[ad_1]

در حالی که تیمی از اعضای سازمان بهداشت جهانی در ووهان ، شهر چین که برای اولین بار بیماری کشف شده است ، به سر می برند. ویروس کرونابرای تحقیق در مورد منشأ همه گیری ، که 92.7 میلیون نفر را آلوده و بیش از 1.98 میلیون نفر جان خود را از دست داد ، جهان همچنان هوشیار است و خواستار محدودیت برای جلوگیری از افزایش موارد است.

به عنوان مثال ، چین بدترین اپیدمی را از ماه ژوئیه تجربه کرده و اولین مرگ خود را از طریق Covid-19 طی هشت ماه اعلام کرده است. از آنجا که مقامات با یک کار واکسیناسیون برای ایمن سازی 50 میلیون نفر روبرو هستند ، حداقل پنج شهر در نزدیکی پکن به حدود 22 میلیون نفر محدود شده اند. از جمله اقدامات دیگر ، آنها حبس خانگی و منع فعالیتهای غیر ضروری را تنظیم می کنند. آزمایش کل جمعیت ؛ توقف حمل و نقل عمومی و لغو مراسم تشییع جنازه و عروسی.

پروازها از آمریکای جنوبی

در همین حال ، به دلیل نوع جدید ویروس موجود در آمازون برزیل ، دولت انگلیس مسافران آرژانتین و سایر کشورهای آمریکای جنوبی را علاوه بر پرتغال ، “به دلیل ارتباط نزدیک آنها با برزیل” ممنوع کرده است.

وزیر گفت: ورود از آرژانتین ، برزیل ، بولیوی ، شیلی ، کلمبیا ، اکوادور ، گویان فرانسه ، گویان ، پاناما ، پاراگوئه ، پرو ، سورینام ، اروگوئه و ونزوئلا امروز از ساعت 4 صبح ممنوع خواهد شد “به دلیل شواهد وجود گزینه جدید در برزیل” ، وزیر گفت. حمل و نقل

انگلستان با حدود 85000 مرگ و میر توسط کوید تأیید شده و بیشترین آسیب در همه گیر در اروپا است و از زمان کشف یک سویه جدید ویروس در جنوب انگلیس در دسامبر گذشته با موجی غیرقابل مهار روبرو است. واضح است که بسیار مسری تر است.

برای بقیه کشور ، الزام به ارائه آزمایش منفی ویروس کرونا برای ورود به انگلیس – شرط تحمیل شده توسط بسیاری از همسایگان آن – که قرار بود در این آخر هفته اجرا شود ، به دوشنبه آینده موکول شده است ، اگرچه اسکاتلند بله شروع به کار می کند. امروز اعمال می شود

نخست وزیر ژان کاستکس گفت ، فرانسه ، به نوبه خود ، از دوشنبه آینده به آزمایش منفی ویروس کرونا از تمام مسافران خارج از اتحادیه اروپا ، از جمله آرژانتینی ها ، برای جلوگیری از حمل انواع جدید این بیماری ، احتیاج دارد. همچنین دولت فرانسه ساعت 6 عصر فردا و حداقل به مدت 15 روز منع رفت و آمد ملی برقرار خواهد کرد.

دولت ایتالیا ممنوعیت حرکت غیرمجاز بین 20 منطقه این کشور را تا 15 فوریه تمدید کرد و قانونی را که به ساکنان این کشور اجازه می دهد حداکثر دو نفر را به خانه های خود دعوت کنند تا 5 مارس تمدید کرد.

علاوه بر این ، منطقه “خطرناک” اپیدمیولوژیکی “سفید” یا کم با میزان عفونت کمتر از 50 در 100000 نفر از ساکنان ایجاد کرده و به زرد ، نارنجی و قرمز به تقسیمات فعلی کشور افزوده شده است.

در همین حال ، در آلمان بسته ، دیروز م theسسه رابرت كخ گزارش داد كه 1،244 مورد ویروس كرونا در طی یك روز ثبت شده است كه یك ركورد جدید از ابتدای شیوع بیماری همه گیر است و از نظر مدیر موسسه ، “لوتار ویلر” بسیار نگران کننده است.

ویلر افزود: “مراقبت های ویژه هرگز به اندازه روزهای اخیر فرسوده نشده است.”

شیلی و رکورد دیگر: موارد در حال کاهش نیستند

در میان افزایش مداوم عفونت ها ، روز گذشته شیلی برای هفتمین روز متوالی بار دیگر از سد ویروس کرونا عبور کرد و برای نیم سال رکورد زد ، زیرا در ژوئیه گذشته 24807 نفر مبتلا به این بیماری بودند.

وزارت بهداشت گفت شیلی 24،800 نفر را در مرحله سرایت نگه دارد ، روند صعودی که از جمعه گذشته از 20،000 مورد فراتر رفت و از آن زمان هیچ نشانه ای از رکود اقتصادی نشان نداد.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 15.01.2021 در نسخه چاپی ما منتشر شده است.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *