[ad_1]

وزارت بهداشت روسیه به مناطق دستور داده است که تعداد نقاط واکسیناسیون را افزایش دهند. این واکسن رایگان و داوطلبانه است و مقامات امیدوارند که در سال اول 60 درصد از کل جمعیت کشور را واکسینه کنند و بنابراین به مصونیت گله برسند.

واکسن روسی Sputnik V با توجه به اینکه آزمایشات و کنترل های مشابه واکسن های تولید شده توسط سایر شرکت های دارویی را پشت سر نگذاشته است ، توسط دانشمندان مورد سوال قرار گرفته است.

واکسیناسیون در ماه دسامبر با اولویت دادن به متخصصان بهداشت ، معلمان و مددکاران اجتماعی و همچنین افرادی که بیماری های مزمن دارند ، آغاز شد. از آن زمان به بعد ، بیش از 1.6 میلیون دوز به مردم غیرنظامی تحویل داده شده است و انتظار می رود عرضه دیگری با بیش از 2 میلیون دوز در این ماه.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه چهارشنبه گذشته از آغاز واکسیناسیون جمعیت خبر داد و خواستار آماده سازی زیرساخت های لازم شد. وی گفت: “ما شاهد كاهش جزئی (در عفونت ها) هستیم. این نباید به ما اطمینان دهد.”

پوتین همچنین تأکید کرد که صنعت روسیه “نه تنها تمام استانداردها و حجم های وعده داده شده را برآورده کرده بلکه از حجم برنامه ریزی شده تولید واکسن نیز فراتر رفته است”.

علاوه بر واکسن Sputnik V ، تولید شده توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی در گامالئا ، مسکو ، روسیه یک واکسن دوم به نام EpiVacCorona و نتیجه کار مرکز دولتی روسیه برای تحقیقات ویروس شناسی و بیوتکنولوژی Vektor و سومی ، ChuV دارد. ، توسعه یافته توسط مرکز چوماکوف.

در همین حال ، طبق داده های ارائه شده توسط مرکز ویروس کرونا ، مقامات بهداشتی این دوشنبه مرگ بیش از 470 نفر از ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته را تأیید کردند ، در حالی که این آمار از 66،000 مرگ و میر از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر بیشتر شده است.

آژانس گفته است که در 24 ساعت گذشته 471 مورد مرگ به علت COVID-19 ، بیماری ناشی از ویروس کرونا ، در مجموع 66،037 مورد ، با 3،591،066 مورد ، از جمله 22،857 مورد در روز گذشته ، تأیید شده است.

پایتخت ، مسکو ، با 3،679 مورد و 73 مرگ در آخرین روز ، بیشترین آسیب را دیده است ، در حالی که براساس گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک ، 3،287 عفونت و 55 مرگ در این دوره در سن پترزبورگ تأیید شده است.

از سوی دیگر ، 18333 نفر در روز گذشته مرخص شده اند که منجر به رقم 2،978،764 نفر می شود ، در حالی که 617،328 نفر تحت نظر هستند. به همین ترتیب ، سرویس ملی حمایت از مصرف کننده (Rospotrebnadzor) تعداد آزمایشات انجام شده از ابتدای شیوع همه گیر را بیش از 97 میلیون تخمین زده است.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *