[ad_1]

فیس بوک و اینستاگرام روز پنجشنبه پس از سال ها استقبال کمرنگ از سخنان التهابی رئیس جمهور دونالد ترامپ ، رسانه های اجتماعی آنها را برای بقیه دوره ریاست جمهوری خود خاموش کردند. تصمیمی که بسیاری پس از حمله به کنگره موجه می دانند ، همچنین یادآوری نیرومندی است که رسانه های اجتماعی می توانند در هنگام تمایل داشته باشند.

فیس بوک و اینستاگرام روز پنجشنبه اعلام کردند که تا زمان روی کار آمدن جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ترامپ ، ارسال پیام را ممنوع می کنند.

مارک زاکربرگ ، بنیانگذار فیس بوک ، با اعلام این تصمیم بی سابقه ، گفت که خطر ادامه ادامه ارسال پیام های مضر توسط ترامپ بسیار زیاد است ، پس از حمله جمعیت خشمگین طرفداران ترامپ به پایتخت نشین واشنگتن.

زاکربرگ گفت که حساب رئیس جمهور “حداقل برای دو هفته آینده” قفل خواهد ماند ، اما می تواند به طور نامحدود مسدود شود.

فیس بوک نوشت: “حوادث تکان دهنده 24 ساعت گذشته به وضوح نشان می دهد که رئیس جمهور دونالد ترامپ قصد دارد با استفاده از زمان باقی مانده در سمت خود ، انتقال صلح آمیز و قانونی قدرت را به جان بایدن خود ، جو بایدن ، تضعیف کند.”

ترامپ بارها و بارها از قدرت رسانه های اجتماعی برای نشر اکاذیب در مورد صداقت و نتایج انتخابات استفاده کرده است. بسترهای نرم افزاری مانند فیس بوک بعضی اوقات برخی از پست های خود را علامت گذاری یا حتی حذف می کنند ، اما پاسخ کلی برای جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط خطرناک در این سیستم عامل ها کافی نیست.

اینستاگرام ، که متعلق به فیس بوک است ، همچنین حساب ترامپ “به مدت نامحدود و حداقل برای دو هفته آینده” مسدود خواهد شد ، آدام موزری ، مدیر اجرایی اینستاگرام ، روز پنجشنبه در توییتی نوشت.

با این حال ، کارشناسان موافقت می کنند که این اقدام کوتاه و دیرهنگام است و شرکت ها باید مسئولیت اجازه استفاده رئیس جمهور برای انتشار دروغ و تحریک خشونت را به عهده بگیرند.

شبکه های اجتماعی چهارشنبه شب پس از هجوم جمعیت به طرفداران ترامپ به پایتخت ، اقدام به اقدامات مختلفی کردند که سالها توسط اظهارات نادرست ، نظریه های توطئه و سخنان خشونت آمیز دامن زده شد.

اگرچه برخی این اقدامات را در شبکه های اجتماعی تحسین کردند ، اما کارشناسان تأکید کردند که اقدامات این شرکت ها پس از سالها انجام شد که آنها به ترامپ و طرفدارانش اجازه دادند علاوه بر اقدامات و اظهارات تشویقی که به خشونت روز چهارشنبه منجر شد ، اطلاعات غلط و خطرناک را نیز منتشر کنند.

جنیفر گریگیل ، استاد ارتباطات در دانشگاه سیراکیوز و کارشناس رسانه های اجتماعی ، برآورد کرد که حوادث روز چهارشنبه در واشنگتن نتیجه مستقیم استفاده ترامپ از رسانه های اجتماعی برای گسترش تبلیغات و اطلاعات غلط بود و این سیستم عامل ها باید مسئولیت عدم اقدام به موقع

“ما فقط نقض امنیت در Capitol Hill را مشاهده نکردیم. رئیس جمهور بارها و بارها سیستم عامل های رسانه های اجتماعی را نقض کرده است. این اطلاعات غلط است. این یک اقدام کودتا در ایالات متحده بود. “

این کارشناس معتقد است که تصمیم پلت فرم برای حذف فیلم و تعلیق موقت توییتر بسیار کوچک و منقضی است.

این قویترین اقدامی بود که تاکنون توئیتر و فیس بوک علیه ترامپ انجام داده اند ، وی بیش از یک دهه پیش بی درنگ و دامنه توئیتر را برای جلب نظر طرفداران خود ، انتقاد از دشمنان و انتشار شایعات دروغ پذیرفت.

کاخ سفید پاسخی فوری ارائه نداد.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *