[ad_1]

شیلی دسته ای در حدود 1،920،000 دوز واکسن ویروس کرونا را که توسط آزمایشگاه Sinovac چین تولید شده است ، دریافت کرد ، این اولین از دو زایمان است که روز یکشنبه تکمیل شد ، در مراسمی که رئیس جمهور سباستین پینرا این پنجشنبه برگزار کرد.

دولت شیلی از طریق حساب رسمی توییتر خود گزارش داد ، “با هواپیما تقریباً 2 میلیون واکسن Sinovac در شیلی فرود آمده است!”

مراسم استقبال را رئیس جمهور پینرا و وزرای بهداشت وی ، انریکه پاریس و وزیر امور خارجه آندرس آلاماند از همان سکو فرودگاه انجام دادند.

پس از این محموله ثانویه ای ارسال می شود که Sinovac در تاریخ 31 ژانویه با تعداد دوز مشابهی برای شروع مطابقت با توافق نامه ده میلیون واکسن برای کشور ، به شیلی می رساند.

هفته گذشته ، واکسن سینوواک Conovavac علاوه بر آنچه قبلاً توسط آزمایشگاه Pfizer آمریکا تأیید شده بود ، توسط موسسه بهداشت عمومی شیلی تأیید شد.

در 24 دسامبر 2020 ، فعالیت واکسیناسیون در شیلی با ورود اولین محموله 10 هزار دوزه Pfizer ، که برای تلقیح اولین گروه اول ، کارکنان مستقر در بخش های مراقبت ویژه ، استفاده می شد ، آغاز شد.

شیلی با آزمایشگاه های Sinovac ، Pfizer ، Johnson و Johnson ، AstraZeneca و ابتکار عمل چند جانبه Covax سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای خرید واکسن قرارداد دارد.

طرح ایمن سازی ملی دولت شامل تلقیح پنج میلیون نفر در سه ماهه اول سال جاری است و دولت انتظار دارد در نیمه اول سال آینده 15 میلیون نفر واکسینه شود.

به گزارش اسپوتنیک ، تاکنون 56759 نفر با اولین دوز Pfizer و 10315 نفر با اولین و دوم واکسینه شده اند.

شیلی از ابتدای شیوع همه گیر 709،888 مورد و 18،040 مورد مرگ را ثبت کرده است.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *