[ad_1]

یک تیم از سازمان بهداشت جهانی در حال بررسی منشا the بیماری همه گیر ویروس کرونا در روز یکشنبه از یک بازار ماهی در شهر ووهان چین بازدید کردند که به بسیاری از اولین عفونت ها مرتبط بود.

اعضای تیم بعد از ظهر حدود یک ساعت از بازار ماهی خوانان بازدید کردند. یکی از آنها وقتی خبرنگاران از او پرسیدند که این سفر چگونه پیش می رود ، یک حرکت انگشت شست مثبت نشان داد.

در دسامبر 2019 ، شیوع ویروس در این بازار وجود داشت. در آن زمان دانشمندان تصور می کردند این ویروس می تواند از جانوران وحشی فروخته شده در بازار ناشی شود. از آن زمان به بعد ، بازار به عنوان منشا اپیدمی تا حد زیادی کاهش یافته است ، اما می تواند سرنخی از چگونگی گسترش آن به سرعت ارائه دهد.

پیتر داساک ، جانورشناس از گروه آمریکایی EcoHealth Alliance و عضو هیئت WHO در توییتر نوشت: “امروز از یک مکان بسیار مهم ، اولین بازار عمده فروشی و بازار ماهی در خوانان بازدید می کنیم.” “برای تیم های ما بسیار آموزنده و حیاتی ، گروه ها اپیدمیولوژیک Covid را هنگامی که در اواخر سال 2019 شروع به گسترش کرد ، درک می کنند.”

همچنین در این روز ، اعضای تیم در حال گشت و گذار در مناطقی از بازار بایشاژو ، یکی از بزرگترین بازارهای مواد غذایی تازه در شهر بودند که توسط اطرافیان زیادی از مقامات و نمایندگان چین احاطه شده بود. این سایت در سال گذشته در محاصره 76 روزه شهر ، یک مرکز توزیع غذا در ووهان بود.

این هیئت که متخصصان دامپزشکی ، ویروس شناسی ، ایمنی مواد غذایی و اپیدمیولوژی را گرد هم آورده است ، تاکنون از دو بیمارستانی که در مرکز اصلی شیوع بودند بازدید کرده است: بیمارستان ووهان جینینتان و بیمارستان هوبئی برای طب غربی و مجتمع چینی.

روز شنبه ، آنها همچنین از یک نمایشگاه در یک موزه بازدید کردند که به تاریخ اولیه Covid-19 اختصاص داده شده است.

این مأموریت رنگ سیاسی به خود گرفت زیرا چین سعی داشت از مسئولیت اشتباهات ادعایی در پاسخ اولیه خود به شیوع جلوگیری کند.

بعید است که یک بار بازدید دانشمندان منشا ویروس را تأیید کند. کاهش شیوع به ذخیره گاه حیوانات معمولاً یک کار جامع است که سالها تحقیق با نمونه برداری از حیوانات ، تجزیه و تحلیل ژنتیکی و تحقیقات اپیدمیولوژیک طول می کشد.

یک احتمال این است که یک شکارچی ممکن است ویروس را به بازرگانان منتقل کند و آنها نیز آن را به ووهان منتقل کنند. دولت چین نظریه هایی را با شواهد اندك مبنی بر شروع ویروس با ماهیان یخ زده وارداتی مطرح كرده است ، ایده ای كه دانشمندان و آژانس های بین المللی آن را كاملاً رد می كنند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *