[ad_1]

به نظر می رسد نیکلاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا “معجزه” دیگری برای نجات شهروندان خود از Covid-19 داشته است و اکنون در حال ترویج یک راه حل مخفی است که هیچ مدرک علمی برای آن ارائه نکرده است ، اما به گفته وی توانایی شکست ویروس کرونا را دارد.

مادورو روز یکشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: “هر چهار ساعت ده قطره زیر زبان و معجزه انجام می شود ، انجام می شود.” “این یک ضد ویروس قدرتمند ، بسیار قدرتمند است که ویروس کرونا را خنثی می کند.”

با این حال ، از روز سه شنبه ، دولت وی هیچ مدرکی را منتشر نکرده و نام “ذهن درخشان ونزوئلا” را مخفی نگه داشته و گفته است که این باید از این شخص محافظت کند در حالی که دانشمندان ملی و خارجی تردید دارند.

آکادمی ملی پزشکی محلی خاطرنشان کرد که “قرار است از مشتقات آویشن باشد” ، گیاهی که از دوران باستان شناخته شده و دارای “پتانسیل تغذیه ای و درمانی” است ، اما دیگر چیزی نمی گوید.

این اولین بار نیست که رهبر ونزوئلا درمان را ارتقا می دهد.

در ماه اکتبر ، او به سازمان بهداشت پان آمریكا اطلاع داد كه دانشمندان ونزوئلايی مولكولی را كشف كرده اند كه توانایی تكثیر ویروس کرونا را تغییر می دهد. از آن زمان ، حاکم در مورد نتیجه گیری از این پیشرفت صحبت نکرده است. او همچنین یک چای گیاهی ویژه را تبلیغ می کند ، که به گفته وی می تواند از ویروس ها و بیماری های دیگر محافظت کند.

رهبران دیگر نیز به راه حل های رد شده توسط تحقیقات روی آورده اند. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا و جائر بولسونارو برزیلی ، علی رغم مطالعات مکرر که آن را بی اثر و احتمالاً خطرناک می دانند ، داروی مالاریا را به طور مداوم تبلیغ می کنند.

ویروس کرونا ویروس جدید به اندازه سایر کشورهای آمریکای جنوبی مانند برزیل ، اکوادور و پرو به ونزوئلا ضربه نزده است ، گرچه بسیاری از کارشناسان می گویند این امر به دلیل تحریم ها علیه دولت مادورو است که مسافرت ها به شدت محدود کرده و باعث انزوای کشور شده است. بحران سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی.

مادورو اطمینان داد که این روش درمانی ، که وی آن را “کارواویتیر” می نامد ، به مدت 9 ماه در میان ونزوئلایی های مبتلا به ویروس کرونا آزمایش شده است. وی گفت که قصد دارد آن را در سطح ملی و همچنین سایر ملل گسترش دهد.

دکتر دیوید بولوار ، استاد پزشکی و پزشک بیماریهای عفونی در دانشکده پزشکی دانشگاه مینه سوتا ، بر عدم وجود شواهد علمی تأکید کرد.

بولور روز سه شنبه به آسوشیتدپرس گفت: “مانند سایر چیزها ، مانند افرادی که سعی در فروش دارند ، می دانید که برخی از حبوبات جادویی را به عنوان یک راه حل برای یک مشکل پیچیده”. “اگر کارایی خوبی باشد ، اما دوست دارم داده ها را ببینم.”

آکادمی ملی پزشکی ونزوئلا گفت: “انتظار بر اساس پروتکل های بین المللی برای داده های بیشتر از آزمایشات کارواوینیر منطقی است.”

ونزوئلا از اکتبر بخشی از آزمایشات واکسن Sputnik V روسیه است ، متحد بی قید و شرط دولت مادورو. دولت ونزوئلا در ماه دسامبر توافق نامه ای برای خرید این واکسن با روسیه امضا کرد ، اما قبل از آوریل برنامه ریزی نشده است.

رزا كولینا ، 58 ساله ، اظهار داشت كه مقامات باید هرچه سریعتر اقدامات بیشتری را برای واكسن ونزوئلایی ها انجام دهند و اظهار داشت كه همكاران در یك مركز بهداشتی در همسایگی وی و برخی همسایگان بر اثر Covid-19 فوت كرده اند.

کولینا گفت: “من موافقم که این یک واکسن ، بدون قطره است.” “این موثر نیست و ما یک مشکل بهداشتی بسیار قوی را می بینیم.”

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *