[ad_1]

تیم الکسی ناوالنی رهبر مخالفان روسیه روز دوشنبه خواستار تظاهرات جدیدی در سراسر کشور برای خواستار آزادی وی شد و دولت روسیه اعلام کرد که در مورد چندین شبکه اجتماعی آمریکا در اعتراضات روز شنبه ، که با بیش از 3،300 بازداشت شده به پایان رسید ، تحقیق خواهد کرد

“در تاریخ 31 ژانویه ، ساعت 12:00. همه شهرهای روسیه. برای آزادی ناوالنی. برای آزادی همه. برای عدالت. جزئیات بیشتر بعداً امروز” در توییتر امروز یکی از متحدان نزدیک حریف بسته لئونید وولکوف بود.

در همان زمان ، سخنگوی وزارت امور خارجه ماریا زایاروا اعلام کرد که مقامات در مورد نقشی که شبکه های مختلف اجتماعی در ایالات متحده در جریان اعتراضات غیرمجاز روز شنبه ایفا کرده اند ، تحقیق خواهند کرد.

زایارووا امروز در کانال تلویزیونی کانال گفت 1. به نقل از اسپوتنیک.

وی همچنین “سکوهای اینترنتی آمریكا در دخالت آمریكا در امور داخلی روسیه دخیل است” را محكوم كرد و آنها را به نادیده گرفتن انتشار اخبار جعلی در تظاهرات متهم كرد.

اظهارات این مقام یک روز پس از زیر س Moscowال بردن مسکو از نقش سفارت آمریکا و “دخالت” غول های اینترنتی آمریكا در تجمعات اخیر در سراسر كشور صورت گرفت.

در این زمینه ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه امروز اذعان کرد که همه حق دارند نظرات خود را در تظاهرات بیان کنند ، اما در عین حال بر لزوم انجام این کار در قانون تأکید کرد.

پوتین در رابطه با اعتراضات شنبه گذشته گفت: “هر کس حق دارد نظر خود را در چارچوب قانون بیان کند ، اما هر چیزی که از این چارچوب فراتر رود ، نه تنها نتیجه مثبتی ندارد ، بلکه خطرناک است.”

روز گذشته ، دولت سفارت آمریكا در مسكو را به تشویق مشاركت در تظاهرات با انتشار مسیرها و مكانهای اعتراض در اینترنت متهم كرد تا از شهروندان خود بخواهد “از آنها” جلوگیری كنند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین محکوم کرد ، این بیانیه “به طور غیرمستقیم دخالت مطلق در امور داخلی ما را نشان می دهد”.

وی افزود: اگر سفارت روسیه در جریان سرکوب تظاهرات ضد شورش نژادپرستانه و شورش ها در سال گذشته در ایالات متحده به همین روش عمل می کرد ، “مطمئناً باعث ایجاد برخی ناآرامی ها در واشنگتن شده بود.”

ناوالنی ، یکی از بزرگترین منتقدان رئیس جمهور ولادیمیر پوتین ، در 17 ژانویه هنگام بازگشت از آلمان به مسکو بازداشت شد ، جایی که وی 5 ماه را در بهبودی از آنچه پزشکان آلمانی به عنوان مسمومیت با عوامل عصبی توصیف کردند ، گذراند.

پوتین ، که ناوالنی را به ارتباط با اطلاعات خارجی متهم می کند ، در ماه دسامبر این ادعا را رد کرد و گفت که آنها نتیجه تحقیقات نیستند بلکه “سرویس های ویژه ایالات متحده” هستند و روسیه نمی تواند تحقیقات را آغاز کند زیرا “هیچ یک از شواهد مربوط” به هیچ کس ارائه نشده است .

وی همچنین قدرت های غربی را به دستکاری موضوع برای فشار بر تحریم های جدید علیه روسیه متهم کرد.

مقامات روسی می گویند ناوالنی ، 44 ساله ، در تاریخ 18 ژانویه دستگیر شد زیرا در طول اقامت خود در آلمان شرایط مجازات تعلیقی سال 2014 را نقض کرد ، اگرچه رهبر مخالف گفت که این یک دلیل سیاسی است.

هنگامی که او در برابر قاضی صادر کننده یک ماه بازداشت حاضر شد ، نالوانی طرفداران خود را به خیابان ها و اعتراض فراخواند ، که به طور دسته جمعی روز شنبه در پایتخت های کشور برگزار شد ، اگرچه اجازه ای از مقامات وجود نداشت. سرکوب و بازداشت هزاران نفر.

به گفته سازمان غیردولتی OVD-Info ، پلیس با تجهیزات ضد شورش روز شنبه به تظاهرات معترضین حمله كرد و حداقل 3 هزار و 324 معترض توسط پلیس از جمله 1320 نفر در مسكو و 490 نفر در سن پترزبورگ ، دو شهر بزرگ این كشور را از بین برد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *