[ad_1]

دولت مجارستان با اشاره به مشکلات تأمین ، استفاده از واکسن Sputnik V روسیه علیه ویروس کرونا را رد کرده است.

نخست وزیر ویکتور اوربان روز یکشنبه به دلیل ناکافی بودن ظرفیت زایمان ، استفاده از داروی روسی را در مصاحبه ای در رادیو عمومی Kossuth رد کرد.

اوربان با بیان اینکه “ما می دانیم که واکسن روسی خوب است ، اما کافی نیست و احتمالاً نخواهد بود” ، افزود: مجارستان به مذاکره با چین ادامه می دهد که داروی آن “امیدوار کننده” است ، بدون اینکه ذکر کند از کدام 4 واکسن در حال تولید است چین این کشور در ذهن داشت

آژانس دارویی اروپا (EMA) اجازه استفاده از داروها در اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) را می دهد ، اگرچه در موارد استثنایی برخی از کشورها ممکن است مواد خاصی را در قلمرو خود تصویب کنند.

دولت مجارستان تنها یكی در اتحادیه اروپا بود كه نمونه 6000 واكسن روسی را در ماه نوامبر برای ارزیابی استفاده احتمالی آنها در كشور تقریبا 10 میلیون نفری دریافت كرد.

خبرگزاری EFE گزارش داد ، اوربان از اتحادیه اروپا برای کاهش سرعت واکسن در مقایسه با انگلستان یا کانادا انتقاد کرده است.

پس از دریافت اولین تأمین واکسن Pfizer-BioNTech ، مجارستان بلافاصله در 26 دسامبر شروع به استفاده از آنها کرد و از راه اندازی مشترک اتحادیه اروپا در روز بعد صرف نظر کرد.

پزشکان ، پرستاران و سایر متخصصان بهداشت اولین کسی هستند که این واکسن را دریافت می کنند ، سپس این واکسن در خانه ها و در میان افراد مسن و کسانی که بیماری های تشدید کننده دارند انجام می شود.

تاکنون حدود 12000 نفر با واکسن Pfizer / BionTech واکسینه شده اند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *