در حالی که تیمی از اعضای سازمان بهداشت جهانی در ووهان ، شهر چین که برای اولین بار بیماری کشف شده است ، به سر می برند. ویروس کرونابرای تحقیق در مورد منشأ همه گیری ، که 92.7 میلیون نفر را آلوده و بیش از 1.98 میلیون نفر جان خود را از دست داد ، جهان همچنان هوشیار است و خواستار محدودیت برای جلوگیری از افزایش موارد است.

به عنوان مثال ، چین بدترین اپیدمی را از ماه ژوئیه تجربه کرده و اولین مرگ خود را از طریق Covid-19 طی هشت ماه اعلام کرده است. از آنجا که مقامات با یک کار واکسیناسیون برای ایمن سازی 50 میلیون نفر روبرو هستند ، حداقل پنج شهر در نزدیکی پکن به حدود 22 میلیون نفر محدود شده اند. از جمله اقدامات دیگر ، آنها حبس خانگی و منع فعالیتهای غیر ضروری را تنظیم می کنند. آزمایش کل جمعیت ؛ توقف حمل و نقل عمومی و لغو مراسم تشییع جنازه و عروسی.

پروازها از آمریکای جنوبی

در همین حال ، به دلیل نوع جدید ویروس موجود در آمازون برزیل ، دولت انگلیس مسافران آرژانتین و سایر کشورهای آمریکای جنوبی را علاوه بر پرتغال ، “به دلیل ارتباط نزدیک آنها با برزیل” ممنوع کرده است.

وزیر گفت: ورود از آرژانتین ، برزیل ، بولیوی ، شیلی ، کلمبیا ، اکوادور ، گویان فرانسه ، گویان ، پاناما ، پاراگوئه ، پرو ، سورینام ، اروگوئه و ونزوئلا امروز از ساعت 4 صبح ممنوع خواهد شد “به دلیل شواهد وجود گزینه جدید در برزیل” ، وزیر گفت. حمل و نقل

انگلستان با حدود 85000 مرگ و میر توسط کوید تأیید شده و بیشترین آسیب در همه گیر در اروپا است و از زمان کشف یک سویه جدید ویروس در جنوب انگلیس در دسامبر گذشته با موجی غیرقابل مهار روبرو است. واضح است که بسیار مسری تر است.

برای بقیه کشور ، الزام به ارائه آزمایش منفی ویروس کرونا برای ورود به انگلیس – شرط تحمیل شده توسط بسیاری از همسایگان آن – که قرار بود در این آخر هفته اجرا شود ، به دوشنبه آینده موکول شده است ، اگرچه اسکاتلند بله شروع به کار می کند. امروز اعمال می شود

نخست وزیر ژان کاستکس گفت ، فرانسه ، به نوبه خود ، از دوشنبه آینده به آزمایش منفی ویروس کرونا از تمام مسافران خارج از اتحادیه اروپا ، از جمله آرژانتینی ها ، برای جلوگیری از حمل انواع جدید این بیماری ، احتیاج دارد. همچنین دولت فرانسه ساعت 6 عصر فردا و حداقل به مدت 15 روز منع رفت و آمد ملی برقرار خواهد کرد.

دولت ایتالیا ممنوعیت حرکت غیرمجاز بین 20 منطقه این کشور را تا 15 فوریه تمدید کرد و قانونی را که به ساکنان این کشور اجازه می دهد حداکثر دو نفر را به خانه های خود دعوت کنند تا 5 مارس تمدید کرد.

علاوه بر این ، منطقه “خطرناک” اپیدمیولوژیکی “سفید” یا کم با میزان عفونت کمتر از 50 در 100000 نفر از ساکنان ایجاد کرده و به زرد ، نارنجی و قرمز به تقسیمات فعلی کشور افزوده شده است.

در همین حال ، در آلمان بسته ، دیروز م theسسه رابرت كخ گزارش داد كه 1،244 مورد ویروس كرونا در طی یك روز ثبت شده است كه یك ركورد جدید از ابتدای شیوع بیماری همه گیر است و از نظر مدیر موسسه ، “لوتار ویلر” بسیار نگران کننده است.

ویلر افزود: “مراقبت های ویژه هرگز به اندازه روزهای اخیر فرسوده نشده است.”

شیلی و رکورد دیگر: موارد در حال کاهش نیستند

در میان افزایش مداوم عفونت ها ، روز گذشته شیلی برای هفتمین روز متوالی بار دیگر از سد ویروس کرونا عبور کرد و برای نیم سال رکورد زد ، زیرا در ژوئیه گذشته 24807 نفر مبتلا به این بیماری بودند.

وزارت بهداشت گفت شیلی 24،800 نفر را در مرحله سرایت نگه دارد ، روند صعودی که از جمعه گذشته از 20،000 مورد فراتر رفت و از آن زمان هیچ نشانه ای از رکود اقتصادی نشان نداد.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 15.01.2021 در نسخه چاپی ما منتشر شده است.By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *