[ad_1]

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، نشانه های واضح و آشکاری از خود بر جای گذاشته است که نشان می دهد قبل از ترک کاخ سفید سعی خواهد کرد همه چیز را نابود کند.

علائم مربوط به یک عمر است که در آن او از پذیرفتن شکست خودداری کرد.

اینها شامل ریاست جمهوری است که با سخنان تند ، تند ، نظریه های توطئه و نوعی رفاقت با “میهن پرستان” از صفوف افراط گرایان راستگرایانه مشخص می شود.

وقتی ترامپ در انتخابات شکست خورد کلیدها با سرعت نور بالا رفتند و از تصدیق آن خودداری کردند.

اوج این اتفاق چهارشنبه گذشته بود که هواداران وی ، توسط شخص رئیس جمهور برای رفتن به پایتخت و “شور” مبارزه با انتخابات “به سرقت رفته” فراخوانده شدند ، در یک درگیری شدید ساختمان را اشغال کردند که باعث کشته شدن یک افسر پلیس کاپیتول و دیگران شد. چهار نفر.

جمعیت چنان با سخنان رئیس جمهور تشویق شدند که بسیاری از شرکت کنندگان با استفاده از سیستم عامل های ویدئویی زنده نشان دادند که در حال تخریب مکان هستند. آنها فکر می کردند ترامپ از آنها حمایت خواهد کرد.

در پایان ، این یک رئیس جمهور بود که در واکنش به برنامه راست افراطی برای ربودن فرماندار حزب دموکرات میشیگان در سال گذشته ، پاسخ داد: “شاید این یک مشکل باشد ، شاید نه.”

در طول دوره ریاست جمهوری و زندگی خود ، که با گفته ها و اعمال خود نشان داده شد ، سرمایه دار بسیار متنفر از باختن خود و زمانی که اتفاق افتاد آن را تصدیق نکرد.

وی ورشکستگی را به عنوان موفقیت ، لکنت به عنوان دستاوردهای بزرگ و لکه استیضاح را به عنوان یک عمل شهادت آمیز معرفی می کند.

سپس بزرگترین شکست رخ داد: انتخابات و همراه با آن نیرنگ های ناامیدانه ای که بسیاری از سیاستمداران در مقایسه با رویه های “جمهوری موز” یا “جهان سوم” مقایسه کردند ، اما در گرگ و میش ریاست جمهوری ترامپ کاملا آمریکایی بودند.

وی در طی چهار سال گذشته اغلب با چشمک زدن یا سر تکان دادن ، گاهی اوقات مستقیم تر – “ما شما را دوست داریم” ، به جمعیت کاپیتول هیل گفت – رئیس جمهور یک علت مشترک ایجاد کرد و عناصر خشن مشتاق حمایت از او در ازای احترام به او بودند. .

این در زمان شرط بندی بیشترین مخلوط قابل اشتعال را تشکیل می دهد.

این عناصر به وضوح قابل مشاهده بودند ، اغلب در پست های از طریق توییتر. روز جمعه ، شبکه اجتماعی این پرنده حساب او را لغو کرد و “با توجه به خطر انگیزه های جدید برای خشونت” ، وی را با صدای بلند تلفن محبوب خود محروم کرد.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن در مورد حمله به پایتخت گفت: “کاش می توانستم بگویم ما نمی توانستیم او را ببینیم.” اما این درست نیست. می توانستیم او را ببینیم. “

مری ترامپ او را از دیدگاه منحصر به فرد خود به عنوان یک روانشناس و خواهرزاده ترامپ می بیند. وی پس از انتخابات گفت: “این یک احساس باستانی است که وی هرگز نتوانست از کودکی پردازش کند: از اینکه در موقعیت گمشده قرار گرفته بود وحشت داشت و از اینکه برای اولین بار در زندگی خود مسئول اعمال خود بود وحشت کرد.

وی افزود: “او قادر است یک بازنده باشد ، که مطمئناً در خانواده من … بدترین حالت ممکن بود.” “اگر احساس کند که گرفتار شده ، عصبانی می شود.”

در حال آمدن بود

مشکلات پس از انتخابات قابل پیش بینی بود ، زیرا ترامپ اساساً گفته بود که اگر شکست بخورد چه اتفاقی می افتد.

ماه ها قبل از اولین رای گیری ، وی گفت که این سیستم جعلی است و برنامه های رای گیری از طریق نامه تقلبی است.

وی حتی از تضمین کشور مبنی بر احترام گذاشتن به نتیجه خودداری کرد ، چیزی که حتی روسای جمهور دیگر آن را درخواست نکردند.

هیچ مدرکی قبل از انتخابات مبنی بر تقلب در آنها وجود نداشت ، هیچ مدرکی پس از ادعای کلاهبرداری یا اشتباهاتی که ترامپ و تیم حقوقی وی در تعدادی از دادخواست هایی که قضات (توسط جمهوریخواهان) به طور مداوم رد می کردند ، استدلال کردند ، وجود نداشت. دیوان عالی کشور نیز ادله را رد کرد. اما حتی این مانع او نمی شود.

وی در سال 2011 گفت: “من از شکست متنفرم. من تحمل نمی كنم.”

اما سرانجام ، نتیجه انتخابات هیچ منبع دیگری برای او باقی نگذاشت ، مگر طرفدارانش ، که آنها نیز نتوانستند نتیجه نامطلوب را تحمل کنند.

سابقه حمایت ترامپ از حمایت از تئوری های توطئه دروغ و اغلب نژادپرستانه با ریشه های راست افراطی طولانی است. وی از پیروان QAnon که یک نظریه توطئه گیج شده است حمایت کرد و گفت که او چیز زیادی در مورد مروجان خود نمی داند ، “جز این که من می فهمم آنها خیلی من را دوست دارند” و او محبوبیت بیشتری پیدا کرد.

QAnon روی یک مقام ارشد دولتی به اصطلاح ناشناس متمرکز است که به “Q” معروف است و اطلاعات مربوط به “وضعیت عمیق” ادعا شده را به اشتراک می گذارد. FBI هشدار می دهد افراط گرایانی که توسط نظریه های توطئه مانند QAnon رانده می شوند تهدیدهای تروریستی هستند.

در سال 2017 ، ترامپ “هر دو طرف” را مقصر خشونت مهلک در شارلوتزویل ، ویرجینیا ، جایی که درگیری بین گروه های سوپرماتویست های سفیدپوست و معترضان بود ، مقصر دانست. وی گفت که “افراد خوب” در هر دو طرف وجود دارند.

ترامپ در مناظره با بایدن از انتقاد از پسران مغرور نئو فاشیست امتناع ورزید. در عوض ، وی گفت که این گروه باید “کنار بماند و آماده شود”.

وی همچنین اقدامات یک جوان متهم به کشته شدن دو نفر در جریان اعتراضات در خیابان های کنوشا ، ویسکانسین را محکوم نکرد.

در ماه اکتبر ، رئیس جمهور تصمیم گرفت از افرادی که قصد ربودن گرتچن ویتمر ، فرماندار میشیگان ، یک دموکرات را داشتند ، انتقاد نکند. رئیس جمهور گفت: “وقتی رهبران ما تروریست های ملی را ملاقات می كنند ، تشویق می كنند یا به آنها نزدیك می شوند ، اقدامات خود را قانونی می دانند و شركت می كنند.”

از نظر مری ترامپ ، نحوه شکست عمویش زمینه ساز مسمومیت وی در ماه نوامبر شد.

شکست

جمهوری خواهان در رقابت های سنا و مجلس نمایندگان بهتر از او عمل کردند و اقلیت مجلس عوام را افزایش دادند و اکثریت مجلس سنا را حفظ کردند تا اینکه دور دوم کرسی جورجیا توازن را عوض کرد. به دموکراتها

شکست او در 3 نوامبر تنها شکست او بود ، نه حزب. خواهرزاده اش گفت: “بنابراین نمی توانید شخص دیگری را سرزنش کنید.” “من فکر می کنم او احتمالاً در موقعیتی قرار گرفته است که هیچ کس نمی تواند به او کمک کند تا از نظر روحی و روانی بیرون بیاید ، که این امر شرایط را برای بقیه ما بدتر خواهد کرد.”

و بدترین اتفاق آمد.

اورن سگال ، معاون رئیس مرکز افراط گرایی ضد افترا در لیگ ، حمله روز چهارشنبه را “نتیجه منطقی افراط گرایی و نفرت بی امان” در دوران ریاست جمهوری ترامپ خواند.

ایمی اسپیتالنیک از Integrity First ، یک گروه حقوق مدنی که در پرونده خشونت شارلوتزویل درگیر بود ، گفت: “اگر این مسئله شما را متعجب کرد ، پس توجه نکردید.”

روز پنجشنبه ، ترامپ پس از ماه ها تحریک تلاش کرد تا پیامی متحد را ارائه دهد. وی در یک فیلم ضبط شده گفت: “این لحظه نیاز به آشتی دارد.”

اما روز جمعه ، رئیس جمهور مستعفی دوباره از “میهن پرستان بزرگ آمریکایی” خود مراقبت کرد و خواستار برخورد عادلانه با آنها شد. وی همچنین اعلام کرد که در مراسم تحلیف بایدن شرکت نخواهد کرد. وی اذعان داشت که دوره ریاست جمهوری خود در حال پایان یافتن است ، اما شکست را قبول نکرد و یا نمی توانست قبول کند.

از بین تمام اسمهای مستعار توهین آمیز او علیه رقبای سیاسی خود (گریه ، فاسد ، دیوانه ، بی معنی ، سر هندوانه) ، هیچ کس قصد نداشت بیش از یک “بازنده” صدمه بزند. و به نظر می رسد هیچ چیز بیش از زمانی که یک بازنده است به او آسیب نمی رساند.

آژانس AP

بولتن 9:00

خطایی روی داد لطفاً بعداً دوباره امتحان کنید.

[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *