[ad_1]

پاپ فرانسیس بند اول ماده 230 قانون قانون Canon را اصلاح كرد تا به زنان اجازه دهد خدمت پایدار خواننده و بزرگ كننده را بازی كنند ، نقشی كه تاكنون برای مردان محفوظ بود ، بنابراین به آنها وظایف قبل از محراب را می داد.

فرانسیس در نامه رسولی Spiritus Domini ، که دیروز توسط دفتر مطبوعاتی مقدس منتشر شد ، توضیح داد كه تصمیم وی نتیجه “تحولات اعتقادی” است كه در سالهای اخیر اتفاق افتاده است ، شرط منحصر به فرد آن نامگذاری است.

فرانسیسکو توضیح داد: “خدمات صلح مبتنی بر راز غسل تعمید را می توان به همه افراد م faithfulمن ، زن یا مرد واگذار کرد.”

بنابراین بیانیه جدید هنجارهای کلیسایی به شرح زیر است: “افرادی غیر قانونی که سن و شرایط تعیین شده توسط فرمان کنفرانس اسقفی را دارند ، می توانند از طریق آئین مقدس شرعی ، به وزارت پایدار خواننده و مکتب خوانده شوند. با این حال ، کنار هم قرار دادن این وزارتخانه ها به آنها حق حمایت یا پاداش کلیسا را ​​نمی دهد. “

با این دستورالعمل جدید از Bergoglio ، زنان می توانند به عنوان یک خادم عمل کنند ، این مردی است که بدون دستورات اداری ، می تواند در موقعیت های اضطراری به عنوان وزیر پیشواز و انجام وظایف قبل از محراب عمل کند. در گذشته ، این نقش کلیسایی از قبل برای عوام باز بود.

وظیفه آنها ، که متفاوت از پسران محراب است ، به طور سنتی همکاری با کشیش یا شماس در هنگام مراسم مذهبی و سایر جشن ها است. در شرایط خاص ، آنها حتی می توانند در صورت حضور تعداد زیادی شرکت کننده یا غیبت وزیر ، ارتباط برقرار کنند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 01/12/2021 در نسخه چاپی ما منتشر شده است.



[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *