[ad_1]

قیام در کاپیتول، به فرض a اضافه شد رئيس جمهور وی با وعده افزایش اقدامات کنترل سلاح گرم ، در ژانویه رکورد جدیدی در فروش سلاح در ایالات متحده ثبت کرد.

طبق گزارش فدراسیون ملی تیراندازی (NSSF) ، این تجارت در ژانویه بیش از دو میلیون سلاح گرم در کشور فروخته است که از 1.2 میلیون سلاح فروخته شده در همان ماه در سال 2020 ، 75 درصد افزایش یافته است.

از سوی دیگر ، FBI اعلام کرد که 4.3 میلیون چک در ژانویه برای خرید سلاح انجام داده است که این نیز یک رکورد است.

NSSF چک های گزارش شده را با داده های فروش واقعی برای اطلاعات دقیق تر تجارت اسلحه مقایسه می کند. طبق گفته های این سازمان ، سه هفته از 10 هفته ای که فوری ترین بررسی های جرائم FBI را انجام داده اند در ماه گذشته بوده است.

طبق این ثبت ، فقط سه ماه دیگر وجود دارد که در آن بازرسی های بیشتری از سلاح های FBI انجام شده است – اولین بار در ژانویه 2013 بود ، زمانی که باراک اوباما برای دومین دوره ریاست جمهوری خود پس از کشتار مدرسه ابتدایی سندی روی کار آمد. طبق اعلام FBI ، دو نفر دیگر در ژوئن و ژوئیه سال 2020 بودند ، به دنبال ترور نژادپرستانه جورج فلوید.

غیرمعمول نیست که با پیروزی یک دموکرات در کاخ سفید ، فروش اسلحه سر به فلک می کشد.

برای سخنگوی NSSF مارک اولیوا ، سخنان رئیس جمهور جو بایدن در مبارزات انتخاباتی باعث ترس برخی از صاحبان خانه ها برای از دست دادن توانایی خرید سلاح و مهمات شده است.

اولیوا به سی ان ان بیزینس گفت: “آنها تا زمانی که بتوانند عمل خواهند کرد تا بتوانند هرچه بخواهند خریداری کنند.”

اولیوا اضافه کرد که ترس مستمر از ناآرامی های اجتماعی ، که از سال 2020 آغاز شده است ، ممکن است در رکورد فروش ژانویه نقش داشته باشد.

به گفته براندون وکسلر ، صاحب یک مغازه اسلحه فروشی در دهلی ساحل ، فلوریدا ، از زمان شیوع بیماری همه گیر در مارس گذشته ، فروش اسلحه در مغازه وی “غیر عادی” بوده است.

اما وی افزود که خریدها در اوایل ژانویه به اوج خود رسید ، زمانی که مشتریان از افتتاح بایدن ابراز نگرانی کردند.

“من فکر می کنم ترس از شورش در هر دو طرف حصار وجود داشت. ترس از افزایش تقاضا. تقاضا باعث افزایش فروش شده است. “

نگرانی در مورد شیوع ویروس کرونا و ناآرامی های مدنی ملی پس از ترور فلوید منجر به جهش بی سابقه ای در خریدهای اول اسلحه در سال 2020 شد. تحلیلگران Bespoke گفتند: بین سطح ناامنی آمریکایی ها و تعداد اسلحه هایی که خرید می کنند ارتباط نسبتاً مستقیمی وجود دارد.

“بدیهی است ژانویه ماه بسیار شلوغی بود. Bespoke در گزارش خود گفت ، بنابراین قابل درک است که سرعت بررسی پیشینه بسیار زیاد بود.

رکورد ژانویه بعد از سال 2020 به دست آمده که بیشترین میزان فروش اسلحه در ایالات متحده را داشته است.

FBI سال گذشته تقریباً 39.7 میلیون چک فوری انجام داده و از رکورد قبلی بیش از 27 میلیون چک در سال 2016 پیشی گرفته است. دقیقاً در سالی که بسیاری انتظار داشتند هیلاری کلینتون ، یک دموکرات طرفدار کنترل اسلحه ، کاخ سفید را برنده کند.

اولیوا و وکسلر استدلال می کنند که تلاش برای افزایش کنترل اسلحه منجر به افزایش فروش می شود.

“اوباما بهترین فروشنده اسلحه در این کشور بود. Covid-19 بهترین نفر بعدی بود. و اکنون معتقدم جو بایدن بهترین فروشنده اسلحه خواهد بود. “

دادگاه علیه ترامپ

اولین نبردهای دادگاه بر سر استیضاح ترامپ پس از آن آغاز شد که طرفین در سخنرانی های خود با توجه به دادگاه سنا که هفته آینده آغاز می شود ، مواضع کاملاً مخالفی را مطرح کردند.

دادستان ها در مجلس نمایندگان رئیس جمهور سابق و وکلا در حال بیان استدلال های خود در مورد ناآرامی های کنگره و قانونی بودن روند کار هستند. آنها همچنین در مورد اصلاحیه حمایت از آزادی بیان و ادعای دموکرات ها مبنی بر اینکه تصرف کاپیتول خط جانشینی ریاست جمهوری را تهدید کرده است ، بحث می کنند.

چه کسی مسئول آشوب ها است؟ دموکرات ها تمام تقصیرها را به گردن ترامپ انداختند و او را به “ایجاد یک بشکه باروت ، روشن کردن فیوز و سپس تلاش برای سو استفاده از هرج و مرج بعدی” متهم کردند. آنها مجدداً تأكید كردند كه تصور ناآرامی ها بدون تشویق ترامپ از جمعیت “غیرممكن” است و تأكید كردند كه لیز چنی جمهوری خواه از این دیدگاه كه اتفاق افتاده حمایت می كند.

در همین حال ، وکلای رئیس جمهور سابق می گویند که وی هرگز مردم را به “رفتار مخرب” تشویق نکرده است. آنها اذعان می کنند که حمله به کنگره ، که منجر به چندین کشته و زخمی شد ، غیرقانونی است ، اما می گویند مسئولیت با معترضین است ، که به درستی مورد تحقیق و محاکمه قرار گرفته اند.

آزادی بیان

وکلای ترامپ انکار نمی کنند که رئیس جمهور سابق به هواداران خود گفته قبل از محاصره کنگره بجنگید. با این حال ، آنها متذکر می شوند که رهبر سابق با اصلاحیه اول محافظت می شود ، که از حق وی “برای ابراز احساسات زیر سوال بردن نتایج انتخابات” حمایت می کند.

دموکرات ها متفاوت فکر می کنند. برای شروع ، آنها می گویند که اصلاحیه اول برای محافظت از شهروندان دولت است ، نه به کارمندان اجازه سو abuse استفاده از قدرت. و این ، گرچه شهروند حق تبلیغ توتالیتاریسم را دارد ، “هیچ کس در ذهن درست او نمی گوید” رئیس جمهوری که این مناصب را داشت از استیضاح مصون بود.

طرفداران استیضاح می گویند طرفداران ترامپ با تحریک وی ، قانونگذارانی را که هنگام ورود جمعیت به کنگره از اتاق های خود فرار کردند تهدید کردند.

از جمله خط اول جانشینی: مایک پنس معاون رئیس جمهور ، نانسی پلوسی رئیس مجلس و سخنگوی سناتور موقت طرفدار چاک گراسلی که مخفی شدند. دموکرات ها گفتند ، رفتار ترامپ “زندگی همه اعضای کنگره را تهدید می کند” و انتقال مسالمت آمیز قدرت و خط جانشینی را به خطر می اندازد. “

این سخنرانی تهدیدات وحشتناک پنس و پلوسی را توصیف می کند ، زیرا مهاجمان ساختمان را غارت کرده و “به طور خاص” این دو چهره را جستجو کردند. بر اساس این سند ، بر اساس گزارش های مطبوعاتی و فیلم ها ، شورشیان فریاد می زدند: “مایک پنس را معلق کنید!” یک شخص ادعا می شود که اگر پلوسی پیدا می شد “تکه تکه می شد”.

دموکرات ها همچنین توصیف می کنند که قانون گذاران ترور در حال تجربه بودند. آنها گفتند: “برخی از اعضای (كنگره) از ترس زنده ماندن از حمله اوباش ، با بستگان خود تماس گرفتند.”

انجمن بازیگران سینما: استعفای ترامپ

دونالد ترامپ پس از تهدید اتحادیه به دلیل بازی در حمله به کپیتول هیل ، از انجمن صنفی بازیگران استعفا داد. رئیس جمهور پیشین در نامه ای به گابریل کاتریس ، رئیس SAG-Aftra ، رئیس جمهور گفت که در حال استعفا از اتحادیه ای است که از سال 1989 به آن عضو بوده است. “من دیگر نمی خواهم با اتحادیه شما ارتباط داشته باشم. شما چیزی برای من انجام نداده اید. ” هیئت مدیره SAG-Aftra رأی داده است که ترامپ به دلیل نقش خود در حوادث کاپیتول قوانین عضویت را نقض کرده است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 02/05/2021 در نسخه چاپی ما منتشر شده است.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *