[ad_1]

این چهارشنبه ، شیلی سومین محموله واکسن Pfizer-BioNTech علیه ویروس کرونا را دریافت کرد ، بیش از 88000 دوز برای توزیع جمعیت در اوج بیماری همه گیر در هفت منطقه کشور توزیع شده است که بیش از 17000 مرگ و 652 مورد را نشان می دهد. 000 مورد از عفونت تایید شده از مارس سال گذشته است.

این بزرگترین محموله واکسن است که با مجموع 88725 دوز وارد فرودگاه آرتورو مینو بنیتز در سانتیاگو می شود و طبق گفته مقامات بهداشتی 110105 دوز در شیلی وارد می شود.

معاون وزیر بهداشت پائولا دازا گفت ، پیش از این 21400 واکسن برای بیش از 10 هزار کارمند تزریق و تجویز شده بود.

دازا گفت: “تا دیروز صبح 10،699 کارگر بهداشت واکسینه شدند و این دوزهای جدید به ما امکان می دهد تا روند تلقیح را در هفت منطقه کشور ادامه دهیم.”

دوزهای جدید در مناطق آریکا و Parinacota ، Antofagasta ، Atacama ، Coquimbo ، O’Higgins ، Subel و Eisen توزیع می شود.

علاوه بر این ، وزارت بهداشت اعلام کرد که مناطق Metropolitan و Valparaiso 4800 از این دوزها را برای تلقیح کارکنان شاغل در واحدهای مراقبت های ویژه (UPC) دریافت می کنند.

وزارت بهداشت همچنین اعلام کرد که توزیع واکسن برای مناطق Biobío ، Araucanía ، Magallanes و Metropolitana امروز آغاز می شود تا دوز دوم را به متخصصان مراقبت های بهداشتی که در UPC کار می کنند و اولین واکسن را دریافت کرده اند ، تزریق کند. بین 24 و 26 دسامبر ، زمانی که طرح واکسیناسیون دولت شیلی آغاز می شود.

رئیس جمهور سباستین پینرا اعلام کرد که 170،000 دوز جدید واکسن Pfizer-BioNTech در اواخر این ماه وارد می شود و تخمین می زند که در سه ماهه اول سال 10،000،000 دوز از آزمایشگاه Sinovac چین دریافت کند.

رئیس جمهور که به دلیل تماس با فرد آلوده برای اولین روز در بازداشت موقت به سر می برد ، گفت: برنامه واکسیناسیون فقط به دولت بستگی ندارد بلکه به مجوزهای صادره از سوی آژانس های بین المللی و موسسه بهداشت عمومی (ISP) نیز بستگی دارد. شیلی.

این ایالت گفت: “برنامه ما واکسیناسیون اکثریت جمعیت حساس ، آسیب پذیرترین جمعیت ، حدود 5 میلیون نفر در سه ماهه اول است و قادر به واکسیناسیون اکثریت جمعیت هدف یعنی حدود 15 میلیون نفر در ترم اول هستیم.” سر.

امروز ، 3،394 مورد مثبت جدید Covid-19 گزارش شده است که هفتمین روز متوالی است و حداقل 3200 فرد آلوده دارد.

در کل ، شیلی 652،525 کشور مثبت تأیید شده را جمع آوری کرده است (23407 مورد فعال هستند) تا به عنوان ششمین کشور با فراوانی آمریکای لاتین قرار گیرد.

علاوه بر این گزارش شده است که 22 نفر کشته شده اند که منجر به 17204 مورد ویروس کرونا در کشور شده است.

بعلاوه ، کلودیا پیزارو ، شهردار منطقه لا پینتانا ، پایتخت ، گفت که این شهر موارد جدیدی از ویروس کرونا را ثبت کرده است که اولین بار در انگلستان کشف شد.

وی گفت: “در کمون لا پینتانا ، فشار جدید در حال حاضر در گردش است. در پرواز ایبریا ، مسافرانی داشتیم که به کمون لا پینتانا رسیدند و مشخص شد که مثبت است. موارد در هفته اول ژانویه تأیید شد و بلافاصله به مراکز بهداشتی منتقل شدند.” پیزارو به کانال تلویزیونی.

شهردار تعداد افراد آلوده را روشن نکرد ، اما این اولین موارد (هنوز در انتظار تأیید وزارت بهداشت) از سویه به اصطلاح انگلیس در منطقه متروپولیتن ، پس از چهار مورد در منطقه ماول گزارش شده است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *