیه در 17 ژانویه زندانی شد.

پوتین و کرملین این ادعاها را تکذیب کردند و گفتند که ناوالنی با سرویس های مخفی خارجی در پی ایجاد بی ثباتی در کشور است. دستگیری وی باعث ایجاد تنش های جدیدی بین روسیه و غرب شد.

ناوالنی ، این سه شنبه به عدالت. (دادگاه شهر مسکو از طریق AP)

وزیر خارجه اروپا ژوزپ بورل قرار است جمعه آینده به مسکو سفر کند.

همه چیز به زندان احتمالی ناوالنی اشاره دارد ، پس از اینکه دیروز دادستانی درخواست خدمات تعزیرات (FSIN) برای “بازگشت” به زندان را “قانونی و موجه” ارزیابی کرد.

دلیل دستگیری وی نقض شرایط سه سال و نیم حبس تعلیقی به مناسبت اقامت در آلمان است که اکنون می تواند به حکم قطعی تبدیل شود.

ناوالنی بخشی از دوران محکومیت خود را در حبس خانگی سپری می کند ، اما حدود دو سال و نیم زندان برای او پیش بینی شده است. طرف مقابل پرونده های قضایی متعددی است.

وی روز جمعه به جرم “تهمت” علیه یك كهنه سرباز جنگ به دلیل انتقاد از یك تبلیغات تبلیغاتی طرفدار كرملین كه در آن حضور داشته ظاهر خواهد شد ، علت این امر مجازات های مختلف از جریمه نقدی تا پنج سال زندان است.

وی همچنین به تحقیقات در مورد کلاهبرداری متهم شده است ، جرمی که مجازات آن تا ده سال زندان است ، به گفته مقامات ، کمک های مالی به سازمان خود ، صندوق مبارزه با فساد (FBK).

پس از بازگشت او ، دادگستری روسیه اقدامات علیه ناوالنی و متحدان سیاسی وی را چندین برابر کرد ، که چندین نفر آنها در بازداشت خانگی ، حبس یا پیگرد قانونی برای چندین هفته هستند.

برخی به دلیل نقض “معیارهای بهداشتی” ویروس کرونا با سازماندهی تظاهرات به زندان محکوم می شوند ، در حالی که برخی دیگر به تحریک خردسالان برای شرکت در تجمعات ممنوع متهم هستند.

دشمن موفق شد با دو تظاهرات آخر هفته متوالی ، خصوصاً در مناطق روسیه ، بی طرف تر از مسکو یا سن پترزبورگ ، هواداران خود را بسیج کند.

واکنش پلیس گسترده بود: طبق یک سازمان غیردولتی OVD-Info ، یکشنبه بیش از 5400 بازداشت در سراسر کشور انجام شد که در تاریخ اخیر روسیه یک رکورد است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *