[ad_1]

مجلس شورای ملی جدید ونزوئلا (دسامبر سال گذشته) ، منتخب در دسامبر سال گذشته ، این سه شنبه را آغاز به کار کرد و جلسات خود را با اکثریت نمایندگان مجلس چاویستا آغاز کرد ، اگرچه به طور موازی مخالفان تداوم پارلمان قبلی را تصویب کردند ، که آن را قانونی تصویب کرد نماینده. از کشور

روزنامه El Universal گزارش داد ، نمایندگان مرتبط با دولت نیکلاس مادورو با یک تاج گل و تصاویر به یاد سیمون بولیوار و هوگو چاوز مراسمی را آغاز کردند که مجلس قانونگذاری را با آن فتح کردند.

شماره دو حزب متحد سوسیالیست ونزوئلا (PSUV) ، دیوسدادو کابلو و همسر مادورو ، سلیا فلورس در لیست نمایندگان پارلمان از جمله خورخه رودریگز وزیر سابق قرار دارند که به عنوان رئیس پارلمان جدید معرفی شده است.

دولت ادعا می کند که این نمایندگان جدید قانونگذاران قانونی برای این مرحله جدید (2025-2021) هستند ، که چاویسمو می خواهد ظرف پنج سال کنترل شورای ملی را دوباره بدست آورد.

به موازات و گزینه های دیگر ، بزرگترین بخش مخالف ، به رهبری خوان گوئیدو ، رهبری که ده ها کشور در سراسر جهان همچنان “رئیس جمهور موقت” این کشور را از جمله ایالات متحده می دانند ، رسماً تداوم پارلمان در حال خروج را اعلام کرد.

به گزارش یوروپرس ، گوایدو وقتی در سخنرانی سخنرانی کرد که خواستار “نهادگرایی” بود و از این بخش به عنوان “اکثریت” برای مادورو دفاع می کرد ، گفت: “ما اینجا ایستاده ایم.”

انتخابات در 6 دسامبر سال گذشته توسط بخش گائیدو تحریم شد ، که این امر پیروزی گسترده PSUV و متحدانش را که 256 کرسی از 277 کرسی پارلمان یک مجلس را اشغال می کنند ، تسهیل کرد.

این انتخابات نتیجه مهم دیگری را به همراه داشت: حدود 70٪ از لیست های انتخاباتی رأی ندادند.

از آنجا که هم بخش گوایدو و هم متحدانش در خارج از کشور مشروعیت انتخابات را به رسمیت نمی شناختند – برای اولی این “تقلب” بود و برای دومی حداقل تضمین های رقابت عادلانه انتخاباتی برآورده نمی شد ، شورای ملی جدید توسط هیچ کس به رسمیت شناخته نخواهد شد از آنها.

بر این اساس ، گوایدو و بخشی که از او حمایت می کنند “تداوم” مجلس ملی مخالف قدیمی را پس از کریسمس تأیید کردند ، تا اینکه انتخابات ریاست جمهوری و قانونگذاری “آزاد ، عادلانه و قابل تأیید” برگزار شود.

گویدو در ویدئویی که در شبکه های اجتماعی فاش کرد گفت: “تداوم قانون اساسی پارلمان یک هوس نیست ، بلکه یک الزام است ، زیرا هیچ انتخاباتی انجام نشد.”

دادگاه عالی (TSJ) ، قدرتی متشکل از قضات مرتبط با دولت مادورو ، این مصوبه پارلمان در حال خروج را لغو کرد ، به طوری که از نظر ایالت ونزوئلا ، قانونگذاران منقضی دیگر نقش نهادی یک ایالت را ندارند.

اما در جنگ برای تاریخ در ونزوئلا ، همه چیز آماده است تا دوباره بازوی کشتی بین دو قانونگذار رقیب را تسخیر کند ، در سالهای اخیر بین AN از اکثریت مخالف و مجلس م Constسسان ملی اکثریت Chavista ، که تشکیل و منحل دولت مادورو بدون ایجاد تغییراتی در قانون اساسی کشور.

در بحبوحه این اختلافات ، دلسی رودریگز معاون رئیس جمهور ونزوئلا امروز محكوم كرد كه این كشور “به سیستم الكتریكی” حمله كرده است ، كه باعث خرابی برق در مناطق مختلف كشور شده است.

رودریگز در پیامی که در حساب توئیتر خود منتشر كرد ، گفت دادگاه بر كاراكاس و سایر ایالت های این كشور تأثیر گذاشته و اطمینان داد كه مقامات در حال بررسی علل و مسئولیت این حادثه هستند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، سردبیران ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کنند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *