[ad_1]

بانک مرکزی این کشور در گزارش ماهانه خود اعلام کرد ، شاخص فعالیت اقتصادی ماهانه شیلی (Imacec) پس از رشد 0.3 درصدی در نوامبر سال گذشته نسبت به ماه مشابه سال گذشته ، اولین افزایش در هشت ماه گذشته را نشان داد. گزارش.

نهاد شیلی گزارش داد که “مجموعه های تنظیم شده فصلی نسبت به ماه قبل 1.1٪ افزایش یافته و در دوازده ماه 0.3٪ کاهش یافته است” ، که نشان می دهد نوامبر 2020 یک روز کاری دیگر در در مقایسه با ماه مشابه در سال 2019

از فوریه 2020 ، شیلی افزایش فعالیت اقتصادی خود را مشاهده نکرده است (2.7٪ در این ماه) ، به همین دلیل ایگناسیو بریونز ، وزیر دارایی این کشور ، پس از هشت ماه انقباضات ناشی از بیماری همه گیر ، افزایش را نشان داد.

“داشتن یک عدد آبی همیشه خبر خوبی است ، حتی اگر کم باشد. ما تصور می کردیم که سه ماهه دوم وحشتناک باشد ، سه ماهه سوم هنوز منفی خواهد بود ، اما بهتر از سه ماهه قبلی است و اولین شماره های آبی در چهارم دیده می شود. که این مطابق با آن است ، “بریونس به رادیو کوپراتیو گفت.

Briones محتاط بود ، با اشاره به اینکه “این رقم همچنین نشان می دهد آنچه در پیش است” و اشاره به وجود یک “چالش بزرگ”.

این مقام Transaan توضیح داد: “از آنجا که این موضوع پریدن روی یک پا نیست ، این یک رقم مثبت است ، اما کمی مثبت است ، که این مقایسه برای مقایسه با سال قبل دارد که بد بود.”

وی تأكید كرد كه در ماههای اخیر این كشور “اقتصادی دارد كه با روند صعودی از كمتر به بیشتر می رود” و معتقد است كه “این امر مثبت است”.

در گزارش خود ، بانک مرکزی رشد 15.3 درصدی تجارت را برجسته کرده و “پویایی و فرکانس بیشتر” را به کشور نسبت داده است.

در همین حال ، لوکاس پالاسیوس ، وزیر اقتصاد شیلی ، رشد اقتصادی این کشور را در مقایسه با ماه اکتبر ارزیابی کرد.

“اگر فعالیت اقتصادی در ماه نوامبر را نسبت به ماه قبل مقایسه کنیم ، عملکرد Imacec 1.1٪ و Imacec غیر استخراج 1.4٪ افزایش یافته است ، روند صعودی آغاز شده در ماه ژوئن از سر گرفته شده است ، که به طور موقت در سال متوقف شد اکتبر. این نیز بسیار مثبت است “، وزیر در توییتر گفت.

دولت شیلی به دلیل همه گیری همه گیر ، اقدامات کمک مالی برای خانواده ها و همچنین اعتبارات مالی برای شرکت های کوچک و متوسط ​​را اجرا می کند. و حمایت از اشتغال برای کاهش اثرات سوverse ویروس کرونا در اقتصاد کشور ، که بیش از 618،000 مورد تأیید شده و بیش از 16000 مرگ ناشی از بیماری را شامل می شود.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *