[ad_1]

نیکلاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا اطمینان داده است که بر سر واکسن Covid-19 “جنگ سیاسی” وجود دارد ، در حالی که محکوم می کند که درمان نمی تواند “هدف تجارت” یا “سرمایه داری وحشی” باشد.

مادورو امروز یکشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: “من این جنگ سیاسی را محکوم می کنم” و گفت: “واکسن باید در دسترس باشد” و “عمومی شود”. رئیس جمهور ونزوئلا تصمیم گرفت: “و این انجام نمی شود.”

“این یک تجارت نفرت انگیز است که تجارت داروی همه گیر را تجاری می کند. دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، در برابر این جنگ وحشتناک چه می گوید؟”

وی همچنین کشورهایی مانند ایالات متحده و انگلستان را که “منابع” ونزوئلا را برای دسترسی به واکسن COVID-19 “مسدود” کردند ، محکوم کرد. به گفته روزنامه ، وی شکایت کرد: “ما منابع را طلب کردیم و آنها نیز امتناع کردند.” “جهانی”.

از طرف دیگر ، وی یادآوری کرد که ونزوئلا توافق نامه ای برای دستیابی به واکسن Sputnik V با روسیه امضا کرده است. این توافق نامه شامل خرید 10 میلیون واکسن است که در سه ماهه اول سال 2021 توزیع می شود. در این زمینه ، وی اطمینان داد که پسرش و خواهر بزرگتر او قبلاً از آن استفاده کرده است.

وی گفت ، “این به زور در حال انجام است ، ما این هفته آنها را خریداری کردیم تا بتوانند در سه ماهه اول سال جاری حاضر شوند.” وی گفت: “از آنجا كه واكسن روسی علیه ونزوئلا مسدود نشده است. ما منابع دریافت می كنیم و پرداخت می كنیم.”

تاکنون ، مقامات بهداشتی ونزوئلا بیش از 114000 نفر مبتلا به COVID-19 را تأیید کرده اند ، از جمله بیش از هزار مرگ به دلیل بیماری.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *