[ad_1]

دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد این پنجشنبه “حملات مداوم و رو به رشد” را که سازمان های جامعه مدنی ، مدافعان حقوق بشر و روزنامه نگاران در ونزوئلا متحمل شده اند محکوم کرد و دلیل آن را “نگرانی عمیق” سازمان دانست.

به گفته سخنگوی دفتر سازمان ملل ، مارتا هرتادو ، آخرین حادثه از این دست در 12 ژانویه در ایالت زولیا رخ داده است. همانطور که توضیح داد ، ضداطلاعات نظامی و افسران پلیس منطقه به سازمان غیردولتی Azul Positivo حمله کردند.

در نتیجه ، “اسناد” توقیف و شش کارمند سازمان های غیردولتی دستگیر شدند. تاکنون پنج نفر از آنها در بازداشت به سر می برند و نتوانسته اند وکلا یا خانواده خود را ببینند.

هورتادو در توضیح اینکه دولت ها نباید محدودیت های “غیرقانونی” اعمال کنند ، توضیح داد: “این دومین بار در طی دو ماه است که به یک دفتر غیر دولتی بشردوستانه حمله می شود و کارمندان آن مورد بازجویی قرار می گیرند ، احتمالاً به دلیل بودجه از خارج از کشور.” در مورد توانایی NGO ها برای دسترسی به بودجه از منابع محلی ، خارجی یا بین المللی.

وی افزود: “حتی شرم آورتر اینکه این حملات همراه با اظهارات کارمندان دولت است که خواستار جرم انگاری سازمان های جامعه مدنی و کارکنان آنها هستند.”

از سوی دیگر ، حداقل سه رسانه نیز 8 ژانویه را هدف قرار دادند ، زمانی که مقامات دولتی ادعا کردند که تجهیزات آنها را توقیف کرده ، دفاتر آنها را پلمپ کرده اند یا کارمندان آنها را مرعوب کرده اند.

هرتادو با جزئیات توضیح داد که این حوادث به دنبال موارد مشابه آزار و اذیت و ارعاب روزنامه نگاران انجام می شود ، در حالی که مقامات دولتی مجموعه ای از بیانیه ها را “مشروعیت بخشیدن” به رسانه ها منتشر می کنند. وی شکایت کرد: “گزارش ها مبنی بر اینکه روزنامه نگاران از ترس سانسور می شوند ، به طور فزاینده ای نگران کننده هستند.”

بنابراین دفتر سازمان ملل از مقامات ونزوئلا خواست “از آزار و اذیت مردم برای کارهای قانونی ، چه در بخش های بشردوستانه ، حقوق بشر یا رسانه ها جلوگیری کنند”. وی افزود: “یک جامعه مدنی آزاد ، متنوع و فعال برای هر دموکراسی حیاتی است و باید از آن محافظت شود ، نه انگ و آزار و اذیت.”

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *