[ad_1]

بوکارامانگا دادگستری ویژه صلح روز گذشته هشت فرمانده سابق نیروهای مسلح انقلابی سابق کلمبیا (FARC) را به جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت در صورت آدم ربایی متهم کرد. این اولین تصمیم دادگاه در نوع خود از زمان امضای توافقنامه صلح در سال 2016 است.

این تصمیم رهبری FARC مفقود شده را به هم متصل می کند: رودریگو لوندوئو اچوئری ، که رهبری حزب سیاسی ایجاد شده پس از امضای توافق نامه صلح را بر عهده دارد. جولیان گالو و پابلو کاتاتومبو از نمایندگان کنگره و دیگر رهبران سابق مانند پاستور آلاپه ، میلتون دی خسوس تونسل ، خوان هرمیلو کابرا ، خامس آلبرتو پارا و رودریگو گراندا اسکوبار.

این سازمان در گفت: “اتاق اطلاعات JEP (صلاحیت ویژه صلح) مسئولیت اعضای سابق دبیرخانه FARC را در مورد دستورات آدم ربایی که آنها داده اند و همچنین عدم توانایی آنها در کنترل سو abuse استفاده توسط قربانیان را تعیین کرده است.” بیانیه.

در طی پنج دهه درگیری داخلی ، فاركوت برای تأمین بودجه خود به آدم ربایی متوسل شد و مبالغ زیادی را برای آزاد كردن گروگانها ، جایگزینی افراد ربوده شده با چریكهای زندانی و حفظ كنترل ارضی ، به جیب زد. عدالت ویژه 21396 قربانی آدم ربایی ، بیشتر مردان (79٪) و تا حدی کمتر زنان (21٪) و کودکان (5٪) را شناسایی کرد.

JEP گفت: “زندانیان در یک وضعیت اضافی از آسیب پذیری و عدم حفاظت در یک زمینه مرد و نظامی برخوردار بودند و این امر بر ترس آنها از جان و سلامت خود تأکید می کرد.”

وی افزود: “عدم رعایت حریم خصوصی هنگام شستن و دفع مدفوع و ادرار کردن ، رنج های مختلفی را برای زنان ایجاد می کند.”

قاضی ویژه دریافت که رفتار بد در اسارت با “الگویی” مطابقت دارد و نه با وقایع منزوی که شامل شکنجه ، زنجیر ، ضرب و شتم ، ازدحام بیش از حد ، کمبود نور و هوا است.

قاضی ویژه در خاتمه نسخه های رایگان چریک های سابق با دادستان کلمبیای دادستان کلمبیا در پایان گفت: “داستان قربانیان معتبر زندگی آنها پس از آدم ربایی نشان دهنده آسیب به سلامت روان ناشی از رنج جسمی ، عاطفی و اخلاقی است که آنها متحمل شده اند.” سازمانهای جامعه

ادواردو سیفوئنتس ، رئیس JEP گفت که در پرتو قانون بشردوستانه ، آدم ربایی هزاران نفر جرم علیه بشریت است. “این در مورد اشتباهات رزمندگان سابق در جنگ یا نیاز به جنگ یا افراط و تفریط نیست. برعکس ، آنها جنایات جنگی هستند “، وی به مطبوعات اطمینان داد.

در سپتامبر سال 2020 ، فارك سابق ربودن را علناً پذيرفت و از قربانيان بخشش خواست. روز گذشته ، پس از شنیدن تصمیم JEP در مورد اتهام آنها به جرم ، آنها تعهد خود را نسبت به پاسخگویی ابراز کردند.

“همانطور که قبلاً گفتیم ، آدم ربایی عملی بود که فقط می توانیم از آن پشیمان شویم. ما می دانیم که هیچ دلیل و توجیهی برای سلب آزادی از کسی وجود ندارد ، “آنها از طریق شبکه های اجتماعی خود گفتند.

رهبران سازمان قدیمی 30 روز فرصت خواهند داشت تا به تصمیم پاسخ دهند و در صورت تشخیص واقعیت ها و حقیقت ، مجازات جایگزینی وجود دارد که در توافق با قربانیان تعیین می شود ، اما اگر عدالت خاص باشد متوجه می شود که شورشیان سابق واقعیت ها را پنهان می کنند ، می توانند به زندان بیفتند.

قاضی جولیت لمیتر از اتاق تشخیص JEP گفت: “در صورت عدم شناسایی ، آنها حق دادرسی دارند و اگر در این روند شکست بخورند ، تا 20 سال زندانی می شوند.”

رئیس جمهور ایوان دوک خواستار “متناسب و م andثر” بودن مجازات ها علیه چریک های سابق شد و منجر به بزه دیدگی مجدد نشد. وی همچنین مخالف اینکه برخی از متهمان کنگره بودند نبود.

وی در پانزدهمین نشست صلاحیت قانون اساسی.

این قضاوت فقط شامل مدیریت فارک است. در طول سال ، دستورات دیگری در مورد تعیین مسئولیت های مدیران میانی و مجریان مستقیم ، یکی از اصلی ترین خواسته های قربانیان صادر می شود.

* آژانس AP

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 29 ژانویه 2021 در نسخه چاپی ما منتشر شد.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *