[ad_1]

پرویز اوستی در مصاحبه با خبرگزاری خانه ملت ، در مورد تداوم قیمت بالای مرغ ، گفت: “با توجه به اینکه در سال 1999 بطور متوسط ​​ماهیانه 118 تا 120 میلیون مرغ (بسته به نیاز کشور) جوجه ریزی می شود ، این مقدار به امسال هم همینطور خواهد بود وی گفت: “این اتفاق دوباره افتاده است ، اما به دلیل افزایش قیمت سایر محصولات پروتئینی مانند گوشت قرمز و ماهی در سال جاری ، روند مرغ – که ارزان تر از آنها است – افزایش یافته است ، بنابراین باید جوجه ریزی بیشتری در سراسر کشور انجام شود.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های وزارت جهاد کشاورزی باید در نیمه دوم سال به 130 میلیون مرغ برسیم و حتی تخمین بزنیم 140 میلیون مرغ تخم می گیرند. برای شب عید سال 1401 ، تا بتوان تقاضا را برآورده کرد. بازار پاسخگو بود.

واردات دام باید به موقع انجام شود

وی با بیان اینکه دولت و وزیر جدید جهاد کشاورزی نیز انگیزه و تلاش زیادی برای ساماندهی بازار کالاهای اساسی و منابع دامی دارند افزود: در واقع پس از این تلاش ها باید دام به موقع وارد شود تا نیاز بازار تامین شود. .صحیح

وی با اشاره به اینکه واردات جوجه های یک روزه و تخم های بارور همراه با تولید داخلی از ماه مه کلید حل مشکل کمبود تخم مرغ بوده است ، گفت: از آنها می پرسم ؛ توضیحات را بر اساس حقایق بیان کنید.

به گفته اوساتی ، تامین پروتئین مانند مرغ ، تخم مرغ و گوشت قرمز در نیمه دوم سال برای مردم مشکلی نخواهد داشت ، در حالی که کمیته کشاورزی مجلس به وظایف نظارتی خود ادامه می دهد.

یکی از اعضای کمیته کشاورزی ، آب ، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی دلیل عدم ثبات قیمت مرغ را عدم تنظیم بازار خرده فروشی اعلام کرد که این وظیفه بر عهده وزارت صمت است. در همین راستا ، در حالی که کمیته کشاورزی از آنها خواست این رویه را تغییر دهند.

انتهای پیام

[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *