وزارت بهداشت روسیه به مناطق دستور داده است که تعداد نقاط واکسیناسیون را افزایش دهند. این واکسن رایگان و داوطلبانه است و مقامات امیدوارند که در سال اول 60 درصد از کل جمعیت کشور را واکسینه کنند و بنابراین به مصونیت گله برسند.

واکسن روسی Sputnik V با توجه به اینکه آزمایشات و کنترل های مشابه واکسن های تولید شده توسط سایر شرکت های دارویی را پشت سر نگذاشته است ، توسط دانشمندان مورد سوال قرار گرفته است.

واکسیناسیون در ماه دسامبر با اولویت دادن به متخصصان بهداشت ، معلمان و مددکاران اجتماعی و همچنین افرادی که بیماری های مزمن دارند ، آغاز شد. از آن زمان به بعد ، بیش از 1.6 میلیون دوز به مردم غیرنظامی تحویل داده شده است و انتظار می رود عرضه دیگری با بیش از 2 میلیون دوز در این ماه.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه چهارشنبه گذشته از آغاز واکسیناسیون جمعیت خبر داد و خواستار آماده سازی زیرساخت های لازم شد. وی گفت: “ما شاهد كاهش جزئی (در عفونت ها) هستیم. این نباید به ما اطمینان دهد.”

پوتین همچنین تأکید کرد که صنعت روسیه “نه تنها تمام استانداردها و حجم های وعده داده شده را برآورده کرده بلکه از حجم برنامه ریزی شده تولید واکسن نیز فراتر رفته است”.

علاوه بر واکسن Sputnik V ، تولید شده توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی در گامالئا ، مسکو ، روسیه یک واکسن دوم به نام EpiVacCorona و نتیجه کار مرکز دولتی روسیه برای تحقیقات ویروس شناسی و بیوتکنولوژی Vektor و سومی ، ChuV دارد. ، توسعه یافته توسط مرکز چوماکوف.

در همین حال ، طبق داده های ارائه شده توسط مرکز ویروس کرونا ، مقامات بهداشتی این دوشنبه مرگ بیش از 470 نفر از ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته را تأیید کردند ، در حالی که این آمار از 66،000 مرگ و میر از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر بیشتر شده است.

آژانس گفته است که در 24 ساعت گذشته 471 مورد مرگ به علت COVID-19 ، بیماری ناشی از ویروس کرونا ، در مجموع 66،037 مورد ، با 3،591،066 مورد ، از جمله 22،857 مورد در روز گذشته ، تأیید شده است.

پایتخت ، مسکو ، با 3،679 مورد و 73 مرگ در آخرین روز ، بیشترین آسیب را دیده است ، در حالی که براساس گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک ، 3،287 عفونت و 55 مرگ در این دوره در سن پترزبورگ تأیید شده است.

از سوی دیگر ، 18333 نفر در روز گذشته مرخص شده اند که منجر به رقم 2،978،764 نفر می شود ، در حالی که 617،328 نفر تحت نظر هستند. به همین ترتیب ، سرویس ملی حمایت از مصرف کننده (Rospotrebnadzor) تعداد آزمایشات انجام شده از ابتدای شیوع همه گیر را بیش از 97 میلیون تخمین زده است.By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *