[ad_1]

روز گذشته چندین کشور اروپایی محدودیت های جدیدی را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ایجاد کردند ، در حالی که دولت های دیگر هنوز در حال تجزیه و تحلیل اقدامات واکسیناسیون خود هستند و نسخه انگلیسی ویروس قبلاً به پرتغال رسیده است.

طبق گفته انستیتوی رابرت کوچ (RKI) ، یک آژانس دولتی مسئول کنترل بیماری های عفونی ، آلمان ، یکی از اولین کشورهایی که کمپین واکسیناسیون گسترده خود را آغاز کرده است ، در حال حاضر 338809 نفر را واکسینه کرده است.

به همین ترتیب ، طبق آژانس ، 10،315 عفونت جدید و 312 مورد مرگ ثبت شده است ، که به ترتیب به 766/1 میلیون و 34272 مورد رسیده است که می تواند بیشتر باشد زیرا روزهای غیر کاری کمتر است. آزمایشات و برخی دفاتر با تأخیر در داده های شما شرکت می کنند.

مجارستان و اسلواکی تصمیم گرفتند تا یکشنبه ، 27 دسامبر صبر نکنند ، زمانی که کشورهای عضو اتحادیه اروپا کار خود را به صورت هماهنگ آغاز کردند و آمپول های تزریق را شروع کردند Pfizer / BioNTech اواخر روز قبل.

بازجویی

در مورد مجارستان ، انتقاداتی نیز از نخست وزیر ویکتور اوربان علیه استراتژی تقسیم دوز اتحادیه اروپا وجود دارد. اوربان گفت: “تولیدکنندگانی وجود دارند که محصولات آنها قبلاً در کانادا ، انگلستان و اسرائیل در دسترس بوده است ، نه در اتحادیه اروپا.”

رئیس جمهور گفت واکسن Sputnik V “خوب” است ، اما افزود که “احتمالاً” به دلیل محدودیت ظرفیت تولید ، دوزهای کافی در آینده وجود نخواهد داشت ، بنابراین واکسن ساخته شده در چین “امیدوار کننده تر” به نظر می رسد که می تواند “زودتر و در مقادیر بیشتر” باشد.

دولت فرانسه که از ساعت شبانه روز منع رفت و آمد دارد اما به دلیل افزایش بیشتر موارد ، مجبور شد این آخر هفته را از ساعت 3 بعد از ظهر تا 6 صبح در شرق این کشور تمدید کند ، درگیر انتقاد از کمپین واکسیناسیون است. وزیر حمل و نقل ژان باتیست جباری گفت: “ما ظرف شش روز سیاست واکسیناسیون را ارزیابی نمی کنیم.”

به همین ترتیب ، و تقریباً دو برابر رقم برآورد شده اولیه ، وی افزود كه هدف این است كه تا تابستان سال آینده یعنی در اواسط سال ، 26 میلیون نفر را ایمن سازی كنیم.

در همین حال ، ایتالیا امروز به اصطلاح “منطقه نارنجی” باز خواهد گشت ، که امکان جابجایی بین کمون ها و افتتاح مشاغل را فراهم می کند ، اما فردا و چهارشنبه در روز سنت استفان ، یک پل سنتی توریستی در ایتالیا ، به یک “منطقه قرمز” تبدیل خواهد شد. ، به منظور محدود کردن جمعیت مردم.

از ابتدای شیوع همه گیر ، ایتالیا بیش از 2.14 میلیون عفونت و 74985 مورد مرگ ناشی از ویروس را جمع آوری کرده است و روز گذشته اعلام کرد که بیش از 84000 نفر در هفته اول فعالیت خود واکسینه شده اند.

در سوئیس ، دولت که پس از اعتماد به تصمیم مسئولیت مدنی مجبور به اتخاذ یک استراتژی فعال با یک ماه قرنطینه سخت بود ، دیروز اعتراف کرد که وضعیت را دست کم گرفته است ، در برابر موج دوم که با بیش از 4000 پرونده کشور را سخت تحت تأثیر قرار داد و 100 مرگ در روز.

“بین جولای و سپتامبر ، ما وضعیت را دست کم گرفتیم. ما فکر کردیم که می توانیم ویروس را تحت کنترل داشته باشیم ، اما این اتفاق نیفتاد “. گای پارملین ، رئیس جدید کنفدراسیون سوئیس.

فشار انگلیس

بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس دیروز با افزایش کامل موج دوم و با انتشار نسخه جدید و مسری تر در بخشی از کشور ، اعلام کرد که برای جلوگیری از منحنی مسری کردن ، محدودیت ها را حتی بیشتر افزایش می دهد. این هفته به رکورد نزدیک به 58000 مورد جدید رسیده است.

جانسون پیش از انتظار تغییر در بیانیه های بی بی سی توضیح داد: “من کاملاً تصمیم گرفتم که لازم است آنچه برای محتوای این ویروس لازم است انجام دهم.”

جانسون اذعان کرد که تعطیلی مدارس و کالج ها مجدداً یکی از این اقدامات احتمالی است ، اگرچه تأکید کرد که آن چیزی نیست که آنها می خواستند تحمیل کنند. در کل ، این کشور در حال حاضر نزدیک به 2.6 میلیون عفونت و بیش از 74،500 مرگ و میر دارد.

روزنامه انگلیسی نیز دیروز در سرزمین اصلی پرتغال کشف شد ، درست یک هفته پس از اولین حضور در جزیره مادیرا ، روزنامه پوبلیو دیروز بدون ارائه جزئیات بیشتر گزارش داد ، اگرچه شرکت رادیویی و تلویزیونی عمومی RTP تخمین می زند که 16 مورد وجود داشته باشد.

دیروز ، پرتغال 3،389 مورد عفونت و 73 مورد مرگ ناشی از Covid-19 را ثبت کرد که در مجموع 427،254 و 7،118 مرگ منجر شد.

هشدارها ، مشکلات و هشدارها

آلمان: در بازسازی مدارس مردد است

نخست وزیر باواریا مارکوس سودر خواستار افزایش محدودیت ها از جمله مهد کودک ها و مدارس به مدت سه هفته تا پایان ژانویه است.

اسپانیا: واکسیناسیون تأخیری

به افزایش چشمگیر موارد ثبت شده در روزهای اخیر ، انتقادات نسبت به کندی فعالیت واکسیناسیون اضافه می شود: تا دیروز ، فقط 7،700 دوز داده می شد.

انگلیس: خطر سویه جدید

نخست وزیر بوریس جانسون گفت که وی هیچ گزینه ای برای مبارزه با نسخه جدید ویروس را رد نمی کند و می تواند مدارس را تا ماه مه بسته نگه دارد.

واتیکان: پاپ از گردشگران عصبانی است

روز گذشته ، پاپ فرانسیس از افرادی که بدون رعایت محدودیت های اعمال شده توسط دولت ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به تعطیلات رفته اند ، انتقاد کرد.

فرانسه: تئاترها باید صبر کنند

مقامات فرهنگی گفتند ، به دلیل افزایش عفونت ها ، سالن های نمایشگاه در فرانسه در روز پنجشنبه 7 ، بازگشایی نخواهد شد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 01/04/2021 در نسخه چاپی ما منتشر شده است.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *